KULTURA

Ve Václavově o Václava

9. listopadu 2012, 21:08, horna
Ve Václavově o Václava Václavov - Přehlídka neprofesionálních divadelních souborů O Václava z Václavova předvede během čtyř dnů to nejlepší z ochotnické scény. Šestý ročník celostátní soutěže začíná 15. listopadu ve václavovském kulturním domě.
Na divadelních prknech letos vystoupí celkem dvanáct ochotnických souborů. Budou mezi nimi vítězové krajských a národních přehlídek, jako jsou Amadis Brno, DS Kroměříž nebo SemTamFór Slavičín se svými skvěle nastudovanými inscenacemi.

Václavovský divadelní soubor si pro letošní přehlídku připravil úspěšnou komedii Tři v tom.
Že má mladá generace blízko k ochotnickému divadlu, přesvědčí publikum studentské soubory z Prostějova a Lanškrouna. V podání mladého pražského souboru Ty-Já-Tr diváci zhlédnou muzikálovou komedii Tři mušketýři. Herec Martin Písařík, jenž v tomto souboru začínal, předvede své herecké umění v hudební pohádce Pověsti pro štěstí, která soutěžní přehlídku divadelních ochotnických souborů uzavře.

Účast v porotě přislíbili profesor pražské akademie a režisér Milan Schejbal a filmový historik Pavel Taussig. Soutěžní přehlídka divadelních souborů O Václava z Václavova, která se koná za podpory města Zábřeh, začne ve čtvrtek 15. listopadu od 19:30 komedií Tři v tom divadelního spolku Václav. Akce vyvrcholí 18. listopadu odpoledne vyhlášením výsledků.

                               


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.