KULTURA

Ve Václavově o Václava

9. listopadu 2012, 21:08, horna
Ve Václavově o Václava Václavov - Přehlídka neprofesionálních divadelních souborů O Václava z Václavova předvede během čtyř dnů to nejlepší z ochotnické scény. Šestý ročník celostátní soutěže začíná 15. listopadu ve václavovském kulturním domě.
Na divadelních prknech letos vystoupí celkem dvanáct ochotnických souborů. Budou mezi nimi vítězové krajských a národních přehlídek, jako jsou Amadis Brno, DS Kroměříž nebo SemTamFór Slavičín se svými skvěle nastudovanými inscenacemi.

Václavovský divadelní soubor si pro letošní přehlídku připravil úspěšnou komedii Tři v tom.
Že má mladá generace blízko k ochotnickému divadlu, přesvědčí publikum studentské soubory z Prostějova a Lanškrouna. V podání mladého pražského souboru Ty-Já-Tr diváci zhlédnou muzikálovou komedii Tři mušketýři. Herec Martin Písařík, jenž v tomto souboru začínal, předvede své herecké umění v hudební pohádce Pověsti pro štěstí, která soutěžní přehlídku divadelních ochotnických souborů uzavře.

Účast v porotě přislíbili profesor pražské akademie a režisér Milan Schejbal a filmový historik Pavel Taussig. Soutěžní přehlídka divadelních souborů O Václava z Václavova, která se koná za podpory města Zábřeh, začne ve čtvrtek 15. listopadu od 19:30 komedií Tři v tom divadelního spolku Václav. Akce vyvrcholí 18. listopadu odpoledne vyhlášením výsledků.

                               


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.