ZPRÁVY

V rámci Dnů evropského dědictví se konala vzpomínka na významného odbojáře

12. září 2012, 13:12, tor
V rámci Dnů evropského dědictví se konala vzpomínka na významného odbojáře Šumperk – Dny Evropského dědictví v Šumperku patřily mimo jiné připomínce stého výročí narození významného odbojáře 2. světové války Romana Karla Scholzeho.

Přesně v deset hodin byla zahájena malá slavnost ve vestibulu Obchodní akademie, jíž se zúčastnili přizvaní hosté z domova i ze zahraničí a starosta Šumperka Zdeněk Brož. Při této příležitosti odhalili na zdejší budově pamětní desku.

Dny Evropského dědictví se nesly především v duchu návštěvy významných památek. Přiblíží ji následující fotoreportáž.

Návštěvníci se seznamovali s interiéry kostelů sv. Barbory, sv. Jan Křtitele a bývalého dominikánského kláštera.

Své expozice zpřístupnilo zdarma i Vlastivědné muzeum.
Kdo se podrobněji zajímá o historii a chtěl detailně poznávat tradice české a evropské civilizace, našel si cestu do Státního okresního archivu.
S historií souvisí i Muzeum silnic ve Vikýřovicích, které uchovává paměť silničních cest nejen našeho regionu.foto: tor


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).