SPORT

V šumperském pekle se usmažili i Kohouti z Olomouce

19. listopadu 2011, 20:12, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Derby jak má být. Našlapaný šumperský zimní stadion, neskutečně bouřlivá atmosféra a strhující bitva na ledě.
 Dlouho očekávaný duel nesmiřitelných rivalů nadešel. Olomoučtí hokejisté přijeli do Šumperka v roli jasných favoritů. Druhé místo v tabulce a v sestavě i šumperský rodák, legendární útočník Jiří Dopita. 
V úvodu však byli jasně lepší Draci. Sprška ostrých ran se snesla na Žigárdyho, ale brankář Hanáky podržel. V 8. minutě pak z ničeho nic hosté předvedli nádhernou akci, kdy na konci souhry Řípy a Pekra stál Haluza, který do prázdné branky otevřel skóre. Vyrovnáno však bylo záhy. Vrána obkroužil branku, přihrál Holíkovi a domácí kapitán se nemýlil - 1:1. Hokej nahoru - dolů na chvíli ustal a prim hrály obě obrany. 
Štůrala držel domácí i ve druhé části. Kohouti několikrát velice nebezpečně zahrozili, stejně ale i na druhé straně Draci. Holík však ve dvou šancích správné řešení nenašel. Oba tábory fanoušků však i nadále vytvářely v Šumperku tradiční, jinde nebývale bouřlivou atmosféru. 
Ve třetí části se znovu hrál podobný hokej. Alespoň ze začátku. Draci hráli zodpovědně zezadu a čekali na chybu, která nakonec přišla. Hosté hrubě chybovali při rozehrávce přesilovky a Hlinka sám před Žigárdym zakončil nejlépe, jak mohl - do horního růžku, a odstartoval gejzíry radosti šumperských fanoušků. Vyrovnání mohlo přijít za tři minuty. Exšumperský Pekr se dostal do sóla, ale Štůrala jej famózně vychytal. Hned nato se navíc po buly prosadil utajenou střelou Velecký a Šumperk vedl 3:1. Tyto dva okamžiky se staly nakonec rozhodujícími, protože zanedlouho dotlačil kotouč za Žigárdyho Haas a bylo hotovo.
Draci v úžasném utkání za fanatické podpory svých příznivců zvítězili nad regionálním rivalem 4:1 a posunuli se na desáté místo v tabulce.

Salith Šumperk - HC Olomouc  4:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.11.2011 12:33
Titulek: mnoho povyku pro nic
Autor: makarov
104
Jedná výhra, pro některé několikanásobný hokejový orgasmus, každý má právo na chvilku štěstí.
Vězte, přijdou všední dny a další propadáky...
Reagovat