KULTURA

Ve Václavově o Václava

9. listopadu 2012, 21:08, horna
Ve Václavově o Václava Václavov - Přehlídka neprofesionálních divadelních souborů O Václava z Václavova předvede během čtyř dnů to nejlepší z ochotnické scény. Šestý ročník celostátní soutěže začíná 15. listopadu ve václavovském kulturním domě.
Na divadelních prknech letos vystoupí celkem dvanáct ochotnických souborů. Budou mezi nimi vítězové krajských a národních přehlídek, jako jsou Amadis Brno, DS Kroměříž nebo SemTamFór Slavičín se svými skvěle nastudovanými inscenacemi.

Václavovský divadelní soubor si pro letošní přehlídku připravil úspěšnou komedii Tři v tom.
Že má mladá generace blízko k ochotnickému divadlu, přesvědčí publikum studentské soubory z Prostějova a Lanškrouna. V podání mladého pražského souboru Ty-Já-Tr diváci zhlédnou muzikálovou komedii Tři mušketýři. Herec Martin Písařík, jenž v tomto souboru začínal, předvede své herecké umění v hudební pohádce Pověsti pro štěstí, která soutěžní přehlídku divadelních ochotnických souborů uzavře.

Účast v porotě přislíbili profesor pražské akademie a režisér Milan Schejbal a filmový historik Pavel Taussig. Soutěžní přehlídka divadelních souborů O Václava z Václavova, která se koná za podpory města Zábřeh, začne ve čtvrtek 15. listopadu od 19:30 komedií Tři v tom divadelního spolku Václav. Akce vyvrcholí 18. listopadu odpoledne vyhlášením výsledků.

                               


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).