ZPRÁVY

V sobotu odstartuje sedmnáctá Pivovarská čtvrtka

19. května 2014, 07:53, BH
V sobotu odstartuje sedmnáctá Pivovarská čtvrtka Haunušovice - Největší turistický pochod na Moravě Pivovarská čtvrtka, na který s oblibou vyrážejí turisté a příznivci ryzího piva z hor z celé republiky, letos slaví krásných 17 let. Organizátoři a příznivci oblíbené akce tak výročí počítají bez přerušení za sebou jdoucí ročníky. S Holbou ji však pojí pevné pouto už z dob dřívějších. Ve skutečnosti je oblíbený pochod daleko starší a vůbec poprvé se šel před více než 40 lety.

Pivovar Holba zve každoročně na start stovky příznivců turistiky a dobrého piva. Letos pochod startuje 24. května mezi 8 a 10 hodinou z pivovarského nádvoří v Hanušovicích, Králíků a Šumperka a vůbec poprvé také z Velkých Losin. Rozšíření startovacích míst proběhlo na základě ankety pivovaru Holba, kde hlasující podpořili nejen další startovací místo, ale také vznik nové trasy z Velkých Losin do Hanušovic. Její délka je 17 kilometrů a tak symbolicky připomíná sedmnácté narozeniny pochodu.

Každý účastník si letos může zvolit z celkem osmi tras podle své kondice. Nejkratší je dlouhá 10 kilometrů a každoročně ji absolvuje nejvíce lidí, dokonce i maminky s kočárky. Vede krajinou kolem Hanušovic a po celé délce je výborně schůdná. Naopak nejdelší jsou trasy v délce 21 a 22 kilometrů. Ta nejnáročnější vede kolem pramene Tiché Orlice přes Jeřáb a nabízí jedinečné výhledy do okolí. Všechny stezky jsou bezpečné a řádně značené. Na tom, aby nikdo nezabloudil se podíleli členové Klubu českých turistů ze Šumperka, se kterými pivovar dlouhodobě spolupracuje. Holba počítá s občerstvovacími stanicemi s nejlepší desítkou u nás Holbou Classic, která by měla přinést osvěžení přímo na trase.

Tradiční Pivovarská čtvrtka umožňuje nejen prověřit si kondici, ale i podívat se do pivovaru a navíc něco vyhrát. Každý startující totiž kromě mapy a občerstvení získává i slosovatelný startovací kupon. Losovat se bude po ukončení pochodu na nádvoří pivovaru, kde se chystá zábavné posezení s hudbou a programem. V pivovaru vás dokonce naučí, jak správně chodit.

Pro příznivce nordic walkingu jsou připravené instruktážní vycházky a turistické hole tady budou také ke koupi.


Pro plynulý start se zaregistrujte už nyní

Loni pochod absolvovalo 2700 lidí a velký zájem očekává pivovar Holba i letos. Právě nyní je správný čas pro registraci, kterou si můžete ušetřit nervozitu při čekání na start. Stačí se zaregistrovat na pivovarskactvrtka.cz a na startu vás už nic nezastaví.
Na stránkách akce najdete vše, co potřebujete vědět tj. popisy tras, mapy, startovací místa a program akce.
Dospělí zaplatí 50 korun, děti 30 korun a senioři od 70 let mají start zdarma. Každý startující získává mapu trasy, poukázku na občerstvení a dárek. Pro zájemce jsou připraveny prohlídky pivovaru i pivovarského muzea.


Startovací místa
Šumperk – SOU, ul. Generála Krátkého (u Kauflandu)
Králíky - náměstí
Hanušovice - Pivovar Holba
Letos poprvé také Velké Losiny – brána lázeňského parku

Trasy
1) Králíky – Hanušovice 22 km
Nejnáročnější, vede přes pramen Tiché Orlice a Jeřáb, kde je při jasném počasí
nádherný výhled do okolí. Vrchol Jeřáb se zvedá do výšky tisíce metrů.
Trasa vede přes klášter Hedeč v Králíkách dále Horní Orlice – pramen Tiché Orlice – Jeřáb –
Svatá Trojice – Severomoravská chata – Počátky – Vršava – Pivovar Holba.
2) Králíky - Hanušovice 20 km - Trasa vede přes klášter Hedeč v Králíkách dále Horní Orlice –– Svatá Trojice – Severomoravská chata – Počátky – Vršava – Pivovar Holba.
3) Šumperk - Hanušovice 18 km – Trasa kolem zříceniny Nový Hrad
Přes Nové Domky – rozcestník Pod Lomem – rozcestník Nad Lomem – Osikov – Pod Smrkem – Lužná – Nový Hrad – Pivovar Holba
4) Hanušovice - Hanušovice 10 km
Trasa vede z Pivovaru Holba k Novému Hradu a zpět.
5) Hanušovice - Hanušovice 12 km
Z pivovaru k rozcestníku Pod Vršavou, dále na Zámeček a zpět do pivovaru.
6) Hanušovice - Hanušovice 16 km
Z pivovaru do Hynčic dále Kopřivná – Pod Smrkem – Lužná – Nový Hrad – pivovar Holba
7) Hanušovice - Hanušovice 21 km
Trasa vede z pivovaru do Hynčic na Potůčník – Křížový vrch – Lužná – Nový Hrad – pivovar Holba
8) Velké Losiny (brána lázeňského parku) – Hanušovice 17 km. NOVÁ TRASA.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).