KULTURA

Václav Neckář přivezl do Šumperka vůni podzimu

26. září 2012, 09:25, tor, mošo
Václav Neckář přivezl do Šumperka vůni podzimu Šumperk – O prázdninách avizovaný koncert Václava Neckáře a Bacilů se uskutečnil v pátek 21. září v sále šumperského Domu kultury. Nadšené publikum ho dlouho nechtělo pustit z pódia, rozloučil se svým novým hitem Půlnoční.

Od poloviny šedesátých let minulého století účinkoval Václav Neckář v divadle Rokoko a poté dva roky vystupoval s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovu v pěvecké skupině Golden Kids. Natáčel filmy, k nejznámějším patří Oscarem ověnčený snímek Ostře sledované vlaky nebo pohádka Šíleně smutná princezna. Od 70. let koncertoval se skupinou svého bratra s názvem Bacily. Před deseti lety ho zaskočila zrádná zdravotní příhoda. Z ní se pozvolna a velmi obtížně uzdravoval. Její překonání mu však přineslo novou tvůrčí sílu a naději úspěšného návratu na koncertní pódia. Dal o sobě vědět hitem Půlnoční a soundtrackem k filmu Alois Nebel, který natočil loni se skupinou Umakart. Václav Neckář byl uveden do Síně slávy hudebních cen Anděl. Díky poslednímu albu Dobrý časy se dostává do čela prodejní hitparády IFPI, a to vůbec poprvé ve své dlouholeté kariéře.
 Václav Neckář přivezl do Šumperka vůni nadcházejícího podzimu. Po nějaký čas je to jeho poslední koncert v jesenickém kraji. V listopadu a prosinci jej čeká jedenáctidílné Půlnoční turné po velkých městech českých.foto: torDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.