KULTURA

V Zábřehu vystoupí pianista světového formátu

4. června 2019, 20:00, redakce
V Zábřehu vystoupí pianista světového formátu Zábřeh – Klavírní skladby v podání Ivo Kahánka, rozezní chrámovou klenbu zábřežského kostela sv. Barbory v neděli 9. června. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na atraktivní program, připraveny jsou skladby J. S. Bacha, dvou významných českých skladatelů 20. století – Leoše Janáčka a Miloslava Kabeláče – a na závěr sonáta Patetická Ludwiga van Beethovena.

„Zatímco hudební kritika oceňuje u Kahánka zejména mimořádnou techniku a výrazně emocionální projev, u publika se těší výjimečné pozici – posluchači totiž od něj rádi slyší v podstatě cokoli, protože vždycky to stojí za to,“ okomentoval kvality interpreta dramaturg cyklu Bravo Martin Hroch.

Koncert světoznámého pianisty a nositele prestižních ocenění za interpretaci se koná za podpory Olomouckého kraje a Nadace Život umělce. Vstupenku lze pořídit za příznivých 130 Kč, držitelé karty Bravo mají slevu 40 Kč, děti vstup zdarma.


Foto: web

Ivo Kahánek bývá označován jako nejlepší český pianista současnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.