KULTURA

V Šumperku již po jedenácté zazní Hrnečku pař

26. dubna 2009, 00:38, -dark-
Šumperk - Jeden z letitých festivalů dobré muziky, nálady a pohody se opět vrací do Šumperka. Již jedenáctý ročník Hrnečku pař! se uskuteční na 1. máje.
Prvního května se znovu po roce rozezní hudba šumperských hudebních skupin rozličných stylů, písně místních písničkářů a poezie zdejších básníků. Tato přehlídka šumperského autorského umění poběží celý víkend, od pátku až do neděle, a představí tak průřez tvorbou zdejších nejen hudebních umělců.

Po loňském jubilejním desátém ročníku je již tento originální festival neodmyslitelnou součástí regionálního kulturního života a těší se oblibě jak u publika, tak i u vystupujících.

1. den Hrnečku!
V sále šumperského H-clubu, poblíže nádraží, bude tento první večer 1. května zasvěcen tradičně spíše rockové hudbě a také studentské scéně. Tu budou představovat především dvě mladé kapely – Koblížci a Second-Hand HusBand. První den se také můžeme těšit na stálici šumperského hudebního nebe – kapelu SIOUX, kteří nadchnou především hypnotickou atmosférou své kytarové hudby, magickými texty obohacenými o tóny lesního rohu Karla Kocůrka. Bigbítovou scénu zastoupí malínští Dvacet facek a alternativní hudbu zase kapela Zasadíme pařez a Jindra Holubec se svým bratrem.

2.den Hrnečku!

Opět na stejném místě bude tento sobotní den 2. května  zasvěcen především alternativním stylům, tedy kapelám, které hrají velmi originální hudbu. Pořadatelé zvou  na alternativní kapely Sibérija, skvělé Zábřežáky Two Men Whose Love´s Music – tentokrát v nové sestavě a také stálice festivalu Pepa Rubbish. Na etnickou notu udeří především projekt Shamania Mania Orchestra – tedy kapela, hrající world-music s různými exotickými mimoevropskými nástroji, obohacená speciálně pro tuto příležitost o šest afrických bubnů, australskou didgeridoo, orientální tanečnici a potulné kejklíře. Také soubor Avonotaj, reprodukující staré hebrejské písně, není již na festivalu nováčkem.
 
Poprvé na Hrnečku  zahraje mladá kapela 380V se svým úderným jamajským ska-punkem.

3.den Hrnečku!
V neděli 3. května se festival přesune do komornějšího prostředí nové šumperské Čarovny - čajovny za Vilou Doris. Tam zazní především písně šumperských písničkářů – Vojty Kroupy, Petra Juřičky a organizátora festivalu Karla Cvrka za doprovodu Zdeňka Dočekala. Své písně též zahrají Tomáš Reiner a Michal Pěnička.

Třetí den je také určen výrazným básnickým osobnostem Šumperka. Například Aleš Kauer je již známou šumperskou osobností, zatímco mladý básník Joe Care se chystá na svou téměř premiéru. Šumperk navštíví tento den i Jan Jílek – vítěz České republiky ve Slam Poetry, Martin Skýpala a Jana Rušinová.

Celý festival podporovaný městem se nese v nekomerčním duchu a tomu odpovídá i velmi lidové vstupné. Permanentku na všechny tři dny lze pořídit za pouhou sto korunu. Jarní májové dny navíc slibují, že dodají této akci nezapomenutelný pozitivní nádech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.