SPORT

V Rapotíně tekla krev, smolaře Hudce si odvezla záchranná služba

5. listopadu 2014, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
V Rapotíně tekla krev, smolaře Hudce si odvezla záchranná služba Rapotín - V hodně nervózní atmosféře se dohrávalo fotbalové derby mezi Rapotínem a Leštinou. Výrazně k ní přispěl tvrdý střet domácího Bohuslava Hudce a hostujícího Ondřeje Krále ze 76. minuty. Oba museli okamžitě střídat pro zranění. Otřesený Král se stěhoval mimo hlavní scénu s velkou boulí a krvácejícím nosem. Ještě hůře dopadl Hudec. Ošklivě rozseknutá hlava si vyžádala zásah rychlé záchranné služby.

 I. A třída
RAPOTÍN – LEŠTINA 2:4 (0:2)


Což o to, dopředu to ještě jde. Ale směrem dozadu jim to skřípe víc, než by bylo zdrávo. Řeč je o fotbalistech Rapotína, kteří mají po postupu do vyšší soutěže velké problémy s fungováním defenzívy. O víkendu kapitulovala hned čtyřikrát. Ve třech případech přičiněním Karla Lukase.
Leštinský bombér s rapotínským sebevědomím důkladně zamával mezi 28. a 31. minutou. Puchr utekl po pravé straně, nacentroval k hranici šestnáctky na Smékala, ten naznačil střelu, posunul míč na lépe postaveného Lukase a bylo to 0:1.
Než se domácí stačili oklepat, inkasovali podruhé. Na dlouhý pas Puchra si naběhl aktivní Lukas a jeho levačka byla neomylná.
Leština mohla celé utkání rozřešit už v 51. minutě. Jurenka se parádně zbavil svého strážce, vybídl ke skórování volného Krále a při hlavičce z malého vápna stáli při Rapotínu snad všichni svatí.
Nedáš? Dostaneš! Otřepané pravidlo platilo i v neděli. Indra oklamal Neumanna a báječnou ránou pod horní tyč vyvolal novou zápletku.
Hostitelé byli v útočném laufu, jenže zapomínali na zadní vrátka. V 59. minutě hasili vzniklý požár za cenu penaltového faulu a exekutor Lukas třetí brankou v zápase zkompletoval svůj hattrick.
Rapotínští fotbalisté se nevzdávali. V 73. minutě tečoval ve vápně poskakující balón Štěpán Hudec a zase bylo o co hrát. A to až do úplného závěru, který se po krvavém souboji netýkal domácího Bohuslava Hudce a hostujícího Ondřeje Krále. Dokonce musela zasahovat přivolaná sanitka.
Ve vypjatém a vyhroceném prostředí padl ještě jeden gól. Čtyři minuty před koncem upláchl rychlonohý Puchr, s jehož nabídkou si poradila placírka číhajícího Hýbla – 2:4.
„Kdybychom měli chladnou hlavu a proměnili své tutovky, divoký zápas se mohl dohrávat ve větším klidu. Hrubkami a netaktickou hrou jsme dávali Rapotínu neustálou naději, že by mohl s výsledkem něco udělat. Zápas rozhodl gólovými nahrávkami Puchr a střelecky dobře naladěný Lukas,“ ohlédl se zpátky vedoucí Leštiny Radek Pelcl.

RAPOTÍN

J. Majstršin – Končický (46. B. Hudec, 82. Matocha), Ma. Strnad, Holomek, M. Březina, Š. Hudec, Třetina (46. Trunkát), O. Vicenec, T. Valenta, Indra, Ma. Kocourek.

LEŠTINA

Pobucký – P. Volek, Ohrablo, Neumann, Jurenka (90. A. Janíček), M. Lepka, O. Král (82. Hýbl), Žanda, Smékal (55. J. Volek), Lukas, R. Puchr.


Foto: Petr Fišer

Výraz rapotínského Štěpána Hudce hovoří za vše. Z pohledu jeho týmu je to jako na houpačce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).