ZPRÁVY

V Olšanech otevírají virtuální univerzitu pro seniory

20. května 2014, 04:00, Hana Písková
Olšany - Pro lidi seniorského věku, kteří to mají na klasické univerzity do měst daleko nebo jim v dojíždění do škol brání zdravotní potíže, otevírá Komunitní škola v Olšanech Virtuální univerzitu třetího věku. Schůzka zájemců o studium proběhne v místní základní škole už tento čtvrtek.

 „Loni jsme v Olšanech založili Komunitní školu. Chceme se stát centrem vzdělávání pro všechny generace. Ze začátku jsme se zaměřili na děti, se kterými máme největší zkušenosti, těm jsou určeny různé kroužky a kurzy. Univerzitu pro seniory rozjeli nejdřív v Bohdíkově a nám se ta myšlenka moc líbí,“ uvedla ředitelka Komunitní školy v Olšanech Jana Kuchtíková. Nezávazná schůzka lidí seniorského věku, kteří mají zájem se vzdělávat v mnoha oborech, proběhne ve čtvrtek 22. května v sedmnáct hodin v budově základky.

Virtuální univerzita třetího věku (VU3V) je nová moderní alternativa ke klasické prezenční přednáškové výuce. Je založena na využití nových komunikačních technologií a internetu, má prvky distančního vzdělávání a e-learningu a je didakticky přizpůsobena charakteristickým specifikům seniorského vzdělávání. „Prozradím, že úplně první téma bude astronomie, řeč bude o Keplerovi, Koperníkovi, Galileovi nebo slunečních hodinách. V dalších lekcích jsou třeba bylinky a čínská medicína nebo lesnictví,“ dodává Kuchtíková. Posluchači VU3V budou pod dobu svého studia evidováni v centrální databázi České zemědělské univerzity v Praze. Po absolvování jednoho semestru získají účastnící pamětní list. Ten, kdo projde šesti semestry, bude pozván do Prahy a bude mu udělen certifikát.

VU3V zahrnuje skupinové přednášky, samostatnou práci, komunikaci s lektorem a další aktivity, které jsou přístupné všude tam, kde je dostupný internet. Univerzitu mohou absolvovat nejen senioři či invalidní důchodci bez rozdílu věku, ale i lidé z kategorie 50+, kteří jsou v průběhu studie nezaměstnaní. Víc informací poskytne Jana Kuchtíková na zmiňované schůzce nebo na adrese reditel.olsany@seznam.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.