KULTURA

V Šumperku zazní pravé hanácké bigbít

16. května 2018, 12:00, Ondřej Polák
V Šumperku zazní pravé hanácké bigbít Šumperk – Vtipem a pohodovou atmosférou bude sršet koncert hanácké kapely Stracené Ráj, která v Domě kultury Šumperk vystoupí v pátek 18. května. Kapela slibuje odehrát všechny své hity jako Nečoché, Turistická nebo Trávnikář.

 Historie osobitého souboru sahá až do roku 1994, kdy vznikla parta muzikantů s chutí hrát poctivý bigbít a zpívat jadrným hanáckým nářečím. Kapela si brzy získala pozornost publika. Nejprve plnila kluby, poté větší kluby a dnes již kulturní domy. Od svého vzniku vydala čtyři alba a jedno DVD.

Za mikrofonem Pepin z Hané

„Na to, aby člověk mohl být hvězda, musíte mít žaludek. A když se to pak stane obyčejnému klukovi z dědiny, tak mu to může hezky zamotat palici. Vždycky je ale nutné zůstat nad věcí a nespadnout do těch všelijakých pastiček, které jsou okolo toho nachystány,“ říká zpěvák Marek Ošťádal. Ten si mimochodem získal velkou popularitu v našem kraji také jako rozhlasový bavič na Radiu Haná, kde vystupuje pod přezdívkou Pepin z Hané.
Marek Ošťádal baví svými humornými texty všechny generace – od babiček po mladé Hanačky. Hudba Straceného Ráje zasahuje do mnoha žánrů od folklóru, přes tvrdý blues až po metal, sami fanoušci tento styl nazývají hanácké bigbít.
Koncert se uskuteční v pátek 18. května od půl osmé večer ve velkém sále Domu kultury.
Vstupné činí v předprodeji 190 korun, v den akce lístek podraží na 230 korun.


Foto: archiv

Kapela Stracené ráj se proslavila vtipnými texty v jadrném hanáckém nářečí.


 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.5.2018 15:06
Titulek: Nebudeme podporovat bulvár, nebudeme podporovat bigbít !
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
33
Odporná buržoasní pakultura !
Přátelé a soudruzi, tak s tímhle tedy zameteme leninsky rázně ! Takový buržoasní dekadentní nihilistický hnus !

Tenhlecten rock, punk atd., tihlecti všichni vlasatci nebo naopak vyholenci – to je všechno nástroj buržoasie. Je to nástroj zuřivých obhájců kapitalismu a demokracie, kteří chtějí ohlupovat lid, kteří chtějí odvést dělnickou třídu od třídního boje. :-((

My v naší vlasti jsme celé tohle spiknutí proti socialismu a míru včas odhalili : http://www.punk.cz/index.asp?menu=3&record=8736.

A vší náš lid rychle pochopil, jaké nebezpečí naší vlasti hrozí, vší náš lid požádal Stranické a státní orgány o důrazný zásah proti škůdcům a zrádcům.
My jsme lidu vyhověli, protisocialistické a protistátní skupiny a kapely jsme zrušili. A lid měl opět klid na práci, klid na budování jistot a prosperity. Po celé naší vlasti zněly radostné písně Karla Gotta, Michala Davida, Moravanky a mnoha jiných pokrokových umělců. Ano, byla to krásná doba ! Nedivím se, že ji vší náš lid chce zpět. Po vítězných volbách opět přání lidu splníme. Opět budou znít písně našich předních umělců, opět budeme budovat opravdovou socialistickou svobodu, spravedlnost a solidaritu.

A tančit, tančit se bude všude !
https://www.youtube.com/watch?v=LxCrajsPwSE&feature=player_embedded#

Správně řekl náš býv. předseda, přítel ing. Jiří Paroubek o tzv. vyznavačích techna, že jde o posedlé lidi s anarchistickými sklony, mezinárodně propojené, kteří provokují silácké demonstrace proti pokojné společnosti.
Přitom tzv.techno je krásnou rytmickou hudbou proti této hrůze ! Techno nám pokrokovým, levicově založeným lidem připomíná hluk továren a velkých staveb socialismu; kvílení výše uvedené "kapely" nám pokrokovým lidem připomíná peklo. :-(((

Prostě a jednoduše, přátelé a soudruzi : po našem volebním vítězství zavedeme do dnešního chaosu opět pořádek. Vokálně-instrumentální soubory budou muset absolvovat přehrávky; po nich jim určíme statut amatérského nebo poloprofesionálního souboru (zájemci o profesionální působení budou muset prokázat své úspěšné absolvování řádného hudebního studia). A samozřejmě, všechny soubory ZUČ (zájmové umělecké činnosti) musejí mít svého zřizovatele, národní podnik nebo státní organizaci. A my se už postaráme, aby žádný provozovatel zvrhlého umění zřizovatele nenašel. Jen musíme vymyslet řádné zákony, aby takové "kapely" nemohly hrát ani tzv.soukromých akcích, jak to dělali např. tzv. Plastici a jiní jim podobní během prvního období mezinárodního socialismu.

Nebudeme podporovat bulvár, nebudeme podporovat bigbít ! (V. Jandák, 2009)

Reagovat
Datum: 16.5.2018 15:18
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
15
Tři sestry revival.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.