SPORT

V Pardubicích se hrál áčkový turnaj žen, šumperské tenistky do něj promluvily výraznou měrou. Eva Rutarová se probila do semifinále, Karolina Pánová opanovala čtyřhru

4. května 2016, 14:00, Petr Fišer
V Pardubicích se hrál áčkový turnaj žen, šumperské tenistky do něj promluvily výraznou měrou. Eva Rutarová se probila do semifinále, Karolina Pánová opanovala čtyřhru Pardubice - Do áčkového turnaje žen v Pardubicích výraznou měrou promluvily odchovankyně tenisového Šumperka. V ostře sledovaných soubojích ve dvouhrách byla znát přítomnost Evy Rutarové.

 V současné době hráčka Prostějova se po snadných výhrách nad pražskou Kohoutovou (6:0, 6:0), karlovarskou Dudlákovou (6:3, 6:2) a Maříkovou z TK Neridé (6:3, 6:4) probila až do semifinále, kde nestačila na pozdější vítězku. O deset let starší Zuzaně Zálabské, která hájila barvy pořadatelského klubu, podlehla ve dvou setech dvakrát 4:6.
Do singlů zasáhla i Karolina Pánová. Její krátká pouť skončila hned v úvodním zápase, v němž marně vzdorovala Kristýně Friedlerové. Všechno si vynahradila ve čtyřhře, kde jí dělala společnost teprve patnáctiletá naděje Viktorie Wojciková. S ostravskou parťačkou sehrály duely, které zvedaly diváky ze sedadel. Utkání prvního i druhého kola rozhodly ve svůj prospěch až v dodatečném super „tajbrejku“, jenž musel přijít na řadu za nerozhodného stavu 1:1 na sady. V obou případech měly pevnější nervy. V semifinálové bitvě přetlačily po výsledku 6:4, 7:5 Kohoutovou a Laboutkovou a mohly předčasně slavit. Jejich finálové sokyně Horáková a Kudelová byly totiž vzájemné střetnutí o zlatý triumf nucené vzdát ze zdravotních důvodů.


Foto: pep

Karolina Pánová (vlevo) s Viktorií Wojcikovou slavily v Pardubicích titul ve čtyřhře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.