KULTURA

Ve Václavově o Václava

9. listopadu 2012, 21:08, horna
Ve Václavově o Václava Václavov - Přehlídka neprofesionálních divadelních souborů O Václava z Václavova předvede během čtyř dnů to nejlepší z ochotnické scény. Šestý ročník celostátní soutěže začíná 15. listopadu ve václavovském kulturním domě.
Na divadelních prknech letos vystoupí celkem dvanáct ochotnických souborů. Budou mezi nimi vítězové krajských a národních přehlídek, jako jsou Amadis Brno, DS Kroměříž nebo SemTamFór Slavičín se svými skvěle nastudovanými inscenacemi.

Václavovský divadelní soubor si pro letošní přehlídku připravil úspěšnou komedii Tři v tom.
Že má mladá generace blízko k ochotnickému divadlu, přesvědčí publikum studentské soubory z Prostějova a Lanškrouna. V podání mladého pražského souboru Ty-Já-Tr diváci zhlédnou muzikálovou komedii Tři mušketýři. Herec Martin Písařík, jenž v tomto souboru začínal, předvede své herecké umění v hudební pohádce Pověsti pro štěstí, která soutěžní přehlídku divadelních ochotnických souborů uzavře.

Účast v porotě přislíbili profesor pražské akademie a režisér Milan Schejbal a filmový historik Pavel Taussig. Soutěžní přehlídka divadelních souborů O Václava z Václavova, která se koná za podpory města Zábřeh, začne ve čtvrtek 15. listopadu od 19:30 komedií Tři v tom divadelního spolku Václav. Akce vyvrcholí 18. listopadu odpoledne vyhlášením výsledků.

                               


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).