SPORT

Ve fotbalovém Dubicku mají jasné priority: záchrana, stabilizace, funkčnost

2. března 2016, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Ve fotbalovém Dubicku mají jasné priority: záchrana, stabilizace, funkčnost Dubicko - Postavení v I. A třídě se jim ani za mák nezamlouvá. Ještě aby, když se hlavní mužstvo nachází po nepovedené podzimní části na nejspodnější příčce tabulky a hrozí mu zpětný sešup o patro níž. Protože funkcionáři fotbalového Dubicka nehodlají katastrofický scénář připustit, povolali do zbraně těžké kalibry – exzábřežského manažera Lubomíra Hrdloviče a nového trenéra Jiřího Silného.

 „Jsme dohodnuti na jaro a v létě si řekneme, jak dál. Pokud jde o pana Hrdloviče, je to příbuzný mé manželky. Oslovil jsem ho, jestli by nám nepomohl, a on souhlasil,“ prozradil dubický sekretář Milan Langer.
Angažování známých tváří mnohé překvapilo. Bafuňář Hrdlovič je pověstný tím, že nikde netroškařil. A kouč Silný? Na druhý konec okresu určitě nebude dojíždět za hubičku. Tahle obměna bude něco stát. „Podmínky jsme stanovili tak, aby byly přínosem pro všechny strany. Vždycky to u nás bylo nakrokováno způsobem, který povede k dlouhodobé udržitelnosti. Jak moc se nám zimní změny povedly, ukáže až čas,“ nechtěl předbíhat Langer.
Klubový činovník si dobře uvědomuje, že to nebude snadná záležitost. Nováček druhé nejvyšší krajské soutěže má po špatné první polovině co napravovat. „Čeká nás velmi těžká práce. Nepochybuji o tom, že ani naši soupeři nespí a rovněž se snaží zbrojit. Bude to tuhý boj o každý bod,“ odhadoval střízlivě. Jak sám naznačil, už teď ho budí ze spaní strašák možného nezdaru. „Děláme všechno pro to, abychom se zachránili. Pokud vynaložené úsilí nedopadne na úrodnou půdu, budeme moc zklamaní. Nebudu lhát, mám z toho trochu strach,“ nezastíral Milan Langer.
Manažer Hrdlovič a lodivod Silný už rozhodili sítě a snaží se do týmového rybníku nachytat vhodné ryby. I proto, že zraněný útočník Grohar je dlouhodobě mimo hru. „Sháníme za něj náhradu a taky musíme zalepit díru na postu brankáře. Bývalý gólman totiž nastoupil k armádě a ještě k tomu na opačné straně republiky. Domů jezdí jen sporadicky,“ odtajňoval Langer s tím, že vedení Dubicka už oslovilo řadu vytipovaných jedinců. Mimo jiné i lesnické duo David Glozyga – Jakub Němec. Oba zmínění jeho nabídku odmítli. Na početném seznamu údajně figurují i Pinkava, Skopal, Křepelka, Malý či Uvízl. „Mužstvo musíme doplnit a posílit. Jedním z největších podzimních problémů byl úzký kádr. Naše mladé áčko navíc platilo daň za svoji nezkušenost. Kluci si to nedokázali srovnat v hlavách a vytvářeli mnoho zbytečných chyb a ztrát. V této třídě jsou takové přehmaty nemilosrdně trestány,“ měl jasno správně zapálený sekretář.
Podle něj je oddílová vize postavená jednoznačně. „Chceme mužstvo i celý klub stabilizovat a zajistit jeho funkčnost. Také plánujeme dokončit celkovou rekonstrukci areálu. V prvé řadě je to ale o penězích, kterých není nikde dost. Teprve se uvidí, v jaké míře budeme úspěšní,“ prohlásil otevřeně Langer.


Foto: Petr Fišer

Osvědčený kanonýr Miroslav Grohar je odstaven na vedlejší kolej kvůli zranění. Realizační tým Dubicka musí vyřešit i otázku brankářského postu.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.3.2016 17:31
Titulek: stabilizace, funkčnost?
Autor: Dušan Masár
90
116
To bude drahé. Ale v Dubicku prý nikdy nebyl s municí problém.
Reagovat
Datum: 2.3.2016 17:56
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
67
Sekretario píše,že je to hlavně o penězích.To mluví za vše.Tak to povolal ty správné co na to jen čekají.Dubicko hrejte na co máte a ne honit I.A. se zlatokapama.K čemu vám to bude.
Reagovat
Datum: 2.3.2016 23:01
Titulek: Soupeři Dubicka
Autor: fans
66
Dovedu si představit jak teď Ivánek Hrdlovič jedná: podplatit osazovací úsek rozhodčích a dosadit " " své objektivní "" rozhodčí.Je mi líto soupeřů Dubicka!
Reagovat
Datum: 4.3.2016 12:38
Titulek: Re: Soupeři Dubicka
Autor: Je mi špatně
71
To on opravdu umí a urážet lidi, tak v tom je přeborník. V Dubicku se asi museli zbláznit, když angažovali takovou hyenu.
Reagovat
Datum: 12.4.2016 16:48
Titulek: Re: Soupeři Dubicka
Autor: kolem jdoucí
44
Hyena ne hyena Dubicko má 6 bodů
Reagovat