KULTURA

V Šumperku bude v srpnu opět živo

11. srpna 2008, 06:56, Divadlo Šumperk
Setkání mladých amatérských divadelníků opět v Šumperku.
15. – 23. srpna opět ožije Šumperk mladými divadelníky - jak českými tak i slovenskými. Již tradičně se zde koná S.M.A.D. – Setkání mladých amatérských divadelníků. Do pracovní dílny se zapojí přes 80 mladých lidí, kteří budou pracovat v 6 třídách s českými i slovenskými lektory. Pořadatelem je občanské sdružení Společnost amatérské divadlo a svět v odborné garanci NIPOS-ARTAMA Praha ve spolupráci s Městským divadlem, Střední zdravotnickou školou a MÚ v Šumperku. Projekt se uskuteční s finanční podporou Ministerstva kultury a města Šumperk.

O dílnu je veliký zájem a již nyní jsou všechny třídy beznadějně plné. Některé pracují uvnitř, zejména v prostorách divadla, jiné můžete i během týdne potkávat ve městě. Výsledky osmidenní práce budou přístupné veřejnosti na závěrečném vystoupení v sobotu 23. 8. v budově Městského divadla Šumperk.

Pracovní program je letos velmi bohatý. Dramaturgicko-režijní a herecká třída Václava Klemense bude pracovat na klasickém materiálu Shakespearova Snu noci svatojánské. Režisér Ján Šimko bude zpracovávat téma „práva na lenivost“. Tomáše Žižku potkáme asi nejčastěji venku. Jeho „Projekt ŠUM _PER_K – kšunt a šperk“ bude výtvarně hereckou performancí, která nezavírá oči před aktuálním děním ve městě. Herec, režisér a autor Jakub Nvota se rozhodl se svými seminaristy vrhnout se na tzv. pokleslé žánry a vydolovat z nich zdravé jádro. Již poněkolikáté se do Šumperka vrací režisér Patrik Lančarič, má v plánu hledat rozdíly i propojení v konfrontaci lidového a moderního světa. Mim Michal Hecht se tentokrát přesune na pole němé filmové grotesky, natáčené jak v interiérech, tak i v nejrůznějších zákoutích Šumperka.

To vše bude doplněno večerními doplňkovými programy – divadelními představeními, projekcemi apod. Na akci bude průběžně vznikat jak papírový „zpravodaj“, tak i letos poprvé denní videozpravodajství.

Pro účastníky, mladé divadelníky zblízka i zdaleka, se „Šumperk“ již dávno stal pojmem. Malebnost městských zákoutí, příroda za humny a příjemní lidé jen podtrhují pracovní nasazení a intenzitu divadelních zážitků frekventantů. Mnozí se vracejí nejen kvůli akci, ale i kvůli městu samotnému. Dílnou za dobu jejího trvání prošla již také řada současných profesionálů, kteří nedají na „kulturní město v podhůří Jeseníků“ dopustit.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.