ZPRAVODAJSTVÍ

Ve Štítech se znovu otevře zubní ordinace

30. října 2018, 16:00, Hana Písková
Ve Štítech se znovu otevře zubní ordinace Štíty – Lidé ve Štítech a okolí už nebudou muset za stomatologem dojíždět kilometry daleko do vzdálenějších měst. V tamním zdravotním středisku se totiž od nového roku znovu otevře zubní ordinace. Do její modernizace investuje radnice zhruba jeden milión korun.

„Ordinaci vybavíme veškerou lékařskou technikou, novým zubařským křeslem a dalším zázemím. Počítáme také s vytvořením bytu pro lékaře. Kdybychom takovou investici nezaplatili, těžko bychom sem nějakého zubaře přilákali,“ vysvětluje starosta Štítů Jiří Vogel. 
 Nedostatek zubařů hrozí podle České stomatologické komory celému regionu. Během několika let má do důchodu odejít většina dnes praktikujících stomatologů a jejich nástupců je málo. Podobná situace prý může nastat i s praktickými lékaři. 
 „Myslím, že starousedlíci štíteckého zubaře ocení. Já jsem teď dva roky dojížděl za zubařkou do Šumperka. Pokud máte auto, ještě se to dá. Hodně seniorů je ale bez auta a dojíždět s bolavými zuby do okresního města autobusem, není nic příjemného,“ dodává padesátník Petr ze Štítů. 


Foto: jak

Radnice ve Štítech zajistí provoz stomatologické ordinace ve městě od příštího roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).