ZPRÁVY

V Olšanech otevírají virtuální univerzitu pro seniory

20. května 2014, 04:00, Hana Písková
Olšany - Pro lidi seniorského věku, kteří to mají na klasické univerzity do měst daleko nebo jim v dojíždění do škol brání zdravotní potíže, otevírá Komunitní škola v Olšanech Virtuální univerzitu třetího věku. Schůzka zájemců o studium proběhne v místní základní škole už tento čtvrtek.

 „Loni jsme v Olšanech založili Komunitní školu. Chceme se stát centrem vzdělávání pro všechny generace. Ze začátku jsme se zaměřili na děti, se kterými máme největší zkušenosti, těm jsou určeny různé kroužky a kurzy. Univerzitu pro seniory rozjeli nejdřív v Bohdíkově a nám se ta myšlenka moc líbí,“ uvedla ředitelka Komunitní školy v Olšanech Jana Kuchtíková. Nezávazná schůzka lidí seniorského věku, kteří mají zájem se vzdělávat v mnoha oborech, proběhne ve čtvrtek 22. května v sedmnáct hodin v budově základky.

Virtuální univerzita třetího věku (VU3V) je nová moderní alternativa ke klasické prezenční přednáškové výuce. Je založena na využití nových komunikačních technologií a internetu, má prvky distančního vzdělávání a e-learningu a je didakticky přizpůsobena charakteristickým specifikům seniorského vzdělávání. „Prozradím, že úplně první téma bude astronomie, řeč bude o Keplerovi, Koperníkovi, Galileovi nebo slunečních hodinách. V dalších lekcích jsou třeba bylinky a čínská medicína nebo lesnictví,“ dodává Kuchtíková. Posluchači VU3V budou pod dobu svého studia evidováni v centrální databázi České zemědělské univerzity v Praze. Po absolvování jednoho semestru získají účastnící pamětní list. Ten, kdo projde šesti semestry, bude pozván do Prahy a bude mu udělen certifikát.

VU3V zahrnuje skupinové přednášky, samostatnou práci, komunikaci s lektorem a další aktivity, které jsou přístupné všude tam, kde je dostupný internet. Univerzitu mohou absolvovat nejen senioři či invalidní důchodci bez rozdílu věku, ale i lidé z kategorie 50+, kteří jsou v průběhu studie nezaměstnaní. Víc informací poskytne Jana Kuchtíková na zmiňované schůzce nebo na adrese reditel.olsany@seznam.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).