ZPRAVODAJSTVÍ

V Zábřehu vrcholí recesistická zábava

21. února 2017, 17:00, bav
V Zábřehu vrcholí recesistická zábava Zábřeh - V neděli 26. února vyvrcholí zábřežský festival Welzlování, hlásící se k odkazu místního rodáka Jana Eskymo Welzla. Masarykovo náměstí přitom již počtrnácté ožije závody, při kterých se po vzoru psích spřežení zapřáhnou do saní namaskované lidské posádky. Recesisté také slibují vyvěsit informační ceduli, která jednou provždy objasní, jak správně skloňovat název města Zábřeh.

 „Účast na akci přislíbili starosta města František John a Karel Oliva, dlouholetý ředitel Ústavu pro jazyk český,“ uvedl Zdeněk David z pořadatelského týmu. Už po příštím víkendu by tedy mělo být jasné, zda je správné mluvit o Zábřehu, nebo Zábřeze.
Samotný závod s prvky recese je podle organizátorů otevřený každému. Zdaleka v něm nejde o dosažený čas, ale spíše o pobavení přihlížejících diváků i sebe sama. „Hlavní cenu, legendární vztyčený palec, ale získá tým, který nejrychleji zvládne vytyčenou trať. Ta je každý rok jiná a konkrétní podobu dostává až v den závodu,“ uvedl David s tím, že po delší absenci sněhu to letos určitě nebude o jízdě saní po dláždění.
Soutěžní posádky se mohou přihlašovat pořadatelům v Galerii Tunklův dvorec od půl druhé odpoledne, kdy také začne kulturní program a skutečné psí spřežení. Samotné recesistické klání odstartuje v 15 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.