ZPRÁVY

V rámci Dnů evropského dědictví se konala vzpomínka na významného odbojáře

12. září 2012, 13:12, tor
V rámci Dnů evropského dědictví se konala vzpomínka na významného odbojáře Šumperk – Dny Evropského dědictví v Šumperku patřily mimo jiné připomínce stého výročí narození významného odbojáře 2. světové války Romana Karla Scholzeho.

Přesně v deset hodin byla zahájena malá slavnost ve vestibulu Obchodní akademie, jíž se zúčastnili přizvaní hosté z domova i ze zahraničí a starosta Šumperka Zdeněk Brož. Při této příležitosti odhalili na zdejší budově pamětní desku.

Dny Evropského dědictví se nesly především v duchu návštěvy významných památek. Přiblíží ji následující fotoreportáž.

Návštěvníci se seznamovali s interiéry kostelů sv. Barbory, sv. Jan Křtitele a bývalého dominikánského kláštera.

Své expozice zpřístupnilo zdarma i Vlastivědné muzeum.
Kdo se podrobněji zajímá o historii a chtěl detailně poznávat tradice české a evropské civilizace, našel si cestu do Státního okresního archivu.
S historií souvisí i Muzeum silnic ve Vikýřovicích, které uchovává paměť silničních cest nejen našeho regionu.foto: tor


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).