ZPRÁVY

„Vařiči perníku“ můžou jít do vězení až na deset let

16. listopadu 2012, 18:18, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Šumperk, Velké Losiny – Obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy si vyslechli dva muži ve věku šestadvaceti let – jeden ze Šumperka, druhý z Velkých Losin. Maximální délka jejich pobytu ve vězení může činit až deset let.
Oba mladíci v časovém intervalu od jara letošního roku do začátku listopadu vyrobili nejméně v deseti případech pervitin z léčiv Modafen, Sudafen a Nurofen. Podařilo se jim „uvařit“ od dvou do čtyř gramů drogy. Tuto dávku si rozdělili k vlastní spotřebě.

„Vařič“ ze Šumperka vyráběl drogy od prosince loňského roku na různých místech v Šumperku, Jindřichově, Nových Losinách, Hanušovicích a Loučné nad Desnou. Část sám spotřeboval, zbytek rozdal nebo prodal. Muž z Losin „vařil“ jednou či dvakrát týdně jeden gram pervitinu pro vlastní spotřebu, přebytek vyměnil za různé předměty.

Policie přistihla šestadvacetiletého mladíka ze Šumperka u plynového zařízení společnosti RWE v prostoru za pekárnou Skřivánčí dvůr. Na místě zabavila vybavení, sloužící k výrobě drog. Policisté provedli domovní prohlídku v Šumperku a ve Velkých Losinách, kde zastihli druhého „vařiče“ v akci.

Oba muži jsou v současnosti bez práce. Mladík z Losin je stíhán na svobodě a hrozí mu až pětileté vězení. Šumpeřan byl za výrobu drog odsouzen již dříve ke třem letům pobytu za mřížemi, policie ho proto navrhuje umístit do vazby. Obviněnému hrozí dvouleté až desetileté vězení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.