KULTURA

Vánoční Šumperk zažije výraznou změnu. Trhy se z Točáku stěhují před radnici a představí se ve zcela nové podobě

4. prosince 2019, 20:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Třináct koncertních večerů, kvalitnější punč, originál jesenickou medovinu, skvělou kávu, pátky s dobrotami od mistrů místní gastronomie, a hlavně hezčí atmosféru garantují pořadatelé letošního Vánočního Šumperka. Ten bude probíhat od 5. do 26. prosince ve speciálně vybudovaném vánočním městečku u radnice. Zde se také bude odehrávat veškerý adventní program. Otevřeno bude mít městečko každý den od 10 hodin.

„Prostranství na náměstí Míru poskytuje mnohem větší a reprezentativnější prostor pro tuto akci. Výhodou je také lepší zázemí pro účinkující či veřejné toalety v suterénu radnice,“ potvrdila změnu Eva Rutarová z oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice a dodala, že náročné organizace stánkového prodeje i kulturních podvečerů se letos poprvé zhostí Dům kultury. Atmosféru trhů nazvaných Vánoce u radnice podle ní navodí především bohatší kulturní program, stylový stánkový prodej i vánoční výzdoba.

„Jde nám o to, aby se lidé k radnici znovu vrátili“

V nabídce je třináct koncertních večerů a vystoupení místních škol a školek.
„Jde nám o to, aby lidé přicházeli k radnici a stejně jako v těch městech, kde podobné akce dobře fungují, vnímali krásu historických budov na náměstí, užívali si hudební program s blízkými a přáteli, dali si k tomu něco dobrého a koupili si dáreček od místních výrobců,“ tlumočí pořadatelskou představu produkční DK Michaela Horáková.

Vánoce u radnice odstartují tzv. Vánoce nanečisto, kdy si prodejci o den dříve otestují stánky a zkušebně navaří první dávku punče. Ve čtvrtek 5. prosince pak průvodem zavítá na náměstí Mikuláš se svou družinou. Společně s organizátory přitom rozsvítí vánoční strom. Ve středu 11. prosince se město připojí k akci Šumperského a jesenického deníku Česko zpívá koledy. Zpívat se bude od 18 hodin nejen u Sluneční školy, která se k této iniciativě připojila v Šumperku jako první, ale například přímo u radnice také s herci Divadla Šumperk.

„Dobrou zprávou tohoto týdne je, že jeden z našich dodavatelů rozšířil gastro nabídku, a kromě zabíjačky připraví na pátky rybí speciality, zvěřinový guláš nebo skvělé bramboráky,“ zve Horáková do nového prostoru pro setkávání.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.12.2019 07:38
Titulek: točák
Autor: jarka
48
Nechci polemizovat, ale všichni známí litují toho, že trhy nejsou na točáku jako vždy. Bylo to běžné místo setkávání lidí během cesty z práce či nákupů. K radnici se jen tak cestou nikdo nestaví.
Reagovat
Datum: 5.12.2019 12:52
Titulek: Re: točák
Autor: Jimbo
11
neubude
Reagovat
Datum: 7.12.2019 14:25
Titulek: Re: točák
Autor: Pitkin
souhlasím
Reagovat
Datum: 5.12.2019 18:21
Titulek: Bez titulku
Autor: VAd
35
Měli to přesunout od Grandu k obchoďáku a kolem sovy.
Reagovat
Datum: 6.12.2019 16:11
Titulek: chůze je zdravá
Autor: ok
24
Lidi, nebuťe líní :-) krásné a historické náměstí máme a vám je za těžko tam dojít? Byli jsme se podívát ve středu i včera a je to nádhera,každý den i program. Konečně se nemusíme stydět před ostatními městy .... všem pěkné Vánoce :-)
Reagovat
Datum: 6.12.2019 16:23
Titulek: Vánoční trhy
Autor: Termer
29
Dnes jsem se šel podívat k radnici na vánoční trhy, otevřeny 3 stánky s punčem jeden s nějakou pleteninou. Celkem asi 10 lidí. Když byly dole na Točaku tak tam bylo živo i dopoledne.
Reagovat
Datum: 7.12.2019 10:02
Titulek: Zpět na "Točák"
Autor: Pitkin
20
Se spoustou známých mám stejný názor na místo konání-na Točák.
Reagovat
Datum: 7.12.2019 10:58
Titulek: Bez titulku
Autor: l
23
Šumperku se začíná říkat mrtvé město. Na Točáku to žilo.
Reagovat
Datum: 7.12.2019 13:09
Titulek: Vánoce na náměstí Míru
Autor: Hosana
23
Vánoce patří k radnici a blíže ke kostelu. Důstojné místo v propojení moci světské duchovní. Včera večer bylo živo, hučelo to jako v úle, všude plno lidí i v okolních kavárničkách. Náměstí pohádkově osvíceno, parádní atmosféra. Šumperská radnice odvedla skvělou práci.
Reagovat
Datum: 8.12.2019 00:01
Titulek: Mikuláš
Autor: čert
11
Trhy jsou stejně mizerné jako každý rok, ale aby si z mikulášského průvodu udělala radnice politickou agitku, to tu ještě nebylo. Fuj.
Reagovat
Datum: 8.12.2019 18:40
Titulek: Ostuda
Autor: syndrom9
15
Ostuda. Zlatej tocak. 10 stanku pouze, svarak nebo punc. Zadne obcerstveni, suvenyr nic. Kdo to schvalil. Kdyz uz tak to meli presunout do parku k sove.
Reagovat
Datum: 14.12.2019 08:06
Titulek: Bez titulku
Autor: Tomasjedno
Po skonceni cemu se neda rict trhy si nechavaji pres tyden po 21 hod uklizet neakym typkem motorovym vysavacem kdyu jdou lidi spat a pres vikend to uklizi v rano od 7 a naopak vsechny probudi tak kdo dal takovy prikaz musi byt poradny KRETÉN!!!!
Reagovat