ZPRÁVY

V rámci Dnů evropského dědictví se konala vzpomínka na významného odbojáře

12. září 2012, 13:12, tor
V rámci Dnů evropského dědictví se konala vzpomínka na významného odbojáře Šumperk – Dny Evropského dědictví v Šumperku patřily mimo jiné připomínce stého výročí narození významného odbojáře 2. světové války Romana Karla Scholzeho.

Přesně v deset hodin byla zahájena malá slavnost ve vestibulu Obchodní akademie, jíž se zúčastnili přizvaní hosté z domova i ze zahraničí a starosta Šumperka Zdeněk Brož. Při této příležitosti odhalili na zdejší budově pamětní desku.

Dny Evropského dědictví se nesly především v duchu návštěvy významných památek. Přiblíží ji následující fotoreportáž.

Návštěvníci se seznamovali s interiéry kostelů sv. Barbory, sv. Jan Křtitele a bývalého dominikánského kláštera.

Své expozice zpřístupnilo zdarma i Vlastivědné muzeum.
Kdo se podrobněji zajímá o historii a chtěl detailně poznávat tradice české a evropské civilizace, našel si cestu do Státního okresního archivu.
S historií souvisí i Muzeum silnic ve Vikýřovicích, které uchovává paměť silničních cest nejen našeho regionu.foto: tor


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).