KULTURA

Václav Hudeček pomůže zachránit kostel v Jedlí

2. listopadu 2016, 12:00, Ondřej Polák
Václav Hudeček pomůže zachránit kostel v Jedlí Jedlí - Světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček a uznávaný cembalista Martin Hroch vystoupí v sobotu 5. listopadu v kostele sv. Jana Křtitele v Jedlí. Koncert začne v 15 hodin a bude součástí benefičního programu, jehož výtěžek bude věnován na opravu kostela v Jedlí.

 „Je mi velkou ctí podpořit tento projekt a vrátit se na místo, které je srdečně spjato s mým dětstvím,“ řekl jedelský rodák Martin Hroch, který je členem Britské cembalové společnosti v Londýně a zároveň ředitelem hudebního gymnázia v Brně. „S Václavem Hudečkem máme v plánu mnoho společných koncertů a nedávno jsme dokonce začali vážně uvažovat o společné nahrávce,“ dodal Martin Hroch.

Pomáhat je povinnost

„Martin je vynikající muzikant a skvělý člověk. Považuji za svou povinnost alespoň touto cestou přispět na záchranu kulturního dědictví v Jedlí,“ podotkl k připravovanému benefičnímu koncertu Václav Hudeček. Houslový sólista prestižních světových orchestrů a držitel řady významných ocenění zahájil svoji příkladně strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu už v šedesátých letech.


Foto: archiv

Václav Hudeček přijal pozvání cembalisty Martina Hrocha a společně s ním vystoupí na benefičním koncertě v Jedlí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.11.2016 17:49
Titulek: Díky Hudečkovi
Autor: Krakonoš
211
142
Dobří lidé ještě nevymřeli.
Reagovat
Datum: 3.11.2016 11:36
Titulek: Re: Díky Hudečkovi
Autor: Culík
125
165
Ale kde by umělci hráli kdyby nebyly staré kostely a kulturáky? Pod mosty.
Reagovat
Datum: 4.11.2016 12:29
Titulek: Re: Díky Hudečkovi
Autor: Anonym
141
200
no třeba v kostelech, nebo po hospodách jako kdysi :-)
Reagovat
Datum: 4.11.2016 12:58
Titulek: Re: Díky Hudečkovi
Autor: Bulvík
133
139
V prokletých černoprdelnických kostelech kde byli samí teplouši?
Reagovat
Datum: 4.11.2016 14:11
Titulek: Re: Díky Hudečkovi
Autor: Hloupák
123
151
Kostely už měly být dávno zbourané jako centra pedofilů.
Reagovat
Datum: 4.11.2016 16:27
Titulek: KOSTELY A KAPLE SI ÚCTU I OBDIV ZASLOUŽÍ
Autor: JOSEF F.
161
151
A to nejenže leží občas na místech pradávných svatyní, tvoří často malebnou dominantu obcí a měst a protože v jejich okolí jsou a nebo většinou byly hřbitovy našich předků.......Po roce jsem navštívil Dlouhomilov, obec mých dětských prázdnin....Kde je dnes kovář, kolář, pekař, holič atd. v celkem jaksi liduprázdné vesnici.....Škola pustá, pošta pryč, hospoda jedna- zavřená, obchod ještě je, potok zarostlý.....Krajina kolem však stále půvabná, několik velice zajímavých statků svádí k přemýšlení....Nad vším tím trůní kostel, jak strážce minulého i přítomného bytí a snad i určité jistoty.....Jsou chvíle, kdy i bezvěrec chce věřit.....
Reagovat
Datum: 4.11.2016 16:47
Titulek: Re: KOSTELY A KAPLE SI ÚCTU I OBDIV ZASLOUŽÍ
Autor: Sup
108
140
Kostel ještě není zbouraný? Devastace obce pokračuje úspěšně? Obdiv si zaslouží lidé kteří všechno vybudovali. Bezvěrec věří že se obejde bez Boha. A proč mu to rozmlouvat a proč mu to vnucovat? Je inteligentní a vzdělaný. Podle toho obec vypadá. Zatím obec funguje.
Reagovat