KULTURA

Ve Studénkách zahraje Miroslav Žbirka

14. dubna 2014, 05:00, on
Dolní Studénky - V současné době vrcholí přípravy na jubilejní desátý ročník hudebního festivalu Hudba bez hranic, který se již tradičně koná v Dolních Studénkách. Festival se uskuteční ve dnech 13. až 15. června a přinese řadu hudebních lahůdek.

V rámci zahajovacího koncertu by měla vystoupit v pátek 13. června večer v klášterním kostele v Šumperku Leona Machálková v doprovodu Dechového orchestru ZUŠ Zábřeh, dlouholetého spolupořadatele festivalu. V sobotu po průvodu všech účastníků festivalu městem Šumperk proběhne v kulturním areálu v Dolních Studénkách hlavní program, v rámci kterého se od 14 hodin vystřídají na dvou scénách jednotlivé dechové orchestry a mažoretky z Česka, Slovenska, Slovinska a Polska. Sobotní galavečer bude pokračovat tradiční veselicí, v rámci které za doprovodu zábřežského Moravia Big Bandu vystoupí populární trio zpěváků Dasha, Tomáš Savka a Jan Smigmator.

„Třešničkou na narozeninovém dortu festivalu bude vystoupení hvězdného slovenského zpěváka Mekyho Žbirky v doprovodu pětičlenné kapely,“ dodal za pořadatele Radim Sršeň.

Vstup na všechny akce festivalu Hudba bez hranic je zdarma, pouze za koncert Mekyho Žbirky zaplatí fanoušci symbolické vstupné 150 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.4.2014 15:47
Titulek: je to on
Autor: aNONYM
41
Miro alias Meky alias Beatles fanatik alias největší masařka ve střední Evropě. Mám ho celkem rád.
Reagovat
Datum: 16.4.2014 07:27
Titulek: Re: je to on
Autor: Drak
33
Už paběrkuje i na vesničkách-krize je krize. Potulný šumař-od vsi ke vsi.
Reagovat
Datum: 15.6.2014 14:46
Titulek: Re: je to on
Autor: eva
34
Je to trochu jinak. Vloni na stejné akci zpívala Lucka Bílá.
Reagovat
Datum: 17.4.2014 06:35
Titulek: Miro Zbiro
Autor: Vera
30
Budte radi,ze ze mate kulturu, at je krize ci nikoli
Reagovat
Datum: 18.4.2014 18:11
Titulek: Re: Miro Zbiro
Autor: XAKS
112
Jak se pozná kultura? Žbírkovo úpění je asociováno s tím co slyšeli jeho posluchači za mladých let. Z toho je usuzováno že je to kultura. Kultury máme různé. Každý chápe kulturu jinak. Jsme národ mnohokulturní. Máme pokryté všechny žánry a historické období v rozsahu 0 až - 100 let.
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.