ZPRAVODAJSTVÍ

V regionu přibudou desítky sledovacích kamer

25. července 2017, 11:00, jak
V regionu přibudou desítky sledovacích kamer Okres - Desítky kamer letos přibudou v Olomouckém kraji a jejich počet se rozšíří i na Šumpersku. Obce a města v jejich zavádění podpořilo přímo hejtmanství, a to v rámci projektu snižování kriminality. Nové kamery budou třeba v Mohelnici nebo v Dubicku.

 „U autobusového nádraží jednu kameru zmodernizujeme, další tři monitorovací zařízení pak instalujeme v lokalitě U Bruse,“ přiblížil plány Mohelnice její starosta Pavel Kuba. Kraj přispěje také na zavedení monitorovacího systému v Dubicku, hanušovická radnice zase dostane dotace na oplocení areálu mateřské školy. „Podpořili jsme čtyři neinvestiční projekty v celkové výši 290 tisíc a čtrnáct investičních projektů za přibližně 1,2 milionu korun,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
Od monitorovacích kamer si radnice slibují snížení kriminality, a to především vandalismu. Ten představuje v okrese velký problém, stejně jako nízká objasněnost těchto trestných činů.


Foto: jak

Nové kamery budou hlídat ulice Mohelnice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.7.2017 14:48
Titulek: Vandalismus
Autor: Občan
42
Můžeme mít kamer milión, ale když městská policie například v Zábřehu v pátek nebo sobotu kolem 2 až 4 ranní, kdy ty ožralý hovada lezou z Žumpy a rozbíjej co jim pod ruku přijde nevyleze z baráku nebo je zalezlá někde na kafi, tak to prostě nepomůže.
Reagovat
Datum: 25.7.2017 18:03
Titulek: Re: Vandalismus
Autor: HaHa
27
Svobodný posametový občan zničí všechno co se dá. Každý občan musí mít svého policajta. A tomu musí platit mzdu. Stejně nejvíc demolují město ti, kteří chodí domů po mši z kostela.
Reagovat
Datum: 15.8.2017 19:09
Titulek: Re: Vandalismus
Autor: Moris
21
Tak tak. Raději vybírají parkovné. K čemu taková policie?
Reagovat
Datum: 25.7.2017 22:20
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
31
no to musí mít ti státní fízli v mohel radost, že jim přibudou další obrazovky na chodbu:) to jim kupte ještě jednu kameru, která bude zabírat všechny ty displeje:)))
Reagovat
Datum: 28.7.2017 11:34
Titulek: Více kamer?
Autor: Jirka
26
Čím více kamer, tím méně policajtů na ulicích.V Zábřehu člověk ani neví jak takový policajt vypadá,přibrali si ještě Postřelmov a tak se mají alespoň nač vymlouvat.Proč z internetu zmizely kamery a je pouze jedna na Masarikově parkovišti,ta hlídá auta zámeckých pánů? Má být 5 kamer pokud se nemýlím,proč to jinde jde a zde ne?
Reagovat
Datum: 31.7.2017 10:50
Titulek: Každý občan by měl mít na sobě kameru
Autor: Aleš
19
a obraz s uvedením souřadnic GPS by se přenášel na policii.
Každý občan by byl pod trvalým bezpečnostním dohledem, aby se mu nic nestalo.
Reagovat
Datum: 1.8.2017 12:43
Titulek: Nic víc než policejní stát ČR
Autor: Lukáš
29
Tlačí se to sem ze západu - CCTV. Za chvíli budou kamery ve městě na každém rohu. Tomu se říká svoboda a demokracie 21.století. Tento nesmysl sem tlačí evropská unie ve formě dotací na snížení kriminality. Kdyby v Mohelnici nebylo tolik Bulharů, Rumunů, Maďarů a Ukrajinců, co zaměstnává Hella, tak by nepotřebovali žádné kamery. Když Vás okradou nebo zmlátí, tak většinou ani kamera nepomůže. Namontoval bych však povíně kamery do poslanecké sněmovny a senátu a dal bych odkaz na web, aby jsme měli zkorumpované poslance a politiky pod kontrolou. Čest práci!
Reagovat
Datum: 1.8.2017 22:23
Titulek: Re: Nic víc než policejní stát ČR
Autor: Smyl Flek z Nohavic
28
Ale... A na co by ti tam ty kamery asi byly? Myslíš si snad, že politici se korumpují v poslanecké sněmovně? A víš o tom, že tam ty kamery už dávno jsou a všechna jednání se živě přenáší? Nemluvě o tom, že ze všeho existují záznamy? A kolikrát ses na to díval, co? No schválně.
Reagovat
Datum: 8.8.2017 12:33
Titulek: Re: Nic víc než policejní stát ČR
Autor: Lukáš
23
Jo to vím už dávno kámo, že jsou v poslanecké sněmovně kamery. Ty ale nejsou online, takže bez přístupu na webu a bez zvuku. Pouze klasické kamery co natáčejí jednání a pak je to někdě v archívu nebo na čt 24. Ty budeš nejspíš nějakej jouda ze státní zprávy nebo u těch kamer sedíš na městské policii :-) Mohelnice s kamera na každém rohu je prostě SHIT, nic víc nic míň...
Reagovat