KULTURA

V Šumperku zazní pravé hanácké bigbít

16. května 2018, 12:00, Ondřej Polák
V Šumperku zazní pravé hanácké bigbít Šumperk – Vtipem a pohodovou atmosférou bude sršet koncert hanácké kapely Stracené Ráj, která v Domě kultury Šumperk vystoupí v pátek 18. května. Kapela slibuje odehrát všechny své hity jako Nečoché, Turistická nebo Trávnikář.

 Historie osobitého souboru sahá až do roku 1994, kdy vznikla parta muzikantů s chutí hrát poctivý bigbít a zpívat jadrným hanáckým nářečím. Kapela si brzy získala pozornost publika. Nejprve plnila kluby, poté větší kluby a dnes již kulturní domy. Od svého vzniku vydala čtyři alba a jedno DVD.

Za mikrofonem Pepin z Hané

„Na to, aby člověk mohl být hvězda, musíte mít žaludek. A když se to pak stane obyčejnému klukovi z dědiny, tak mu to může hezky zamotat palici. Vždycky je ale nutné zůstat nad věcí a nespadnout do těch všelijakých pastiček, které jsou okolo toho nachystány,“ říká zpěvák Marek Ošťádal. Ten si mimochodem získal velkou popularitu v našem kraji také jako rozhlasový bavič na Radiu Haná, kde vystupuje pod přezdívkou Pepin z Hané.
Marek Ošťádal baví svými humornými texty všechny generace – od babiček po mladé Hanačky. Hudba Straceného Ráje zasahuje do mnoha žánrů od folklóru, přes tvrdý blues až po metal, sami fanoušci tento styl nazývají hanácké bigbít.
Koncert se uskuteční v pátek 18. května od půl osmé večer ve velkém sále Domu kultury.
Vstupné činí v předprodeji 190 korun, v den akce lístek podraží na 230 korun.


Foto: archiv

Kapela Stracené ráj se proslavila vtipnými texty v jadrném hanáckém nářečí.


 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.5.2018 15:06
Titulek: Nebudeme podporovat bulvár, nebudeme podporovat bigbít !
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
11
Odporná buržoasní pakultura !
Přátelé a soudruzi, tak s tímhle tedy zameteme leninsky rázně ! Takový buržoasní dekadentní nihilistický hnus !

Tenhlecten rock, punk atd., tihlecti všichni vlasatci nebo naopak vyholenci – to je všechno nástroj buržoasie. Je to nástroj zuřivých obhájců kapitalismu a demokracie, kteří chtějí ohlupovat lid, kteří chtějí odvést dělnickou třídu od třídního boje. :-((

My v naší vlasti jsme celé tohle spiknutí proti socialismu a míru včas odhalili : http://www.punk.cz/index.asp?menu=3&record=8736.

A vší náš lid rychle pochopil, jaké nebezpečí naší vlasti hrozí, vší náš lid požádal Stranické a státní orgány o důrazný zásah proti škůdcům a zrádcům.
My jsme lidu vyhověli, protisocialistické a protistátní skupiny a kapely jsme zrušili. A lid měl opět klid na práci, klid na budování jistot a prosperity. Po celé naší vlasti zněly radostné písně Karla Gotta, Michala Davida, Moravanky a mnoha jiných pokrokových umělců. Ano, byla to krásná doba ! Nedivím se, že ji vší náš lid chce zpět. Po vítězných volbách opět přání lidu splníme. Opět budou znít písně našich předních umělců, opět budeme budovat opravdovou socialistickou svobodu, spravedlnost a solidaritu.

A tančit, tančit se bude všude !
https://www.youtube.com/watch?v=LxCrajsPwSE&feature=player_embedded#

Správně řekl náš býv. předseda, přítel ing. Jiří Paroubek o tzv. vyznavačích techna, že jde o posedlé lidi s anarchistickými sklony, mezinárodně propojené, kteří provokují silácké demonstrace proti pokojné společnosti.
Přitom tzv.techno je krásnou rytmickou hudbou proti této hrůze ! Techno nám pokrokovým, levicově založeným lidem připomíná hluk továren a velkých staveb socialismu; kvílení výše uvedené "kapely" nám pokrokovým lidem připomíná peklo. :-(((

Prostě a jednoduše, přátelé a soudruzi : po našem volebním vítězství zavedeme do dnešního chaosu opět pořádek. Vokálně-instrumentální soubory budou muset absolvovat přehrávky; po nich jim určíme statut amatérského nebo poloprofesionálního souboru (zájemci o profesionální působení budou muset prokázat své úspěšné absolvování řádného hudebního studia). A samozřejmě, všechny soubory ZUČ (zájmové umělecké činnosti) musejí mít svého zřizovatele, národní podnik nebo státní organizaci. A my se už postaráme, aby žádný provozovatel zvrhlého umění zřizovatele nenašel. Jen musíme vymyslet řádné zákony, aby takové "kapely" nemohly hrát ani tzv.soukromých akcích, jak to dělali např. tzv. Plastici a jiní jim podobní během prvního období mezinárodního socialismu.

Nebudeme podporovat bulvár, nebudeme podporovat bigbít ! (V. Jandák, 2009)

Reagovat
Datum: 16.5.2018 15:18
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
Tři sestry revival.
Reagovat