KULTURA

Ve Studénkách zahraje Miroslav Žbirka

14. dubna 2014, 05:00, on
Dolní Studénky - V současné době vrcholí přípravy na jubilejní desátý ročník hudebního festivalu Hudba bez hranic, který se již tradičně koná v Dolních Studénkách. Festival se uskuteční ve dnech 13. až 15. června a přinese řadu hudebních lahůdek.

V rámci zahajovacího koncertu by měla vystoupit v pátek 13. června večer v klášterním kostele v Šumperku Leona Machálková v doprovodu Dechového orchestru ZUŠ Zábřeh, dlouholetého spolupořadatele festivalu. V sobotu po průvodu všech účastníků festivalu městem Šumperk proběhne v kulturním areálu v Dolních Studénkách hlavní program, v rámci kterého se od 14 hodin vystřídají na dvou scénách jednotlivé dechové orchestry a mažoretky z Česka, Slovenska, Slovinska a Polska. Sobotní galavečer bude pokračovat tradiční veselicí, v rámci které za doprovodu zábřežského Moravia Big Bandu vystoupí populární trio zpěváků Dasha, Tomáš Savka a Jan Smigmator.

„Třešničkou na narozeninovém dortu festivalu bude vystoupení hvězdného slovenského zpěváka Mekyho Žbirky v doprovodu pětičlenné kapely,“ dodal za pořadatele Radim Sršeň.

Vstup na všechny akce festivalu Hudba bez hranic je zdarma, pouze za koncert Mekyho Žbirky zaplatí fanoušci symbolické vstupné 150 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.4.2014 15:47
Titulek: je to on
Autor: aNONYM
40
Miro alias Meky alias Beatles fanatik alias největší masařka ve střední Evropě. Mám ho celkem rád.
Reagovat
Datum: 16.4.2014 07:27
Titulek: Re: je to on
Autor: Drak
32
Už paběrkuje i na vesničkách-krize je krize. Potulný šumař-od vsi ke vsi.
Reagovat
Datum: 15.6.2014 14:46
Titulek: Re: je to on
Autor: eva
32
Je to trochu jinak. Vloni na stejné akci zpívala Lucka Bílá.
Reagovat
Datum: 17.4.2014 06:35
Titulek: Miro Zbiro
Autor: Vera
29
Budte radi,ze ze mate kulturu, at je krize ci nikoli
Reagovat
Datum: 18.4.2014 18:11
Titulek: Re: Miro Zbiro
Autor: XAKS
111
Jak se pozná kultura? Žbírkovo úpění je asociováno s tím co slyšeli jeho posluchači za mladých let. Z toho je usuzováno že je to kultura. Kultury máme různé. Každý chápe kulturu jinak. Jsme národ mnohokulturní. Máme pokryté všechny žánry a historické období v rozsahu 0 až - 100 let.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).