ZPRÁVY

V okrese řádí žháři, zapálili už tři auta

22. prosince 2014, 04:00, jak
Okres - Škody za statisíce korun mají na svědomí žháři, kteří za poslední měsíc způsobili v okrese hned tři požáry vozidel. Jeden vůz shořel ve Zvoli, další dva v Leštině. Po pachateli zatím policie pátrá marně.

 Hned dva útoky žháře zaznamenali hasiči v pondělí 15. prosince. Ve Zvoli hodil pachatel do vozu Audi zápalnou láhev a způsobil tím škodu za zhruba devadesát tisíc korun. Další úmyslně založený požár likvidovali hasiči téhož dne v Leštině. „Oznamovatel požáru uvedl, že v blízkosti hořícího vozu stojí zaparkovaná další vozidla. Ještě před příjezdem hasičů se ostatní auta podařilo dostat do bezpečí, nicméně zapálený volkswagen plamenům zcela podlehl,“ dodává mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

V Leštině nehořelo poprvé

Výše popisovaný požár v Leštině nebyl první, který se v obci letos odehrál. Už na začátku listopadu tam někdo zapálil dodávku. „Zatím nepociťuji, že by zdejší lidé měli obavy o vozy zaparkované na ulici. Že by se šířila panika nebo strach, tak to určitě ne,“ řekl Týdnu starosta Leštiny Pavel Hojgr. V minulosti došlo k požárům aut i v Šumperku a v Mohelnici, za incidenty stálo vyřizování účtů znepřátelených podnikatelů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).