SPORT

V Pardubicích se hrál áčkový turnaj žen, šumperské tenistky do něj promluvily výraznou měrou. Eva Rutarová se probila do semifinále, Karolina Pánová opanovala čtyřhru

4. května 2016, 14:00, Petr Fišer
V Pardubicích se hrál áčkový turnaj žen, šumperské tenistky do něj promluvily výraznou měrou. Eva Rutarová se probila do semifinále, Karolina Pánová opanovala čtyřhru Pardubice - Do áčkového turnaje žen v Pardubicích výraznou měrou promluvily odchovankyně tenisového Šumperka. V ostře sledovaných soubojích ve dvouhrách byla znát přítomnost Evy Rutarové.

 V současné době hráčka Prostějova se po snadných výhrách nad pražskou Kohoutovou (6:0, 6:0), karlovarskou Dudlákovou (6:3, 6:2) a Maříkovou z TK Neridé (6:3, 6:4) probila až do semifinále, kde nestačila na pozdější vítězku. O deset let starší Zuzaně Zálabské, která hájila barvy pořadatelského klubu, podlehla ve dvou setech dvakrát 4:6.
Do singlů zasáhla i Karolina Pánová. Její krátká pouť skončila hned v úvodním zápase, v němž marně vzdorovala Kristýně Friedlerové. Všechno si vynahradila ve čtyřhře, kde jí dělala společnost teprve patnáctiletá naděje Viktorie Wojciková. S ostravskou parťačkou sehrály duely, které zvedaly diváky ze sedadel. Utkání prvního i druhého kola rozhodly ve svůj prospěch až v dodatečném super „tajbrejku“, jenž musel přijít na řadu za nerozhodného stavu 1:1 na sady. V obou případech měly pevnější nervy. V semifinálové bitvě přetlačily po výsledku 6:4, 7:5 Kohoutovou a Laboutkovou a mohly předčasně slavit. Jejich finálové sokyně Horáková a Kudelová byly totiž vzájemné střetnutí o zlatý triumf nucené vzdát ze zdravotních důvodů.


Foto: pep

Karolina Pánová (vlevo) s Viktorií Wojcikovou slavily v Pardubicích titul ve čtyřhře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.