ZPRÁVY

Ve Svébohově shořela kůlna

12. prosince 2012, 17:11, mošo
Ve Svébohově shořela kůlna Svébohov – Plamenem vzplála dnes dopoledne kůlna, stojící u rodinného domu ve Svébohově. Příčinou vzniku ohně byla podle tiskové mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíry Hacsikové nedbalost při používání topidla.
Operační středisko dostalo hlášení o vzniku požáru krátce před polednem. Na místo vyslalo profesionální hasiče ze Šumperka a Zábřeha, přidali se k nim jejich dobrovolní kolegové ze Svébohova a Jedlí.
Kůlna o rozměrech 4 x 2 metry sloužila majiteli jako dílna. Aby v ní mohl v mrazu pracovat, zatopil si v kamnech na tuhá paliva a poté odešel. Po čase se chtěl do dílny vrátit a po cestě si všiml dýmu, který z kůlny vycházel. Neváhal a okamžitě zavolal hasiče. Přivolané jednotky použily na hašení požáru dva proudy vody a během několika minut se jim podařilo dostat oheň pod kontrolu.
Požár zničil uskladněné ruční a elektrické nářadí. Majitel vyčíslil škodu na 40 tisíc korun. foto: archiv HZS Olomoucký kraj


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).