KULTURA

Vánoční Šumperk zažije výraznou změnu. Trhy se z Točáku stěhují před radnici a představí se ve zcela nové podobě

4. prosince 2019, 20:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Třináct koncertních večerů, kvalitnější punč, originál jesenickou medovinu, skvělou kávu, pátky s dobrotami od mistrů místní gastronomie, a hlavně hezčí atmosféru garantují pořadatelé letošního Vánočního Šumperka. Ten bude probíhat od 5. do 26. prosince ve speciálně vybudovaném vánočním městečku u radnice. Zde se také bude odehrávat veškerý adventní program. Otevřeno bude mít městečko každý den od 10 hodin.

„Prostranství na náměstí Míru poskytuje mnohem větší a reprezentativnější prostor pro tuto akci. Výhodou je také lepší zázemí pro účinkující či veřejné toalety v suterénu radnice,“ potvrdila změnu Eva Rutarová z oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice a dodala, že náročné organizace stánkového prodeje i kulturních podvečerů se letos poprvé zhostí Dům kultury. Atmosféru trhů nazvaných Vánoce u radnice podle ní navodí především bohatší kulturní program, stylový stánkový prodej i vánoční výzdoba.

„Jde nám o to, aby se lidé k radnici znovu vrátili“

V nabídce je třináct koncertních večerů a vystoupení místních škol a školek.
„Jde nám o to, aby lidé přicházeli k radnici a stejně jako v těch městech, kde podobné akce dobře fungují, vnímali krásu historických budov na náměstí, užívali si hudební program s blízkými a přáteli, dali si k tomu něco dobrého a koupili si dáreček od místních výrobců,“ tlumočí pořadatelskou představu produkční DK Michaela Horáková.

Vánoce u radnice odstartují tzv. Vánoce nanečisto, kdy si prodejci o den dříve otestují stánky a zkušebně navaří první dávku punče. Ve čtvrtek 5. prosince pak průvodem zavítá na náměstí Mikuláš se svou družinou. Společně s organizátory přitom rozsvítí vánoční strom. Ve středu 11. prosince se město připojí k akci Šumperského a jesenického deníku Česko zpívá koledy. Zpívat se bude od 18 hodin nejen u Sluneční školy, která se k této iniciativě připojila v Šumperku jako první, ale například přímo u radnice také s herci Divadla Šumperk.

„Dobrou zprávou tohoto týdne je, že jeden z našich dodavatelů rozšířil gastro nabídku, a kromě zabíjačky připraví na pátky rybí speciality, zvěřinový guláš nebo skvělé bramboráky,“ zve Horáková do nového prostoru pro setkávání.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.12.2019 07:38
Titulek: točák
Autor: jarka
41
Nechci polemizovat, ale všichni známí litují toho, že trhy nejsou na točáku jako vždy. Bylo to běžné místo setkávání lidí během cesty z práce či nákupů. K radnici se jen tak cestou nikdo nestaví.
Reagovat
Datum: 5.12.2019 12:52
Titulek: Re: točák
Autor: Jimbo
neubude
Reagovat
Datum: 7.12.2019 14:25
Titulek: Re: točák
Autor: Pitkin
souhlasím
Reagovat
Datum: 5.12.2019 18:21
Titulek: Bez titulku
Autor: VAd
26
Měli to přesunout od Grandu k obchoďáku a kolem sovy.
Reagovat
Datum: 6.12.2019 16:11
Titulek: chůze je zdravá
Autor: ok
17
Lidi, nebuťe líní :-) krásné a historické náměstí máme a vám je za těžko tam dojít? Byli jsme se podívát ve středu i včera a je to nádhera,každý den i program. Konečně se nemusíme stydět před ostatními městy .... všem pěkné Vánoce :-)
Reagovat
Datum: 6.12.2019 16:23
Titulek: Vánoční trhy
Autor: Termer
22
Dnes jsem se šel podívat k radnici na vánoční trhy, otevřeny 3 stánky s punčem jeden s nějakou pleteninou. Celkem asi 10 lidí. Když byly dole na Točaku tak tam bylo živo i dopoledne.
Reagovat
Datum: 7.12.2019 10:02
Titulek: Zpět na "Točák"
Autor: Pitkin
15
Se spoustou známých mám stejný názor na místo konání-na Točák.
Reagovat
Datum: 7.12.2019 10:58
Titulek: Bez titulku
Autor: l
17
Šumperku se začíná říkat mrtvé město. Na Točáku to žilo.
Reagovat
Datum: 7.12.2019 13:09
Titulek: Vánoce na náměstí Míru
Autor: Hosana
11
Vánoce patří k radnici a blíže ke kostelu. Důstojné místo v propojení moci světské duchovní. Včera večer bylo živo, hučelo to jako v úle, všude plno lidí i v okolních kavárničkách. Náměstí pohádkově osvíceno, parádní atmosféra. Šumperská radnice odvedla skvělou práci.
Reagovat
Datum: 8.12.2019 00:01
Titulek: Mikuláš
Autor: čert
Trhy jsou stejně mizerné jako každý rok, ale aby si z mikulášského průvodu udělala radnice politickou agitku, to tu ještě nebylo. Fuj.
Reagovat
Datum: 8.12.2019 18:40
Titulek: Ostuda
Autor: syndrom9
Ostuda. Zlatej tocak. 10 stanku pouze, svarak nebo punc. Zadne obcerstveni, suvenyr nic. Kdo to schvalil. Kdyz uz tak to meli presunout do parku k sove.
Reagovat
Datum: 14.12.2019 08:06
Titulek: Bez titulku
Autor: Tomasjedno
Po skonceni cemu se neda rict trhy si nechavaji pres tyden po 21 hod uklizet neakym typkem motorovym vysavacem kdyu jdou lidi spat a pres vikend to uklizi v rano od 7 a naopak vsechny probudi tak kdo dal takovy prikaz musi byt poradny KRETÉN!!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Naposledy v letošním roce můžete soutěžit s Týdnem na severu. Opět nabídneme dvě otázky, opět rozdělíme několik výher. Čekají na vás volňásky na hudební večer skupiny Dying Passion a jejich hostů a dále dvojvstupenka na koncert Moravia Big Bandu (MBB). Tak soutěžte a nezapomeňte poslat číslo i písmeno odpovědi!

Soutěžní otázka č. 1: ( Předvánoční koncert MBB, 18. 12., 19.00, Zábřežská kulturní, 1x 2 vstupenky)

Kolikáté výročí od svého vzniku letos oslavil orchestr MORAVIA BIG BAND?
1A) 30.
1B) 35.
1C) 40.

Soutěžní otázka č. 2: ( Mezi svátky VIII., 27.12., H-Club, Šumperk , 3 vstupenky)

Jak se jmenuje zpěvačka Dying Passion?
2A) Zuzana Jelínková
2B) Hana Horecká
2c) Elis Mraz

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:
Dvě volné vstupenky na koncert Skupiny Olympic, konaný 13. prosince v šumperském Domě kultury vyhrávají: Eva Vaňková ze Šumperka a Martina Pinosová z D. Libiny. Dvojvstupenku na koncert Tomáše Kočko s orchestrem budou mít v KKC Rapotín zadarmo rezervovanou Josef Janota z Loučné n. D. a Vlasta Španihelová z N. Malína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.