SPORT

V Rapotíně se tančily velké věci, klub ze Šumperka patřil k soutěžní elitě

3. října 2018, 16:00, Petr Fišer
V Rapotíně se tančily velké věci, klub ze Šumperka patřil k soutěžní elitě Rapotín – V Rapotíně to žilo! Pátý ročník mezinárodní soutěže O cenu starosty obce orámcovala rekordní účast. Nadšeným divákům se představilo 200 tanečních párů ze všech věkových i výkonnostních skupin. Přijely z celého Česka a Polska.

O výbornou organizaci i atmosféru se postarali členové a příznivci z pořádajícího Klubu sportovního tance Next Šumperk. Centrum v Rapotíně je proslulé svým skvělým zázemím pro odbornou porotu, ideálním parketem pro tanečníky a prostředím, které jinde nenajdete. Dokonalou skládačku doplňovala příjemná kulisa. Šumperský fanklub ji vytvářel nejen „domácím“ zástupcům, ale i všem ostatním.
Netrvalo to dlouho a došlo na první vyhlašování výsledků v jednotlivých kategoriích. Předávání medailí, cen a gratulací se ujal rapotínský starosta Bohuslav Hudec. Soutěž pokračovala v plynulém tempu a neustále se bylo na co se dívat. Ladný standard i nespoutaná a odvázaná latina roztleskávaly publikum na maximum. Zvlášť když se devět šumperských dvojic nabité konkurence nezaleklo, probojovalo se mezi nejlepší a ve finálových vyvrcholeních získalo dohromady famózní počet medailových výsledků. Na stupních vítězů se usmívaly v jedenácti případech! „Tanečníkům moc gratulujeme. Jejich výkony byly úžasné a skvěle reprezentovaly náš klub i celý region. Víme, že se za jejich úspěchem skrývá spousta dřiny a odříkání,“ prohlásila nadšeně za KST Next Šumperk Kateřina Sokolová.
Nejvýraznější díru do světa udělali Vít Řezník a Nikola Saňáková, kteří se protančili ke dvojnásobnému zlatému triumfu v respektované kategorii dospělých.

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Vít Řezník a Nikola Saňáková: 1. místo – latina, 1. místo – standard (dospělí B).
Jan Sokol a Adéla Ondráčková: 5. - standard (junioři I. B), 2x 5. - latina (junioři I. C a II. C).
Vít Král a Liliana Blechová: 2. – standard (junioři I. D), 4. - standard (junioři II. D), 4. a 6. - latina (junioři I. a II. D).
Tomáš Žoužela a Dominika Churavá: 1. - standard a 2. - latina (dospělí E) a postup v latině do vyšší třídy D.
Dominik Burda a Karolína Mičunková: 1. - standard (junioři I. E), 1. - kombi (děti II. E), 3. - latina (junioři I. E).
Matěj Kalina a Eliška Kalinová: 1. – latina (junioři I. E), 5. – kombi (děti II. E), 6. – standard (junioři I. E).
Vít Hroch a Nela Churavá: 2. – latina (junioři I. E), 3. - standard (junioři I. E), 2x 4. – latina a standard (junioři II. E).
Filip Fišnar a Adéla Žouželová: 4. - TPV (hobby), 6. kombi (děti II.), 6. - kombi (děti II. E).

PODĚKOVÁNÍ

„Rádi bychom poděkovali obci Rapotín a sponzorům, kteří na akci přispěli a podpořili tak sportovní tanec. Velký dík patří i všem organizátorům, klubovému předsedovi panu Burdovi a rodičům dětí, kteří pomáhali s přípravou a celý den se ochotně podíleli na hladkém průběhu. Bez jejich obětavého zapojení by se soutěž uspořádat nepodařilo. Už dnes se těšíme na další ročník!“ vzkazovala Kateřina Sokolová.Foto: KST Next

Příznivci sportovního tance si v rapotínském centru přišli na své. Byla to velkolepá jízda se vším všudy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.