SPORT

V Šumperku odstartoval další ročník Amatérské ligy bojových sportů

7. února 2013, 17:05, redakce
Šumperk – Již devátý ročník Amatérské ligy v bojových sportech odstartoval první únorovou neděli v prostorách tělocvičny Bellicus Gym ve Sportovním a relaxačním centru Kotelna v Šumperku. K vidění bylo osm utkání v boxu a thajském boxu i ultimátní zápasy.

Akce byla již tradičně věnována nováčkům tohoto sportu, pro mnohé šlo o první zkušenost v ringu. Diváci měli i tak možnost vidět atraktivní duely. Pouze třikrát museli výsledek určit bodoví rozhodčí. Kromě ukončení zápasů ringovým rozhodčím či vzdáním se jednoho z bojovníků bylo k vidění i tvrdé K.O.

Úvod patřil zápasu v thajském boxu ve váze do 79,4 kg mezi Lukášem Mrázkem (Fighters Club Uherské Hradiště) a Elemirem Balogem (Kerberos Křelov). Z vítězství na body se radoval Balog. Následující boxerský duel nad 96,6 kg mezi Janem Žáčkem (Uničov) a Zdeňkem Vašátem (Fighters Club Uherské Hradiště) ukončilo tvrdé K.O. Vašáta v prvním kole. Třetí zápas opět v thaiboxu do 72,6 kg mezi Martinem Hajtmarem (Bellicus Gym Šumperk) a Michalem Jedličkou (LS Gym Těškovice) rozhodlo vzdání se těškovického zápasníka. Závěr první poloviny patřil boxerskému utkání do 72,6 kg mezi Jiřím Šmídem (CMBT) a Jiřím Nepustilem (Kerberos Křelov). Vítěz Šmíd na body.

V úvodu druhé poloviny proti sobě podle pravidel thajského boxu ve váze do 79,4 kg nastoupili Michal Lindovský (LS Gym Těškovice) a Mirek Šarišský (Kerberos Křelov). Velmi tvrdý souboj ukončilo počítání ve prospěch Šarišského. Následoval boxerský zápas nad 96,6 kg mezi Matějem Štěpánem (Boxing Club Šumperk) a Michalem Drábkem (Kerberos Křelov). Štěpán od začátku dominoval a zápas ukončil trenér Drábka. Předposlední utkání v thajském boxu do 76,2 kg mezi Pavlem Sobotou (CMBT) a Janem Stachem (Kerberos Křelov) rozhodli bodoví rozhodčí ve prospěch Stacha. Závěr patřil utkání v ultimátních zápasech do 72,6 kg mezi domácím Martinem Hajtmarem (Bellicus Gym Šumperk) a Petrem Poštulkou (Uničov). Ve druhém kole zvítězil na gilotinu Hajtmar.

Další kolo Amatérské ligy se vrátí do Šumperka 24. února. Uskuteční se opět v tělocvičně ve Sportovním a relaxačním centru Kotelna. Zváni jsou jak začínající zápasníci, kteří si chtějí vyzkoušet své schopnosti, tak diváci, kteří chtějí přijít závodníky podpořit.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).