ZPRAVODAJSTVÍ

V regionu přibudou desítky sledovacích kamer

25. července 2017, 11:00, jak
V regionu přibudou desítky sledovacích kamer Okres - Desítky kamer letos přibudou v Olomouckém kraji a jejich počet se rozšíří i na Šumpersku. Obce a města v jejich zavádění podpořilo přímo hejtmanství, a to v rámci projektu snižování kriminality. Nové kamery budou třeba v Mohelnici nebo v Dubicku.

 „U autobusového nádraží jednu kameru zmodernizujeme, další tři monitorovací zařízení pak instalujeme v lokalitě U Bruse,“ přiblížil plány Mohelnice její starosta Pavel Kuba. Kraj přispěje také na zavedení monitorovacího systému v Dubicku, hanušovická radnice zase dostane dotace na oplocení areálu mateřské školy. „Podpořili jsme čtyři neinvestiční projekty v celkové výši 290 tisíc a čtrnáct investičních projektů za přibližně 1,2 milionu korun,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
Od monitorovacích kamer si radnice slibují snížení kriminality, a to především vandalismu. Ten představuje v okrese velký problém, stejně jako nízká objasněnost těchto trestných činů.


Foto: jak

Nové kamery budou hlídat ulice Mohelnice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.7.2017 14:48
Titulek: Vandalismus
Autor: Občan
62
Můžeme mít kamer milión, ale když městská policie například v Zábřehu v pátek nebo sobotu kolem 2 až 4 ranní, kdy ty ožralý hovada lezou z Žumpy a rozbíjej co jim pod ruku přijde nevyleze z baráku nebo je zalezlá někde na kafi, tak to prostě nepomůže.
Reagovat
Datum: 25.7.2017 18:03
Titulek: Re: Vandalismus
Autor: HaHa
51
Svobodný posametový občan zničí všechno co se dá. Každý občan musí mít svého policajta. A tomu musí platit mzdu. Stejně nejvíc demolují město ti, kteří chodí domů po mši z kostela.
Reagovat
Datum: 15.8.2017 19:09
Titulek: Re: Vandalismus
Autor: Moris
47
Tak tak. Raději vybírají parkovné. K čemu taková policie?
Reagovat
Datum: 25.7.2017 22:20
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
55
no to musí mít ti státní fízli v mohel radost, že jim přibudou další obrazovky na chodbu:) to jim kupte ještě jednu kameru, která bude zabírat všechny ty displeje:)))
Reagovat
Datum: 28.7.2017 11:34
Titulek: Více kamer?
Autor: Jirka
60
Čím více kamer, tím méně policajtů na ulicích.V Zábřehu člověk ani neví jak takový policajt vypadá,přibrali si ještě Postřelmov a tak se mají alespoň nač vymlouvat.Proč z internetu zmizely kamery a je pouze jedna na Masarikově parkovišti,ta hlídá auta zámeckých pánů? Má být 5 kamer pokud se nemýlím,proč to jinde jde a zde ne?
Reagovat
Datum: 31.7.2017 10:50
Titulek: Každý občan by měl mít na sobě kameru
Autor: Aleš
40
a obraz s uvedením souřadnic GPS by se přenášel na policii.
Každý občan by byl pod trvalým bezpečnostním dohledem, aby se mu nic nestalo.
Reagovat
Datum: 1.8.2017 12:43
Titulek: Nic víc než policejní stát ČR
Autor: Lukáš
56
Tlačí se to sem ze západu - CCTV. Za chvíli budou kamery ve městě na každém rohu. Tomu se říká svoboda a demokracie 21.století. Tento nesmysl sem tlačí evropská unie ve formě dotací na snížení kriminality. Kdyby v Mohelnici nebylo tolik Bulharů, Rumunů, Maďarů a Ukrajinců, co zaměstnává Hella, tak by nepotřebovali žádné kamery. Když Vás okradou nebo zmlátí, tak většinou ani kamera nepomůže. Namontoval bych však povíně kamery do poslanecké sněmovny a senátu a dal bych odkaz na web, aby jsme měli zkorumpované poslance a politiky pod kontrolou. Čest práci!
Reagovat
Datum: 1.8.2017 22:23
Titulek: Re: Nic víc než policejní stát ČR
Autor: Smyl Flek z Nohavic
56
Ale... A na co by ti tam ty kamery asi byly? Myslíš si snad, že politici se korumpují v poslanecké sněmovně? A víš o tom, že tam ty kamery už dávno jsou a všechna jednání se živě přenáší? Nemluvě o tom, že ze všeho existují záznamy? A kolikrát ses na to díval, co? No schválně.
Reagovat
Datum: 8.8.2017 12:33
Titulek: Re: Nic víc než policejní stát ČR
Autor: Lukáš
56
Jo to vím už dávno kámo, že jsou v poslanecké sněmovně kamery. Ty ale nejsou online, takže bez přístupu na webu a bez zvuku. Pouze klasické kamery co natáčejí jednání a pak je to někdě v archívu nebo na čt 24. Ty budeš nejspíš nějakej jouda ze státní zprávy nebo u těch kamer sedíš na městské policii :-) Mohelnice s kamera na každém rohu je prostě SHIT, nic víc nic míň...
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.