ZPRÁVY

V Šumperku řádí travič psů

1. října 2013, 01:00, Jaroslav Kropáč
V Šumperku řádí travič psů Šumperk - Už dva případy otravy psů se v poslední době odehrály v Šumperku. Podle pejskařů pozřeli jejich čtyřnozí mazlíčci záměrně nastraženou jedovatou návnadu. Ačkoli policie o případech ještě informována nebyla, prokáže-li se jejich věrohodnost a muži zákona traviče dopadnou, může počítat s vysokým trestem.

„V případě otravy vše nahlaste úřadům. Když se nebudou otravy hlásit, tak těžko můžeme čekat, že se tím někdo bude zabývat. Je dobré s sebou mít zprávu s vyjádřením veterináře a případně fotky,“ radí na webovém serveru, který se otravami psů zabývá, jeho provozovatel Libor Šedivý. Podle stejného zdroje mělo dojít ke dvěma cíleným otravám psů v Šumperku v průběhu léta, dalších několik podobných incidentů se odehrálo i v krajském městě. „Někdo v okolí vyvěsil cedulky, ať si pejskaři dávají pozor, že tu někdo rozházel jedy. Bohužel jsme nezjistili, o jaký jed šlo. Konkrétně se to stalo v Olomouci, obec Řepčín. Nám se otrávili dva pejsci,“ dodává vlastní zkušenost Monika H.


Šance na záchranu existuje

Podle veterinářů je šance na to, že otrávené zvíře přežije, poměrně vysoká. Je však nutné přijet do veterinární ordinace co nejdříve. „Pes může omylem sežrat třeba jed na krysy nebo slimáky. Často jsou za otravy mylně považovány jiné zdravotní problémy,“ uvedl Marek Minář z Veterinární kliniky v Novém Malíně. Travičům hrozí v případě dopadení nepodmíněné tresty odnětí svobody i vysoké pokuty. „Podle okolností jednotlivých případů se podobné události posuzují buď jako poškození cizí věci nebo týrání zvířat,“ uzavírá mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.


Foto: jak

Pejskaři v Šumperku i celém kraji by se měli mít na pozoru před otrávenými návnadami, které se v poslední době v regionu objevily.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.10.2013 17:27
Titulek: Mě taky
Autor: LH
85
124
Mě taky sere to že v zimě vyjít z baráku je pro otrlý a obrací se mi žaludek nad tím jak je všechno okolo ochcaný a osraný od psů ale takhle by se to řešit rozhodně nemělo.
Reagovat
Datum: 4.10.2013 10:06
Titulek: Re: Mě taky
Autor: LJ
65
je to jen v lidech, pes za to nemůže. Odsuzujte lidi - majitele psů.
Reagovat
Datum: 4.10.2013 16:05
Titulek: Re: Mě taky
Autor: LH
52
O tom žádná že je to v lidech, pes potřebuje vykonat nějakou potřebu ale kde musí určit páníček.
Reagovat
Datum: 2.10.2013 22:11
Titulek: Kmotr Babiš
Autor: ,,,
72
Psík asi pozřel Babišovu poctivou Kosteleckou uzeninu.
Reagovat
Datum: 3.10.2013 19:00
Titulek: radost na tom klouzat
Autor: houmr
115
Je to kruté vůči zvířatům, ale kolik pejskařů rádo nechá svého pejska na volno, jen aby jej náhodou někdo neviděl jak ,,sere" před dveře někoho jiného, potom ať se nediví, když bez dohledu sežere co kde leží, mám pocit, že u nás se dělají vyhlášky na to,aby se porušovaly. Když bude zvířátko pěkně na vodítku pod dozorem svého pána, jistě nesežere co se kde válí.Běžte se projít parkem nad pekárnou, strach tam jít, když projdete aniž byste si šlápli, tak tam pobíhá spousta volně puštěných zvířat. Proč se mám bát jít na procházku do parku, který zabrali páníčci se svými miláčky, nebo snad park je jen pro tyto snoby.
Reagovat
Datum: 19.3.2014 16:16
Titulek: Bez titulku
Autor: JoeyTrib
49
Na regeneraci doporučuji hypoalergenní granule. Viz složení třeba Guabi Natural https://www.caskrmeni.cz/guabi-natural.html
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).