ZPRAVODAJSTVÍ

Ve vsi vyrostlo další hřiště

3. ledna 2018, 10:00, hap
Ve vsi vyrostlo další hřiště Loučná nad Desnou - Děti z Loučné nad Desnou dostaly jako vánoční dárek nové hřiště. Vyrostlo přímo v bytové zástavbě. Za jeho vybudování zaplatila obec 400 tisíc korun, tři čtvrtiny nákladů však uhradila z dotace Nadace ČEZ. Jde o hřiště pro nejmenší děti s prolézačkovou sestavou, klouzačkou, kolotočem a několika druhy houpaček.

 „V Loučné už jedno hřiště právě pro ty nejmenší máme, ale hlavně v sezóně je doslova obležené turisty s dětmi. Proto jsme chtěli vybudovat hřiště také přímo v bytové zástavbě, kterého by si do sytosti mohly užít také naše děti,“ vysvětlil starosta Loučné nad Desnou Jaroslav Sembdner.
Nové hřiště poslouží dětem z nedaleké mateřské školy, ale zároveň bude přístupné celodenně a celoročně pro všechny místní ratolesti.
Radost ze společné investice mají i zaměstnanci nedaleké vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně, která se stala jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Česku a přinesla do regionu v souvislosti s rozvojem cestovního ruchu prosperitu. Její odvrácenou stranou je ale částečná ztráta tradiční venkovské atmosféry. „Snažíme se být místním lidem dobrými sousedy, přispíváme na letní obecní slavnosti, zabijačkové hody nebo rozsvícení vánočního stromu. Proto jsme rádi prostřednictvím naší nadace obci pomohli také s budováním nového hřiště,“ dodal ředitel elektrárny Vítězslav Chmelař.


Foto: red

Nové dětské hřiště v Loučné nad Desnou bude v provozu celoročně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.1.2018 19:15
Titulek: Bez titulku
Autor: Martina
13
a kde je to hřiště??? článek by si zasloužil lepší foto... takhle to vypadá podezřele... 1 houpačka za 400 000,-Kč
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).