ZPRÁVY

Ve Starém Městě vznikla balírna bezlepkových potravin

10. května 2013, 06:15, red, mošo
Ve Starém Městě vznikla balírna bezlepkových potravin Staré Město – Nová balírna bezlepkových potravin zahájila svůj provoz slavnostním otevřením v pátek 3. května ve Starém Městě pod Sněžníkem. Provozuje ji společnost PRO-BIO. Plán vzniku této balírny navázal na rekonstrukci vlastního mlýna z roku 2009, kdy byla zprovozněna samostatná linka na zpracování bezlepkových biopotravin.
„Dalším krokem bude stavební oddělení mlýna tak, aby nedocházelo ani k nejmenší vzdušné kontaminaci zpracovávaných bezlepkových surovin," uvedla Lenka Šuveríková ze společnosti PRO-BIO. Nová balicí linka od českého výrobce slouží výhradně ke zpracování bezlepkových surovin. Vyniká svou rychlostí, stihne zabalit třicet až padesát kusů výrobků za minutu. Obsluhu linky tvoří dva až tři lidé. Společnost PRO-BIO každou vyrobenou šarži bezlepkových potravin testuje pomocí vysoce citlivé imunochemické metody ELISA gliadin test. „V nabídce máme více než tři sta bezlepkových produktů," upřesnila Šuveríková.

V současné době žije v České republice zhruba čtyřicet až padesát tisíc celiaků, kteří jsou odkázáni na celoživotní dodržování přísné diety s vyloučením lepku. Počet nemocných se přitom v průběhu posledních dvaceti let zdvojnásobil. Lepek se nachází ve většině běžných obilovin jako je pšenice, žito, ječmen či oves. Zpřístupnění nové balírny veřejnosti proběhne v rámci osmého ročníku Pohankových BIOSLAVNOSTÍ, které se uskuteční v červenci. foto: společnost PRO-BIO


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.