ZPRÁVY

„Vařiči perníku“ můžou jít do vězení až na deset let

16. listopadu 2012, 18:18, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Šumperk, Velké Losiny – Obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy si vyslechli dva muži ve věku šestadvaceti let – jeden ze Šumperka, druhý z Velkých Losin. Maximální délka jejich pobytu ve vězení může činit až deset let.
Oba mladíci v časovém intervalu od jara letošního roku do začátku listopadu vyrobili nejméně v deseti případech pervitin z léčiv Modafen, Sudafen a Nurofen. Podařilo se jim „uvařit“ od dvou do čtyř gramů drogy. Tuto dávku si rozdělili k vlastní spotřebě.

„Vařič“ ze Šumperka vyráběl drogy od prosince loňského roku na různých místech v Šumperku, Jindřichově, Nových Losinách, Hanušovicích a Loučné nad Desnou. Část sám spotřeboval, zbytek rozdal nebo prodal. Muž z Losin „vařil“ jednou či dvakrát týdně jeden gram pervitinu pro vlastní spotřebu, přebytek vyměnil za různé předměty.

Policie přistihla šestadvacetiletého mladíka ze Šumperka u plynového zařízení společnosti RWE v prostoru za pekárnou Skřivánčí dvůr. Na místě zabavila vybavení, sloužící k výrobě drog. Policisté provedli domovní prohlídku v Šumperku a ve Velkých Losinách, kde zastihli druhého „vařiče“ v akci.

Oba muži jsou v současnosti bez práce. Mladík z Losin je stíhán na svobodě a hrozí mu až pětileté vězení. Šumpeřan byl za výrobu drog odsouzen již dříve ke třem letům pobytu za mřížemi, policie ho proto navrhuje umístit do vazby. Obviněnému hrozí dvouleté až desetileté vězení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.