ZPRÁVY

Ve Starém Městě vznikla balírna bezlepkových potravin

10. května 2013, 06:15, red, mošo
Ve Starém Městě vznikla balírna bezlepkových potravin Staré Město – Nová balírna bezlepkových potravin zahájila svůj provoz slavnostním otevřením v pátek 3. května ve Starém Městě pod Sněžníkem. Provozuje ji společnost PRO-BIO. Plán vzniku této balírny navázal na rekonstrukci vlastního mlýna z roku 2009, kdy byla zprovozněna samostatná linka na zpracování bezlepkových biopotravin.
„Dalším krokem bude stavební oddělení mlýna tak, aby nedocházelo ani k nejmenší vzdušné kontaminaci zpracovávaných bezlepkových surovin," uvedla Lenka Šuveríková ze společnosti PRO-BIO. Nová balicí linka od českého výrobce slouží výhradně ke zpracování bezlepkových surovin. Vyniká svou rychlostí, stihne zabalit třicet až padesát kusů výrobků za minutu. Obsluhu linky tvoří dva až tři lidé. Společnost PRO-BIO každou vyrobenou šarži bezlepkových potravin testuje pomocí vysoce citlivé imunochemické metody ELISA gliadin test. „V nabídce máme více než tři sta bezlepkových produktů," upřesnila Šuveríková.

V současné době žije v České republice zhruba čtyřicet až padesát tisíc celiaků, kteří jsou odkázáni na celoživotní dodržování přísné diety s vyloučením lepku. Počet nemocných se přitom v průběhu posledních dvaceti let zdvojnásobil. Lepek se nachází ve většině běžných obilovin jako je pšenice, žito, ječmen či oves. Zpřístupnění nové balírny veřejnosti proběhne v rámci osmého ročníku Pohankových BIOSLAVNOSTÍ, které se uskuteční v červenci. foto: společnost PRO-BIO


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.