SPORT

Běžci ve Švédsku uspěli

29. dubna 2009, 00:28, rejdakce, info@rej.cz
Běžci  ve Švédsku uspěli Šumperk - Začátek sezony si klub orientačních běžců Magnus Orienteering obohatil pobytem na severu. Od 9. do 19. 4. 2009 se pod vedením dvou zkušených trenérů vydala čtrnáctičlenná skupinka mladých běžců do Švédska. Na programu bylo soustředění spojené s dvěma závody Elitserie (celostátní švédská soutěž) a největšími štafetovými závody na světě - Tiomila.
"Soustředění bylo zaměřeno  především na mapovou schopnost závodníka. Terény a jiný styl mapovaní dělaly ze začátku problémy i těm nejlepším z celé skupiny. Na rozběhání v místních terénech jsme měli pouze dva dny," vysvětluje Martin Benc.

Poté přišly na řadu závody Elitserie. Podstatně jednodušší terény v oblasti Norra Rorum než v místech soustředění vynesly závodníkům Magnus Orienteering perfektní umístění. V nedělním závodě se především vyznamenali v kategorii: H17-20 1. Dominik Semančík 2. Martin Benc, D18 3. Kristýna Mervátová, H18 2. Přemek Hnilica, D20 2. Klára Vozdová a H20 3. Vojtěch Vozda. Že tyhle výsledky nebyly jen náhoda, jsme potvrdili i v pondělí, kdy se běžel druhý závod. D16 1. Vendula Horčičková, H17-20 2. Dominik Semančík 3. Martin Benc, H18 2. Přemek Hnilica a D20 3. Klára Vozdová.
 

"Po závodech soustředění pokračovalo v plném proudu a od úterý do pátku jsme pečlivě trénovali. Nejrůznější druhy tréninku, ve kterých nechyběly ani štafety, parkový OB a například dva noční tréninky," popisuje dále Martin Benc
 

Na závěr celého soustředění se oddíl  zúčastnil největších štafetových závodů na světě – Tiomila. Týmy z celého světa a na 6000 závodníků tvořilo nevídanou atmosféru závodů. Magnus Orienteering vytáhl do boje s jednou ženskou a jednou mužskou štafetou. Ženy skončily na stém místě (složení: Mervátová, Čermáková, Kolářová, Vozdová a Horčičková). "S ohledem na jejich věk a na konkurenci, která čítala více jak 300 štafet, to byl neuvěřitelně dobrý výsledek. Největší podívanou  byly mužské desetičlenné štafety, které se běží v noci," líčí dále Martin Benc start ve 21:30 a doběh v dopoledních hodinách druhého dne. "Umístili jsme se na 149. místě z přibližně 350 štafet (složení: Zbranek, Jirásek, Minář, Hnilica, Strečko, Vozda, Ludvík, Semančík, Benc, Sokol). Výsledky předčily očekávání, takže velká spokojenost v týmu byla znát. "
 Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.