SPORT

V Ostravě se hrálo finále Žákovského poháru 2009

10. listopadu 2009, 00:00, téma STOLNÍ HOKEJ, rejdakce
Ostrava - V sobotu 7.11.2009 se hrálo v Ostravě finále Žákovského poháru 2009. Zúčastnil se i KSH Sever Zábřeh.
Mezi nejlepších 8 hráčů v kategorii juniorů se v průběhu roku probojovali David Pelikán, Patrik Ehrenberger a Robin Skaličan v kategorii žáků a Kamil Andrle a Jakub Nečas v kategorii juniorů, kde hrálo rovněž 8 nejlepších hráčů.

Naše výprava byla nadmíru úspěšná. V juniorské kategorii se stal Kamil Andrle vítězem a Jakub Nečas obsadil 4. místo. V žákovské kategorii jsme sice první místo nezískali. Zvítězil Tomáš Linger z Kozojed, ale zbývající medailová umístění patřila našim borcům. Druhé místo vybojoval úřadující mistr ČR David Pelikán před svým týmovým kolegou Patrikem Ehrenbergerem.

V neděli se hrálo o mistrovské tituly. Český svaz stolního hokeje zaplnil mezeru v soutěžích a vypsal soutěž družstev juniorů, jehož základní část pro soutěž družstev tvořily právě turnaje Žákovského poháru.
 

A na vlastním Mistrovství ČR 2009 družstev juniorů měl náš klub svého zástupce. KSH Sever Zábřeh se probojoval do tříčlenného finále. Nejprve proti sobě stanula družstva domácí Partyje Šprtec Ostrava a SH Uničov Střelice, ve kterém domácí zvítězili 6:3.

Naše družstvo pak stanulo proti SH Uničov Střelice, které však velký odpor nekladlo a z 9 utkání ve třech směnách nedokázalo nad našimi hráči zvítězit. Celkově jsme tedy zvítězili 8:0 a čekalo nás oranžové peklo. Utkání proti domácímu družstvu, které bylo silně povzbuzováno domácími diváky.

Po první směně jsme prohrávali 0:1 a ani druhá směna nezačala dobře. Na všech třech stolech jsme prohrávali po první třetině. Jenže hned následující třetina vymazala náskok domácích a po dvou směnách byl stav nerozhodný 2:2. Rozhodující poslední směnu jsme zahájili ve velkém stylu a na všech stolech jsme šli do vedení. Ve velmi dramatickém závěru se projevila zkušenost našeho týmu a utkání naši kluci dovedli do vítězného konce v poměru 4:2. Výbuch radosti po závěrečném gongu znamenal pro naše barvy mistrovský titul.

KSH Sever Zábřeh se tak stalo prvním Mistrem ČR družstev juniorů.
Titul vybojovali: Kamil Andrle, David Pelikán a Jakub Nečas.

Konečné pořadí :
1. KSH Sever Zábřeh - 12 : 2 4 body
2. Šprtec Partyja Ostrava - 8 : 7 2 body
3. SH Uničov Střelice - 3 : 14 0 bodů

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.