ZPRÁVY

Ve Svébohově shořela kůlna

12. prosince 2012, 17:11, mošo
Ve Svébohově shořela kůlna Svébohov – Plamenem vzplála dnes dopoledne kůlna, stojící u rodinného domu ve Svébohově. Příčinou vzniku ohně byla podle tiskové mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíry Hacsikové nedbalost při používání topidla.
Operační středisko dostalo hlášení o vzniku požáru krátce před polednem. Na místo vyslalo profesionální hasiče ze Šumperka a Zábřeha, přidali se k nim jejich dobrovolní kolegové ze Svébohova a Jedlí.
Kůlna o rozměrech 4 x 2 metry sloužila majiteli jako dílna. Aby v ní mohl v mrazu pracovat, zatopil si v kamnech na tuhá paliva a poté odešel. Po čase se chtěl do dílny vrátit a po cestě si všiml dýmu, který z kůlny vycházel. Neváhal a okamžitě zavolal hasiče. Přivolané jednotky použily na hašení požáru dva proudy vody a během několika minut se jim podařilo dostat oheň pod kontrolu.
Požár zničil uskladněné ruční a elektrické nářadí. Majitel vyčíslil škodu na 40 tisíc korun. foto: archiv HZS Olomoucký kraj


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.