SPORT

V Ostravě se hrálo finále Žákovského poháru 2009

10. listopadu 2009, 00:00, téma STOLNÍ HOKEJ, rejdakce
Ostrava - V sobotu 7.11.2009 se hrálo v Ostravě finále Žákovského poháru 2009. Zúčastnil se i KSH Sever Zábřeh.
Mezi nejlepších 8 hráčů v kategorii juniorů se v průběhu roku probojovali David Pelikán, Patrik Ehrenberger a Robin Skaličan v kategorii žáků a Kamil Andrle a Jakub Nečas v kategorii juniorů, kde hrálo rovněž 8 nejlepších hráčů.

Naše výprava byla nadmíru úspěšná. V juniorské kategorii se stal Kamil Andrle vítězem a Jakub Nečas obsadil 4. místo. V žákovské kategorii jsme sice první místo nezískali. Zvítězil Tomáš Linger z Kozojed, ale zbývající medailová umístění patřila našim borcům. Druhé místo vybojoval úřadující mistr ČR David Pelikán před svým týmovým kolegou Patrikem Ehrenbergerem.

V neděli se hrálo o mistrovské tituly. Český svaz stolního hokeje zaplnil mezeru v soutěžích a vypsal soutěž družstev juniorů, jehož základní část pro soutěž družstev tvořily právě turnaje Žákovského poháru.
 

A na vlastním Mistrovství ČR 2009 družstev juniorů měl náš klub svého zástupce. KSH Sever Zábřeh se probojoval do tříčlenného finále. Nejprve proti sobě stanula družstva domácí Partyje Šprtec Ostrava a SH Uničov Střelice, ve kterém domácí zvítězili 6:3.

Naše družstvo pak stanulo proti SH Uničov Střelice, které však velký odpor nekladlo a z 9 utkání ve třech směnách nedokázalo nad našimi hráči zvítězit. Celkově jsme tedy zvítězili 8:0 a čekalo nás oranžové peklo. Utkání proti domácímu družstvu, které bylo silně povzbuzováno domácími diváky.

Po první směně jsme prohrávali 0:1 a ani druhá směna nezačala dobře. Na všech třech stolech jsme prohrávali po první třetině. Jenže hned následující třetina vymazala náskok domácích a po dvou směnách byl stav nerozhodný 2:2. Rozhodující poslední směnu jsme zahájili ve velkém stylu a na všech stolech jsme šli do vedení. Ve velmi dramatickém závěru se projevila zkušenost našeho týmu a utkání naši kluci dovedli do vítězného konce v poměru 4:2. Výbuch radosti po závěrečném gongu znamenal pro naše barvy mistrovský titul.

KSH Sever Zábřeh se tak stalo prvním Mistrem ČR družstev juniorů.
Titul vybojovali: Kamil Andrle, David Pelikán a Jakub Nečas.

Konečné pořadí :
1. KSH Sever Zábřeh - 12 : 2 4 body
2. Šprtec Partyja Ostrava - 8 : 7 2 body
3. SH Uničov Střelice - 3 : 14 0 bodů

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).