KULTURA

Václav Hudeček pomůže zachránit kostel v Jedlí

2. listopadu 2016, 12:00, Ondřej Polák
Václav Hudeček pomůže zachránit kostel v Jedlí Jedlí - Světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček a uznávaný cembalista Martin Hroch vystoupí v sobotu 5. listopadu v kostele sv. Jana Křtitele v Jedlí. Koncert začne v 15 hodin a bude součástí benefičního programu, jehož výtěžek bude věnován na opravu kostela v Jedlí.

 „Je mi velkou ctí podpořit tento projekt a vrátit se na místo, které je srdečně spjato s mým dětstvím,“ řekl jedelský rodák Martin Hroch, který je členem Britské cembalové společnosti v Londýně a zároveň ředitelem hudebního gymnázia v Brně. „S Václavem Hudečkem máme v plánu mnoho společných koncertů a nedávno jsme dokonce začali vážně uvažovat o společné nahrávce,“ dodal Martin Hroch.

Pomáhat je povinnost

„Martin je vynikající muzikant a skvělý člověk. Považuji za svou povinnost alespoň touto cestou přispět na záchranu kulturního dědictví v Jedlí,“ podotkl k připravovanému benefičnímu koncertu Václav Hudeček. Houslový sólista prestižních světových orchestrů a držitel řady významných ocenění zahájil svoji příkladně strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu už v šedesátých letech.


Foto: archiv

Václav Hudeček přijal pozvání cembalisty Martina Hrocha a společně s ním vystoupí na benefičním koncertě v Jedlí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.11.2016 17:49
Titulek: Díky Hudečkovi
Autor: Krakonoš
205
138
Dobří lidé ještě nevymřeli.
Reagovat
Datum: 3.11.2016 11:36
Titulek: Re: Díky Hudečkovi
Autor: Culík
124
163
Ale kde by umělci hráli kdyby nebyly staré kostely a kulturáky? Pod mosty.
Reagovat
Datum: 4.11.2016 12:29
Titulek: Re: Díky Hudečkovi
Autor: Anonym
140
196
no třeba v kostelech, nebo po hospodách jako kdysi :-)
Reagovat
Datum: 4.11.2016 12:58
Titulek: Re: Díky Hudečkovi
Autor: Bulvík
131
137
V prokletých černoprdelnických kostelech kde byli samí teplouši?
Reagovat
Datum: 4.11.2016 14:11
Titulek: Re: Díky Hudečkovi
Autor: Hloupák
120
150
Kostely už měly být dávno zbourané jako centra pedofilů.
Reagovat
Datum: 4.11.2016 16:27
Titulek: KOSTELY A KAPLE SI ÚCTU I OBDIV ZASLOUŽÍ
Autor: JOSEF F.
160
146
A to nejenže leží občas na místech pradávných svatyní, tvoří často malebnou dominantu obcí a měst a protože v jejich okolí jsou a nebo většinou byly hřbitovy našich předků.......Po roce jsem navštívil Dlouhomilov, obec mých dětských prázdnin....Kde je dnes kovář, kolář, pekař, holič atd. v celkem jaksi liduprázdné vesnici.....Škola pustá, pošta pryč, hospoda jedna- zavřená, obchod ještě je, potok zarostlý.....Krajina kolem však stále půvabná, několik velice zajímavých statků svádí k přemýšlení....Nad vším tím trůní kostel, jak strážce minulého i přítomného bytí a snad i určité jistoty.....Jsou chvíle, kdy i bezvěrec chce věřit.....
Reagovat
Datum: 4.11.2016 16:47
Titulek: Re: KOSTELY A KAPLE SI ÚCTU I OBDIV ZASLOUŽÍ
Autor: Sup
106
137
Kostel ještě není zbouraný? Devastace obce pokračuje úspěšně? Obdiv si zaslouží lidé kteří všechno vybudovali. Bezvěrec věří že se obejde bez Boha. A proč mu to rozmlouvat a proč mu to vnucovat? Je inteligentní a vzdělaný. Podle toho obec vypadá. Zatím obec funguje.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.