ZPRAVODAJSTVÍ

V Sudkově hnízdí posvátní ptáci z Afriky. Jedno mládě museli lidé zachránit

10. října 2019, 10:00, jak
V Sudkově hnízdí posvátní ptáci z Afriky. Jedno mládě museli lidé zachránit Sudkov – Netradiční obyvatele má rybník v Sudkově. Uhnízdily se na něm husice nilské, které jinak v Česku odchovávají mláďata jen zcela výjimečně. Jedno z nich se ale domů do Afriky už nikdy nepodívá. Skončilo totiž na záchranné stanici.

„Mláděti se kolem nožky omotal vlasec a bohužel o končetinu přišlo. Zavolala jsem do záchranné stanice v Rudě nad Moravou. Její pracovníci byli moc ochotní, poraněnou husu si odvezli s tím, že u nich zůstane. Chci jim za záchranu zvířete moc poděkovat,“ řekla Týdnu na severu Helena Balcárková.

Pár husic vyvedl v Sudkově hned osm mladých. Pro místní se stali ptáci atrakcí, chodí je pozorovat i krmit. Ve starověkém Egyptě byli opeřenci částečně domestikováni a sloužili jako domácí mazlíčci a hlídači obydlí. Rovněž byli zasvěceni bohyni Eset.

Záchranná stanice z Rudy, kde jedna z hus stráví zbytek života, pracuje na dobrovolnické bázi. Lidé mohou na její provoz přispívat osobně nebo zasláním příspěvku na účet 33553322/0800.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.10.2019 20:36
Titulek: peace
Autor: Imhotep
10
mir husam sul slimum
Reagovat
Datum: 12.10.2019 09:29
Titulek: díky
Autor: lika
10
Děkuji všímavým lidem a lidem v záchranné stanici v Rudě za ošetření a starost o husičku.Moc velké poděkování Lika.
Reagovat
Datum: 17.10.2019 18:06
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
10
Vezměte si brokovnici a pekáč to pak jistí!
Reagovat
Datum: 18.10.2019 08:38
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jenda Benda
Jene Koláři, osobně vás sice neznám, ale podle vašich příspěvků (i pod jinými články), pochybuji o vašem duševním zdraví!
Reagovat