ZPRAVODAJSTVÍ

Ve vsi vyrostlo další hřiště

3. ledna 2018, 10:00, hap
Ve vsi vyrostlo další hřiště Loučná nad Desnou - Děti z Loučné nad Desnou dostaly jako vánoční dárek nové hřiště. Vyrostlo přímo v bytové zástavbě. Za jeho vybudování zaplatila obec 400 tisíc korun, tři čtvrtiny nákladů však uhradila z dotace Nadace ČEZ. Jde o hřiště pro nejmenší děti s prolézačkovou sestavou, klouzačkou, kolotočem a několika druhy houpaček.

 „V Loučné už jedno hřiště právě pro ty nejmenší máme, ale hlavně v sezóně je doslova obležené turisty s dětmi. Proto jsme chtěli vybudovat hřiště také přímo v bytové zástavbě, kterého by si do sytosti mohly užít také naše děti,“ vysvětlil starosta Loučné nad Desnou Jaroslav Sembdner.
Nové hřiště poslouží dětem z nedaleké mateřské školy, ale zároveň bude přístupné celodenně a celoročně pro všechny místní ratolesti.
Radost ze společné investice mají i zaměstnanci nedaleké vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně, která se stala jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Česku a přinesla do regionu v souvislosti s rozvojem cestovního ruchu prosperitu. Její odvrácenou stranou je ale částečná ztráta tradiční venkovské atmosféry. „Snažíme se být místním lidem dobrými sousedy, přispíváme na letní obecní slavnosti, zabijačkové hody nebo rozsvícení vánočního stromu. Proto jsme rádi prostřednictvím naší nadace obci pomohli také s budováním nového hřiště,“ dodal ředitel elektrárny Vítězslav Chmelař.


Foto: red

Nové dětské hřiště v Loučné nad Desnou bude v provozu celoročně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.1.2018 19:15
Titulek: Bez titulku
Autor: Martina
a kde je to hřiště??? článek by si zasloužil lepší foto... takhle to vypadá podezřele... 1 houpačka za 400 000,-Kč
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.