ZPRAVODAJSTVÍ

Ve Štítech se znovu otevře zubní ordinace

30. října 2018, 16:00, Hana Písková
Ve Štítech se znovu otevře zubní ordinace Štíty – Lidé ve Štítech a okolí už nebudou muset za stomatologem dojíždět kilometry daleko do vzdálenějších měst. V tamním zdravotním středisku se totiž od nového roku znovu otevře zubní ordinace. Do její modernizace investuje radnice zhruba jeden milión korun.

„Ordinaci vybavíme veškerou lékařskou technikou, novým zubařským křeslem a dalším zázemím. Počítáme také s vytvořením bytu pro lékaře. Kdybychom takovou investici nezaplatili, těžko bychom sem nějakého zubaře přilákali,“ vysvětluje starosta Štítů Jiří Vogel. 
 Nedostatek zubařů hrozí podle České stomatologické komory celému regionu. Během několika let má do důchodu odejít většina dnes praktikujících stomatologů a jejich nástupců je málo. Podobná situace prý může nastat i s praktickými lékaři. 
 „Myslím, že starousedlíci štíteckého zubaře ocení. Já jsem teď dva roky dojížděl za zubařkou do Šumperka. Pokud máte auto, ještě se to dá. Hodně seniorů je ale bez auta a dojíždět s bolavými zuby do okresního města autobusem, není nic příjemného,“ dodává padesátník Petr ze Štítů. 


Foto: jak

Radnice ve Štítech zajistí provoz stomatologické ordinace ve městě od příštího roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.