KULTURA

V Zábřeze vypukne bitva UDG, O5 a Radeček a Pokáče

29. listopadu 2017, 10:00, Jan Kratochvíl
V Zábřeze vypukne bitva UDG, O5 a Radeček a Pokáče Zábřeh - Téměř dvouměsíční bitva o to, kdo je lepší na pódiu a kdo má více fanoušků. I tak by se dalo popsat turné s patnácti zastávkami, které nazvali symbolicky RivaLOVE kapely UDG, O5 a Radeček a písničkář Pokáč. V zábřežském kulturním domě společně vystoupí v pátek 1. prosince.

 „S klukama se potkáváme na koncertech už pár let. Navzájem si obdivujeme rozjeté fanoušky v kotli nebo si s lehkou žárlivostí komentujeme úspěch singlů v rádiích. Řekli jsme si, že se přestaneme hecovat v tom, kdo má více fanoušků, a prostě to normálně změříme na společném turné," usmívá se zpěvák O5 a Radeček Tomáš Polák.
Aby se snáze posoudilo, kdo se má ze tří rivalů stát vítězem, nabádají kapely své fanoušky, aby přišli oblečení do triček jednotlivých kapel. Kdo tento merchandise nevlastní, bude si jej moci zakoupit na koncertu a zároveň podpořit dobrou věc. Koupí totiž přispěje na projekt Radost dětem, který podporuje děti po náročné onkologické léčbě, handicapované děti nebo děti z dětských domovů.
Vstupenky na klubový mejdan podzimu si mohou zájemci zakoupit také on-line na Smsticket, vstupné v předprodeji činí 250 korun, v den koncertu podraží o padesátikorunu. Akce začíná v 19 hodin.Foto: Pavel Remeš

Zpěvák O5 a Radeček Tomáš Polák rozezpívá v pátek zábřežský kulturák.


Vyrážíte na turné s názvem RivaLOVE, co to znamená?
Tomáš Polák (O5 a Radeček): Je to trošku parafráze na všechny ty Kamarádi tour, Přátelská tour a další, samozřejmě s velkou dávkou nadsázky. S klukama jsme velcí kámoši, ale zároveň spolu jakože soupeříme, kdo je slavnější, kdo má víc fanoušků, koho hrajou rádia a tak dále, proto rivalové. Ale jinak se máme moc rádi.

Čí to byl nápad a proč jste se rozhodli vyrazit zrovna v takovém složení?
Volt (UDG): Jelikož jsme všichni už dlouho kamarádi, tak se to nabízelo samo. Rádi bychom fanouškům přivezli něco víc než klasický koncert, tak jedeme v tomhle složení.

Více než polovinu z koncertů turné máte už za sebou, jak turné funguje?
Pokáč: Zatím turné probíhá super, máme za sebou samé úžasné koncertní mejdany. Tohle složení prostě funguje. Není to tak, že odehrajeme a zase odjedeme. Navzájem se máme fakt rádi, za měsíc a půl se z nás stala jedna velká parta. Takže podle toho vypadá i mimokoncertní dění. Je to velká párty.

Dočkají se fanoušci i nějakého společného songu?
Tomáš Polák: Máme něco připraveno, různě si hostujeme navzájem v písničkách, ale stává se, že ten, kdo má zrovna s někým hostovat, se zakecá na baru a zapomene přijít… No uvidíme, jak to bude v Zábřeze.
 
 


 
 


 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.