SPORT

V Šumperku odstartoval další ročník Amatérské ligy bojových sportů

7. února 2013, 17:05, redakce
Šumperk – Již devátý ročník Amatérské ligy v bojových sportech odstartoval první únorovou neděli v prostorách tělocvičny Bellicus Gym ve Sportovním a relaxačním centru Kotelna v Šumperku. K vidění bylo osm utkání v boxu a thajském boxu i ultimátní zápasy.

Akce byla již tradičně věnována nováčkům tohoto sportu, pro mnohé šlo o první zkušenost v ringu. Diváci měli i tak možnost vidět atraktivní duely. Pouze třikrát museli výsledek určit bodoví rozhodčí. Kromě ukončení zápasů ringovým rozhodčím či vzdáním se jednoho z bojovníků bylo k vidění i tvrdé K.O.

Úvod patřil zápasu v thajském boxu ve váze do 79,4 kg mezi Lukášem Mrázkem (Fighters Club Uherské Hradiště) a Elemirem Balogem (Kerberos Křelov). Z vítězství na body se radoval Balog. Následující boxerský duel nad 96,6 kg mezi Janem Žáčkem (Uničov) a Zdeňkem Vašátem (Fighters Club Uherské Hradiště) ukončilo tvrdé K.O. Vašáta v prvním kole. Třetí zápas opět v thaiboxu do 72,6 kg mezi Martinem Hajtmarem (Bellicus Gym Šumperk) a Michalem Jedličkou (LS Gym Těškovice) rozhodlo vzdání se těškovického zápasníka. Závěr první poloviny patřil boxerskému utkání do 72,6 kg mezi Jiřím Šmídem (CMBT) a Jiřím Nepustilem (Kerberos Křelov). Vítěz Šmíd na body.

V úvodu druhé poloviny proti sobě podle pravidel thajského boxu ve váze do 79,4 kg nastoupili Michal Lindovský (LS Gym Těškovice) a Mirek Šarišský (Kerberos Křelov). Velmi tvrdý souboj ukončilo počítání ve prospěch Šarišského. Následoval boxerský zápas nad 96,6 kg mezi Matějem Štěpánem (Boxing Club Šumperk) a Michalem Drábkem (Kerberos Křelov). Štěpán od začátku dominoval a zápas ukončil trenér Drábka. Předposlední utkání v thajském boxu do 76,2 kg mezi Pavlem Sobotou (CMBT) a Janem Stachem (Kerberos Křelov) rozhodli bodoví rozhodčí ve prospěch Stacha. Závěr patřil utkání v ultimátních zápasech do 72,6 kg mezi domácím Martinem Hajtmarem (Bellicus Gym Šumperk) a Petrem Poštulkou (Uničov). Ve druhém kole zvítězil na gilotinu Hajtmar.

Další kolo Amatérské ligy se vrátí do Šumperka 24. února. Uskuteční se opět v tělocvičně ve Sportovním a relaxačním centru Kotelna. Zváni jsou jak začínající zápasníci, kteří si chtějí vyzkoušet své schopnosti, tak diváci, kteří chtějí přijít závodníky podpořit.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.