SPORT

V Rapotíně se tančily velké věci, klub ze Šumperka patřil k soutěžní elitě

3. října 2018, 16:00, Petr Fišer
V Rapotíně se tančily velké věci, klub ze Šumperka patřil k soutěžní elitě Rapotín – V Rapotíně to žilo! Pátý ročník mezinárodní soutěže O cenu starosty obce orámcovala rekordní účast. Nadšeným divákům se představilo 200 tanečních párů ze všech věkových i výkonnostních skupin. Přijely z celého Česka a Polska.

O výbornou organizaci i atmosféru se postarali členové a příznivci z pořádajícího Klubu sportovního tance Next Šumperk. Centrum v Rapotíně je proslulé svým skvělým zázemím pro odbornou porotu, ideálním parketem pro tanečníky a prostředím, které jinde nenajdete. Dokonalou skládačku doplňovala příjemná kulisa. Šumperský fanklub ji vytvářel nejen „domácím“ zástupcům, ale i všem ostatním.
Netrvalo to dlouho a došlo na první vyhlašování výsledků v jednotlivých kategoriích. Předávání medailí, cen a gratulací se ujal rapotínský starosta Bohuslav Hudec. Soutěž pokračovala v plynulém tempu a neustále se bylo na co se dívat. Ladný standard i nespoutaná a odvázaná latina roztleskávaly publikum na maximum. Zvlášť když se devět šumperských dvojic nabité konkurence nezaleklo, probojovalo se mezi nejlepší a ve finálových vyvrcholeních získalo dohromady famózní počet medailových výsledků. Na stupních vítězů se usmívaly v jedenácti případech! „Tanečníkům moc gratulujeme. Jejich výkony byly úžasné a skvěle reprezentovaly náš klub i celý region. Víme, že se za jejich úspěchem skrývá spousta dřiny a odříkání,“ prohlásila nadšeně za KST Next Šumperk Kateřina Sokolová.
Nejvýraznější díru do světa udělali Vít Řezník a Nikola Saňáková, kteří se protančili ke dvojnásobnému zlatému triumfu v respektované kategorii dospělých.

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Vít Řezník a Nikola Saňáková: 1. místo – latina, 1. místo – standard (dospělí B).
Jan Sokol a Adéla Ondráčková: 5. - standard (junioři I. B), 2x 5. - latina (junioři I. C a II. C).
Vít Král a Liliana Blechová: 2. – standard (junioři I. D), 4. - standard (junioři II. D), 4. a 6. - latina (junioři I. a II. D).
Tomáš Žoužela a Dominika Churavá: 1. - standard a 2. - latina (dospělí E) a postup v latině do vyšší třídy D.
Dominik Burda a Karolína Mičunková: 1. - standard (junioři I. E), 1. - kombi (děti II. E), 3. - latina (junioři I. E).
Matěj Kalina a Eliška Kalinová: 1. – latina (junioři I. E), 5. – kombi (děti II. E), 6. – standard (junioři I. E).
Vít Hroch a Nela Churavá: 2. – latina (junioři I. E), 3. - standard (junioři I. E), 2x 4. – latina a standard (junioři II. E).
Filip Fišnar a Adéla Žouželová: 4. - TPV (hobby), 6. kombi (děti II.), 6. - kombi (děti II. E).

PODĚKOVÁNÍ

„Rádi bychom poděkovali obci Rapotín a sponzorům, kteří na akci přispěli a podpořili tak sportovní tanec. Velký dík patří i všem organizátorům, klubovému předsedovi panu Burdovi a rodičům dětí, kteří pomáhali s přípravou a celý den se ochotně podíleli na hladkém průběhu. Bez jejich obětavého zapojení by se soutěž uspořádat nepodařilo. Už dnes se těšíme na další ročník!“ vzkazovala Kateřina Sokolová.Foto: KST Next

Příznivci sportovního tance si v rapotínském centru přišli na své. Byla to velkolepá jízda se vším všudy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.