KULTURA

V pondělí startuje prodej lístků na Blues Alive

7. září 2011, 11:48, téma BLUES, rejdakce
V pondělí startuje prodej lístků na Blues Alive Šumperk - Vstupenky na koncerty velkých hvězd americké i britské bluesové scény, které uvede 16. ročník největšího domácího bluesového festivalu Blues Alive, budou k mání od pondělí 12. září. Zatímco na internetových stránkách festivalu je online nakupování vstupenek v plném proudu, přímý prodej lístků začne právě na počátku příštího týdne.“Zájem o koupi vstupenek přes internet je značný, a proto s dostatečným časovým předstihem dáváme lístky také do běžného předprodeje, aby místní příznivci blues měli možnost si je včas pořídit,” říká ředitel festivalu Vladimír Rybička.

Permanentka na pátek a sobotu, jejíž součástí je i CD s vybranými nahrávkami z loňského ročníku, stojí stejně jako vloni 790 Kč. Za 420 (resp. 570) Kč si lze zakoupit lístky na jednotlivé večery. Vstupné na čtvrteční samostatný koncert Kennyho Waynea Shepherda bylo stanoveno na 490 Kč.
Předprodej probíhá v pokladně DK Šumperk a je otevřena od pondělí do pátku mezi 14. a 18. hodinou. Tel.: 583 214 279.

Festival Blues Alive se bude konat ve dnech 17.–19. listopadu v Domě kultury v Šumperku a největší hvězdou letošního ročníku bude mladý americký kytarista Kenny Wayne Shepherd, který přiveze materiál z právě vydaného nového alba How I Go. Zahraje na samostatném koncertě ve čtvrtek 17. listopadu a předskočí mu speciálně sestavená kapela vedená dvěma domácími mladými kytarovými esy Lukášem Martinkem a Marcelem Flemrem.


Hlavními hvězdami pátečního programu budou britští Hokie Joint, velmi syrová kapela s excentrickým zpěvákem JoJo Burgessem, jehož hlas i energie, se kterou vystoupení pojímá, nejsou vzdáleny například Tomu Waitsovi, Howlin' Wolfovi nebo Captainu Beefheartovi.

Páteční večer vyvrcholí souborem JUJU, který poprvé do Šumperka přiveze blues s africkými kořeny. Ty bude v kapele zastupovat gambijský zpěvák a hráč na jednostrunné housle Juldeh Camara. Britskou část projektu pak prezentuje fenomenální kytarista Justin Adams, který nejvíce proslul jako dlouholetý spoluhráč Roberta Planta. Kapela JUJU přináší plnokrevný rock, který v sobě kromě afrických prvků nese ohlasy hookerovského blues i zeppelinovského rocku.

Program večera doplní polská mladá kapela Juicy Band, její krajané Around The Blues, kteří mají pověst jedněch z nejpopulárnějších zástupců tohoto stylu u našich severních sousedů, česko-americká jižanská kapela Louisiana Alley a slovenská bluesová písničkářka Zuzka Suchánková.

Sobotní odpoledne se tradičně ponese v duchu poněkud méně bluesově ortodoxním. Česká skupina United Cans Unlimited spojuje bluesové prazáklady s psychedelickým a alternativním rockem, česko-finsko-nizozemské trio The Spermbankers hraje klasické žánry s drivem garážového rocku, kapela Please The Trees spojuje ve svých potemnělých písních alternativní rock i country.

Večerní koncert otevřou domácí tradicionalisté The Kingsize Boogiemen, následováni zajímavou slovenskou skupinou Kŕdeľ divých Adamov. Bravurní hru na foukací harmoniku předvede nejuznávanější maďarský mistr tohoto nástroje Mátyás Pribojszki se svou novou kapelou. K vrcholu bude program spět v bloku chicagského bluesového zpěváka a milovníka soulových odboček Pata Smillieho.


 

Bravurní hráč na harmoniku Matyase Pribojszki z Maďarska, který na Blues Alive vystoupí s doprovodnou kapelou.

Vyvrcholením sobotního večera pak bezesporu bude blok dvaasedmdesátileté legendy texaského blues, kytaristy známého pod uměleckým jménem Guitar Shorty (vl. jm. David William Kearney). Ten patří nejen k technicky nejlepším představitelům svého žánru, ale velmi pověstná je také jeho až "hendrixovská" pódiová show.
 
 Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

EXKLUZIVNÍ SOUTĚŽ O DŽEMFEST

Hrajte s REJEM o 2 vstupenky na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na Džemfest zadarmo.

A protože lístky na Džemfest jsou teď velmi exkluzivní zboží, připravili jsme tentokrát těžší otázku:

V devatenáctileté historii festivalu nebyl Džemfest vyprodaný pouze jednou. Ve kterém roce?

A) 2002
B) 2009
C) 2017

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert populární skupiny MIG 21, která vystoupí v zábřežském kulturním domě v pátek 12. října, vyhráli Dagmar Bajtková z Mohelnice, Jan Nečas ze Zábřeha, Alena Šimková ze Zvole, Vladislava Jančíková ze Sudkova a Petra Brachtlová z Libiny.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).