ZPRAVODAJSTVÍ

V Zábřehu vrcholí recesistická zábava

21. února 2017, 17:00, bav
V Zábřehu vrcholí recesistická zábava Zábřeh - V neděli 26. února vyvrcholí zábřežský festival Welzlování, hlásící se k odkazu místního rodáka Jana Eskymo Welzla. Masarykovo náměstí přitom již počtrnácté ožije závody, při kterých se po vzoru psích spřežení zapřáhnou do saní namaskované lidské posádky. Recesisté také slibují vyvěsit informační ceduli, která jednou provždy objasní, jak správně skloňovat název města Zábřeh.

 „Účast na akci přislíbili starosta města František John a Karel Oliva, dlouholetý ředitel Ústavu pro jazyk český,“ uvedl Zdeněk David z pořadatelského týmu. Už po příštím víkendu by tedy mělo být jasné, zda je správné mluvit o Zábřehu, nebo Zábřeze.
Samotný závod s prvky recese je podle organizátorů otevřený každému. Zdaleka v něm nejde o dosažený čas, ale spíše o pobavení přihlížejících diváků i sebe sama. „Hlavní cenu, legendární vztyčený palec, ale získá tým, který nejrychleji zvládne vytyčenou trať. Ta je každý rok jiná a konkrétní podobu dostává až v den závodu,“ uvedl David s tím, že po delší absenci sněhu to letos určitě nebude o jízdě saní po dláždění.
Soutěžní posádky se mohou přihlašovat pořadatelům v Galerii Tunklův dvorec od půl druhé odpoledne, kdy také začne kulturní program a skutečné psí spřežení. Samotné recesistické klání odstartuje v 15 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).