KULTURA

V Zábřeze zahraje unikátní seskupení: mezinárodní kontrabasové kvarteto

21. dubna 2015, 06:44, Ondřej Polák
V Zábřeze zahraje unikátní seskupení: mezinárodní kontrabasové kvarteto Zábřeh - Další hudební bonbónek připravili pořadatelé cyklu Bravo ze Zábřežské kulturní na neděli 26. dubna. Osmý pořad aktuální koncertní sezóny nabídne v zábřežském kostele sv. Barbory netradiční hudební zážitek – návštěvníci uslyší koncert kontrabasového kvarteta, které navíc budou tvořit filharmonici ze čtyř evropských zemí.

 „Zárukou mimořádně vysoké úrovně koncertu bude nejen předvedený program, ale zejména hráčské mistrovství účinkujících,“ míní dramaturg cyklu Bravo Martin Hroch.
Lídrem souboru Quartet Bass je Slovák Vojtech Velíšek, který v současnosti působí jako zástupce koncertního mistra brněnské filharmonie, vystupuje jako sólista s předními českými i zahraničními orchestry a věnuje se též aranžování hudby právě pro kontrabasové kvarteto. Piotr Zimnik pocházející z polské Bytomi působí v jihlavské Filharmonii Gustava Mahlera. Lotyš Oskars Bokanovs byl členem lotyšského národního operního orchestru a nyní je hráčem mezinárodně uznávaného orchestru Kremerata Baltica složeného z mladých talentovaných hudebníků z pobaltských zemí. Posledním ze čtveřice špičkových kontrabasistů je Yannick Adams Kroon ze Španělska, který v současné době hru na kontrabas studuje na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. „Tento talentovaný umělec má za sebou již výrazné úspěchy, například vítězství v soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu pořádané v nedaleké Vidnavě. Zajímavostí je, že plynule ovládá čtyři světové jazyky a mluví perfektně i česky,“ uvedl k nejmladšímu členovi kvarteta Hroch.
V programu koncertního vystoupení zazní klasická díla W. A. Mozarta, A. Vivaldiho či F. Schuberta, ale i atraktivní aranže moderních skladeb. Vstupenky za pouhých 90 korun jsou k dostání v prodejních místech Zábřežské kulturní. Držitelé slevové karty Bravo zaplatí o dvacet korun méně, děti mají na koncert se začátkem v 17 hodin vstup zdarma.

Quartet Bass tvoří filharmonici ze čtyř evropských zemí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.