ZPRÁVY

V Šumperku shořela střecha za milióny

5. března 2013, 08:43, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
V Šumperku shořela střecha za milióny Šumperk – Škoda za přibližně sedm miliónů korun vznikla při požáru průmyslového objektu v Šumperku v Žerotínově ulici v noci z pondělka na úterý. Textilní společnost Sumtex tak přišla doslova o střechu nad hlavou. Příčinou neštěstí byla zřejmě technická závada. Při požáru naštěstí nedošlo ke zraněním či obětem na životech.
Zaměstnanci podniku zpozorovali v pondělí po deváté hodině večer kouř v prostorech výrobní haly a zavolali na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Plameny šlehaly především v technické části v blízkosti kompresoru. Zaměstnanci se pokoušeli s zasáhnout a hasit oheň pomocí ručních přístrojů i velkokapacitního pojízdného hasicího přístroje, avšak bez úspěchu. Větrací ventilátory oheň rychle rozšířily až na dřevěnou střechu o rozloze 80 x 20 metrů.

Operační středisko hasičů vyhlásilo v souvislosti s požárem poplach druhého stupně. Na místě zasahovaly profesionální jednotky ze Šumperka a Zábřeha. Na pomoc jim přijeli dobrovolní hasiči z Temenice, Bludova a Nového Malína. K požáru se tak sjelo osm cisteren, vůz výškové techniky a chemický kontejner s dodávkou dýchací techniky, protože celý komplex budov byl prostoupen hustým kouřem. Hasiči tedy museli po celou dobu pracovat s dýchacími přístroji. Později bylo možné odvětrávat kouř za pomoci přetlakové ventilace.

„Požár nebyl nejdříve zvenku výrazně pozorovatelný, protože hořelo v půdních prostorech. Včas jsme nasadili několik hasebních proudů a dařilo se nám plameny usměrňovat," uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák. Požár získali pod kontrolu po zhruba dvou hodinách. Hasiči pak odkrývali střešní krytinu a dohašovali menší ohniska.

Během neštěstí nedošlo k žádnému zranění. „Příčinu vzniku požáru budeme došetřovat v průběhu dnešního dne za lepších světelných podmínek. Nejpravděpodobnější je, že nastal ve strojovně s kompresorem," dodal Hošák.

VIDEO ZE ZÁSAHU HASIČŮ

 foto: HZS Olomouckého kraje


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).