SPORT

V Rapotíně tekla krev, smolaře Hudce si odvezla záchranná služba

5. listopadu 2014, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
V Rapotíně tekla krev, smolaře Hudce si odvezla záchranná služba Rapotín - V hodně nervózní atmosféře se dohrávalo fotbalové derby mezi Rapotínem a Leštinou. Výrazně k ní přispěl tvrdý střet domácího Bohuslava Hudce a hostujícího Ondřeje Krále ze 76. minuty. Oba museli okamžitě střídat pro zranění. Otřesený Král se stěhoval mimo hlavní scénu s velkou boulí a krvácejícím nosem. Ještě hůře dopadl Hudec. Ošklivě rozseknutá hlava si vyžádala zásah rychlé záchranné služby.

 I. A třída
RAPOTÍN – LEŠTINA 2:4 (0:2)


Což o to, dopředu to ještě jde. Ale směrem dozadu jim to skřípe víc, než by bylo zdrávo. Řeč je o fotbalistech Rapotína, kteří mají po postupu do vyšší soutěže velké problémy s fungováním defenzívy. O víkendu kapitulovala hned čtyřikrát. Ve třech případech přičiněním Karla Lukase.
Leštinský bombér s rapotínským sebevědomím důkladně zamával mezi 28. a 31. minutou. Puchr utekl po pravé straně, nacentroval k hranici šestnáctky na Smékala, ten naznačil střelu, posunul míč na lépe postaveného Lukase a bylo to 0:1.
Než se domácí stačili oklepat, inkasovali podruhé. Na dlouhý pas Puchra si naběhl aktivní Lukas a jeho levačka byla neomylná.
Leština mohla celé utkání rozřešit už v 51. minutě. Jurenka se parádně zbavil svého strážce, vybídl ke skórování volného Krále a při hlavičce z malého vápna stáli při Rapotínu snad všichni svatí.
Nedáš? Dostaneš! Otřepané pravidlo platilo i v neděli. Indra oklamal Neumanna a báječnou ránou pod horní tyč vyvolal novou zápletku.
Hostitelé byli v útočném laufu, jenže zapomínali na zadní vrátka. V 59. minutě hasili vzniklý požár za cenu penaltového faulu a exekutor Lukas třetí brankou v zápase zkompletoval svůj hattrick.
Rapotínští fotbalisté se nevzdávali. V 73. minutě tečoval ve vápně poskakující balón Štěpán Hudec a zase bylo o co hrát. A to až do úplného závěru, který se po krvavém souboji netýkal domácího Bohuslava Hudce a hostujícího Ondřeje Krále. Dokonce musela zasahovat přivolaná sanitka.
Ve vypjatém a vyhroceném prostředí padl ještě jeden gól. Čtyři minuty před koncem upláchl rychlonohý Puchr, s jehož nabídkou si poradila placírka číhajícího Hýbla – 2:4.
„Kdybychom měli chladnou hlavu a proměnili své tutovky, divoký zápas se mohl dohrávat ve větším klidu. Hrubkami a netaktickou hrou jsme dávali Rapotínu neustálou naději, že by mohl s výsledkem něco udělat. Zápas rozhodl gólovými nahrávkami Puchr a střelecky dobře naladěný Lukas,“ ohlédl se zpátky vedoucí Leštiny Radek Pelcl.

RAPOTÍN

J. Majstršin – Končický (46. B. Hudec, 82. Matocha), Ma. Strnad, Holomek, M. Březina, Š. Hudec, Třetina (46. Trunkát), O. Vicenec, T. Valenta, Indra, Ma. Kocourek.

LEŠTINA

Pobucký – P. Volek, Ohrablo, Neumann, Jurenka (90. A. Janíček), M. Lepka, O. Král (82. Hýbl), Žanda, Smékal (55. J. Volek), Lukas, R. Puchr.


Foto: Petr Fišer

Výraz rapotínského Štěpána Hudce hovoří za vše. Z pohledu jeho týmu je to jako na houpačce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.