KULTURA

Ve čtvrtek bude u zámku živo

20. července 2016, 08:00, Ondřej Polák
Ve čtvrtek bude u zámku živo Zábřeh - Také na letošní prázdniny připravil zábřežský kulturní dům pro obyvatele města a jeho prázdninové návštěvníky cyklus letních akcí pod otevřeným nebem. Představení se budou konat od poloviny července do 1. září vždy ve čtvrtek ve večerních hodinách.

 „V amfiteátru před zámkem nabídneme příchozím pohodové koncerty, letní kino nebo zábavní show pro děti,“ uvedl Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.Pódium u zámku poprvé ožije 21. července, kdy se na něm představí mladá muzikálová herečka a zpěvačka Ella s doprovodnou kapelou a poté také ostravská skupina AC/CZ, která je považována za nejlepší AC/DC revival u nás. „Posluchači se mohou těšit na největší hity legendární australské kapely a skvělou pódiovou show,“ slíbil Zdeněk David. O týden později promítne „kino pod hvězdami“ americký superhrdinský film Deadpool, který vstoupil do kin na jaře letošního roku a baví diváky nekončící sprškou humorných hlášek.

Film vybrali diváci

„Další filmové projekce pod otevřeným nebem plánujeme na srpen. O tom, že to budou české komedie Teorie tygra a Padesátka, rozhodla divácká veřejnost už dříve formou ankety,“ doplnil David.
Rockové muzice bude patřit prostranství na Masarykově náměstí opět 4. srpna, kdy zde zahraje největší hity legendy českého bigbítu skupina Katapult Cover Band. Hudební večer doplní svým vystoupením populární rock-folková kapela A.M.Úlet.
Slavné hity legendárních rockových kapel pak v srpnu v Zábřeze zazní také v podání ostravské skupiny Acoustica. Koncerty startují vždy ve 20 hodin, letní kino bude začínat po setmění, tedy přibližně o hodinu později.

Dobrovolné vstupné

Dobrou zprávou je, že za vstup na kteroukoli akci se platí dobrovolný příspěvek, v případě filmové projekce stojí vstupenka symbolickou padesátikorunu.
Během představení budou mít návštěvníci možnost občerstvení.


Foto: archiv

Ostravská skupina AC/CZ je považována za nejlepší AC/DC revival u nás.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází kapela Zrní?

A) z Kladna
B) z Kolína
C) z Kladrub

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hlavní program festivalu HUDBA BEZ HRANIC s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou, který se uskuteční v kulturním areálu v Dolních Studénkách v pátek 22. června, vyhrála Ludmila Vavříková z Postřelmova, Ondřej Havránek ze Šumperka a Hana Mösnerová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká přímo u vstupu do kulturního areálu v den konání koncertu.