ZPRÁVY

V Šumperku shořela střecha za milióny

5. března 2013, 08:43, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
V Šumperku shořela střecha za milióny Šumperk – Škoda za přibližně sedm miliónů korun vznikla při požáru průmyslového objektu v Šumperku v Žerotínově ulici v noci z pondělka na úterý. Textilní společnost Sumtex tak přišla doslova o střechu nad hlavou. Příčinou neštěstí byla zřejmě technická závada. Při požáru naštěstí nedošlo ke zraněním či obětem na životech.
Zaměstnanci podniku zpozorovali v pondělí po deváté hodině večer kouř v prostorech výrobní haly a zavolali na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Plameny šlehaly především v technické části v blízkosti kompresoru. Zaměstnanci se pokoušeli s zasáhnout a hasit oheň pomocí ručních přístrojů i velkokapacitního pojízdného hasicího přístroje, avšak bez úspěchu. Větrací ventilátory oheň rychle rozšířily až na dřevěnou střechu o rozloze 80 x 20 metrů.

Operační středisko hasičů vyhlásilo v souvislosti s požárem poplach druhého stupně. Na místě zasahovaly profesionální jednotky ze Šumperka a Zábřeha. Na pomoc jim přijeli dobrovolní hasiči z Temenice, Bludova a Nového Malína. K požáru se tak sjelo osm cisteren, vůz výškové techniky a chemický kontejner s dodávkou dýchací techniky, protože celý komplex budov byl prostoupen hustým kouřem. Hasiči tedy museli po celou dobu pracovat s dýchacími přístroji. Později bylo možné odvětrávat kouř za pomoci přetlakové ventilace.

„Požár nebyl nejdříve zvenku výrazně pozorovatelný, protože hořelo v půdních prostorech. Včas jsme nasadili několik hasebních proudů a dařilo se nám plameny usměrňovat," uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák. Požár získali pod kontrolu po zhruba dvou hodinách. Hasiči pak odkrývali střešní krytinu a dohašovali menší ohniska.

Během neštěstí nedošlo k žádnému zranění. „Příčinu vzniku požáru budeme došetřovat v průběhu dnešního dne za lepších světelných podmínek. Nejpravděpodobnější je, že nastal ve strojovně s kompresorem," dodal Hošák.

VIDEO ZE ZÁSAHU HASIČŮ

 foto: HZS Olomouckého kraje


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).