ZPRAVODAJSTVÍ

Ve Štítech se znovu otevře zubní ordinace

30. října 2018, 16:00, Hana Písková
Ve Štítech se znovu otevře zubní ordinace Štíty – Lidé ve Štítech a okolí už nebudou muset za stomatologem dojíždět kilometry daleko do vzdálenějších měst. V tamním zdravotním středisku se totiž od nového roku znovu otevře zubní ordinace. Do její modernizace investuje radnice zhruba jeden milión korun.

„Ordinaci vybavíme veškerou lékařskou technikou, novým zubařským křeslem a dalším zázemím. Počítáme také s vytvořením bytu pro lékaře. Kdybychom takovou investici nezaplatili, těžko bychom sem nějakého zubaře přilákali,“ vysvětluje starosta Štítů Jiří Vogel. 
 Nedostatek zubařů hrozí podle České stomatologické komory celému regionu. Během několika let má do důchodu odejít většina dnes praktikujících stomatologů a jejich nástupců je málo. Podobná situace prý může nastat i s praktickými lékaři. 
 „Myslím, že starousedlíci štíteckého zubaře ocení. Já jsem teď dva roky dojížděl za zubařkou do Šumperka. Pokud máte auto, ještě se to dá. Hodně seniorů je ale bez auta a dojíždět s bolavými zuby do okresního města autobusem, není nic příjemného,“ dodává padesátník Petr ze Štítů. 


Foto: jak

Radnice ve Štítech zajistí provoz stomatologické ordinace ve městě od příštího roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.