ZPRÁVY

V Zábřehu vznikají Knížecí sady

29. září 2015, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Na louce u rybníka Oborník vzniká nový park. Název bude mít Knížecí sady a poslouží volnočasovým aktivitám, pro které není místo v jiných částech Zábřeha. Jeho stavbu uspíšila právě probíhající rekonstrukce kanalizace.

 „Projekt parku počítá s terénními úpravami, které v současné době provádíme navážením kvalitní zeminy z výkopů po kanalizaci," okomentoval zahajovací práce na vzniku parku starosta města František John. Materiál ze stavebních prací chce radnice využít i jiným způsobem. Pro parkové cestičky plánuje například použít obrubníky a dlažbu, které při stavbě kanálů zůstaly bez užitku. Výsadba zeleně by mohla přijít na řadu ještě letos na podzim.

Prostor pro sport i ekologii

Knížecí sady do budoucna nabídnou mnohostranné využití. Počítá se například s chovným rybníčkem, šatnami a sociálním zařízením, na své si přijdou také sportovci. „Chodník by měl být kombinovaný s dráhou pro bruslaře," dodává Václav Doležal z odboru rozvoje města a připomíná, že v plánu je také veřejné ohniště a přírodní amfiteátr. „Rádi bychom projekt doplnili o poznávací stezky či vodní prvek ve formě mokřadla pro původní živočichy a rostliny," vykresluje budoucí podobu lokality Doležal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.9.2015 12:43
Titulek: KNÍŽECÍ PROJEKT
Autor: Biblofil
139
144
Proč vyvážet zeminu z výkopů někam dál a za peníze, když můžeme udělat KNÍŽECÍ hromady u rybníka. Nad genialitou tohoto projektu se mně protáčejí čočky a hlava mně to nebere. Nejpotřebnější a nejužitečnější bude zpoplatněné veřejné KNÍŽECÍ WC, které bude provozovat soukromý podnikatel. Jak jinak? Kde je vidět ten projekt? Do základů pyramid se může nenápadně dát ssuť z nedaleké bouračky z Hedvy. Na tom se dá také ušetřit fůru peněz.
Reagovat
Datum: 29.9.2015 17:48
Titulek: Johne, běž s tím do ******!
Autor: Anonym
106
„Chodník by měl být kombinovaný s dráhou pro bruslaře." Bruslaři ohrožují chodce! Bruslo-chodník nechceme!
Reagovat
Datum: 8.10.2015 21:16
Titulek: bruslaři nehrozí
Autor: tvoja matka
79
To jo.:) mozaika z té vybourané staré dlažby a z odrbanejch rozdrolenejch obrub:))) na tom tom ti bruslaři přímo poletí.... (leda na držku). Kam na to chodíte pane Doležal? Taková prasárna...
Reagovat
Datum: 29.9.2015 18:10
Titulek: Městský park Oborník, Zábřeh
Autor: Anonym
91
Investor: Město Zábřeh, Stupeň: Dokumentace pro provedení stavby, Datum: III/2011, Architekt: Ing. Jiří Finger - ARTFLORA, studio zahradní a krajinářské tvorby Hamerská 60 783 71 Olomouc-Holice
Kooordinační situace - Knížecí sady

http://www.zabreh.cz/multisites/zabreh/images/stories/Projekty/knizeci_sady/Koordina%C4%8Dn%C3%AD_situace-Knizeci_sady.jpg
Reagovat
Datum: 30.9.2015 16:07
Titulek: MÚ neví co s penězma.
Autor: HAFan
99
107
Jeví se to jako pěkná blbost. Nic rozumnějšího by nebylo? Má to někde obdobu? Dejte sem někdo odkaz.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).