ZPRÁVY

Ve Svébohově shořela kůlna

12. prosince 2012, 17:11, mošo
Ve Svébohově shořela kůlna Svébohov – Plamenem vzplála dnes dopoledne kůlna, stojící u rodinného domu ve Svébohově. Příčinou vzniku ohně byla podle tiskové mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíry Hacsikové nedbalost při používání topidla.
Operační středisko dostalo hlášení o vzniku požáru krátce před polednem. Na místo vyslalo profesionální hasiče ze Šumperka a Zábřeha, přidali se k nim jejich dobrovolní kolegové ze Svébohova a Jedlí.
Kůlna o rozměrech 4 x 2 metry sloužila majiteli jako dílna. Aby v ní mohl v mrazu pracovat, zatopil si v kamnech na tuhá paliva a poté odešel. Po čase se chtěl do dílny vrátit a po cestě si všiml dýmu, který z kůlny vycházel. Neváhal a okamžitě zavolal hasiče. Přivolané jednotky použily na hašení požáru dva proudy vody a během několika minut se jim podařilo dostat oheň pod kontrolu.
Požár zničil uskladněné ruční a elektrické nářadí. Majitel vyčíslil škodu na 40 tisíc korun. foto: archiv HZS Olomoucký kraj


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.