V Rapotíně tekla krev, smolaře Hudce si odvezla záchranná služba

5. listopadu 2014, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
V Rapotíně tekla krev, smolaře Hudce si odvezla záchranná služba Rapotín - V hodně nervózní atmosféře se dohrávalo fotbalové derby mezi Rapotínem a Leštinou. Výrazně k ní přispěl tvrdý střet domácího Bohuslava Hudce a hostujícího Ondřeje Krále ze 76. minuty. Oba museli okamžitě střídat pro zranění. Otřesený Král se stěhoval mimo hlavní scénu s velkou boulí a krvácejícím nosem. Ještě hůře dopadl Hudec. Ošklivě rozseknutá hlava si vyžádala zásah rychlé záchranné služby.

I. A třída
RAPOTÍN – LEŠTINA 2:4 (0:2)

Což o to, dopředu to ještě jde. Ale směrem dozadu jim to skřípe víc, než by bylo zdrávo. Řeč je o fotbalistech Rapotína, kteří mají po postupu do vyšší soutěže velké problémy s fungováním defenzívy. O víkendu kapitulovala hned čtyřikrát. Ve třech případech přičiněním Karla Lukase.
Leštinský bombér s rapotínským sebevědomím důkladně zamával mezi 28. a 31. minutou. Puchr utekl po pravé straně, nacentroval k hranici šestnáctky na Smékala, ten naznačil střelu, posunul míč na lépe postaveného Lukase a bylo to 0:1.
Než se domácí stačili oklepat, inkasovali podruhé. Na dlouhý pas Puchra si naběhl aktivní Lukas a jeho levačka byla neomylná.
Leština mohla celé utkání rozřešit už v 51. minutě. Jurenka se parádně zbavil svého strážce, vybídl ke skórování volného Krále a při hlavičce z malého vápna stáli při Rapotínu snad všichni svatí.
Nedáš? Dostaneš! Otřepané pravidlo platilo i v neděli. Indra oklamal Neumanna a báječnou ránou pod horní tyč vyvolal novou zápletku.
Hostitelé byli v útočném laufu, jenže zapomínali na zadní vrátka. V 59. minutě hasili vzniklý požár za cenu penaltového faulu a exekutor Lukas třetí brankou v zápase zkompletoval svůj hattrick.
Rapotínští fotbalisté se nevzdávali. V 73. minutě tečoval ve vápně poskakující balón Štěpán Hudec a zase bylo o co hrát. A to až do úplného závěru, který se po krvavém souboji netýkal domácího Bohuslava Hudce a hostujícího Ondřeje Krále. Dokonce musela zasahovat přivolaná sanitka.
Ve vypjatém a vyhroceném prostředí padl ještě jeden gól. Čtyři minuty před koncem upláchl rychlonohý Puchr, s jehož nabídkou si poradila placírka číhajícího Hýbla – 2:4.
„Kdybychom měli chladnou hlavu a proměnili své tutovky, divoký zápas se mohl dohrávat ve větším klidu. Hrubkami a netaktickou hrou jsme dávali Rapotínu neustálou naději, že by mohl s výsledkem něco udělat. Zápas rozhodl gólovými nahrávkami Puchr a střelecky dobře naladěný Lukas,“ ohlédl se zpátky vedoucí Leštiny Radek Pelcl.

RAPOTÍN

J. Majstršin – Končický (46. B. Hudec, 82. Matocha), Ma. Strnad, Holomek, M. Březina, Š. Hudec, Třetina (46. Trunkát), O. Vicenec, T. Valenta, Indra, Ma. Kocourek.

LEŠTINA

Pobucký – P. Volek, Ohrablo, Neumann, Jurenka (90. A. Janíček), M. Lepka, O. Král (82. Hýbl), Žanda, Smékal (55. J. Volek), Lukas, R. Puchr.

Výraz rapotínského Štěpána Hudce hovoří za vše. Z pohledu jeho týmu je to jako na houpačce.

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).