KULTURA

V Šumperku zahraje Olympic, asi naposledyVIDEO

1. září 2011, 11:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
V Šumperku zahraje Olympic, asi naposledy Šumperk - Koncertní událostí číslo 1 bude v září v Šumperku celovečerní recitál legendární kapely Olympic. Rokenrolový kvartet oslaví s fanoušky 50 let na scéně a zároveň se rozloučí se Šumperkem, kde vystoupí naposledy. Podle dostupných informací totiž Olympic odehraje ještě i příští rok turné po menších kulturních domech, pak už se ale bude soustředit pouze na koncerty ve větších halách.

Šumperský koncert bude proto pro zdejší region výjimečnou událostí, která vypukne v pátek 23. září ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Začátek je plánován na půl osmou večer, vstupné se pohybuje od 220 do 290 korun.

„Olympic má připraven koncertní průřez bohatou autorskou tvorbou, a tak se můžeme těšit na mnoho hitů, které Petr Janda a spol. za uplynulé půlstoletí nahrál a nazpíval,“
slibuje dramaturg kulturního domu Ondřej Polák.

Skupinu Olympic založil před padesáti lety Miloslav Růžek s původním názvem Karkulka (KARlínský KULturní KAbaret). Tehdejší členové patří mezi zakladatele české rockové hudby, debutové album Želva je považováno za jedno z přelomových alb českého bigbítu. Po slabším období, kterým si skupina prošla v první polovině 70. let minulého století, pak nastává další z vrcholů tvorby v podobě konceptuální albové trilogie Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Tu už nahrává baskytarista Milan Broum, který do skupiny vnesl nejen moderní vidění rockové hudby, ale hlavně skvělé instrumentální výkony, o kterých přesvědčil už na svém prvním albu v sestavě Olympiku, kterým byl Marathón (1978). Později skupina koketovala i s heavy metalem, ale její nejsilnější polohou jsou melodické rockové písně s kvalitními texty a nápaditými aranžemi. Texty dodávali zejména Zdeněk Rytíř a Pavel Vrba (v období 1965 - 1969 byl téměř výhradním textařem Pavel Chrastina).

 
 


Dnes kapela koncertuje v sestavě Petr Janda (kytara, zpěv), Milan Broum (basa), Milan Peroutka (bicí) a Jiří Valenta (klávesy). Poslední regulérní album vydal Olympic v roce 2007 pod názvem Sopka.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.9.2011 08:54
Titulek: Naposled?
Autor: Thomas
21
To už tady bylo asi před 10 léty, že Olympic skončí. Sami to presentovali. A jak je vidět, tak se jim ne a ne skončit...
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na cestopisný pořad WELZLOVI NÁSLEDOVNÍCI NA 5 SVĚTADÍLECH, který se uskuteční 10. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na akci zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak zní cestovatelské heslo J. E. Welzla?

A) Prondu, prondu - neprondu, neprondu
B) Když nemůžeš, tak přidej
C) Když to nende tudy, punde to jinudy

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.