ZPRAVODAJSTVÍ

V okolí Rapotína se bude mohutně kácet

12. ledna 2016, 14:00, Jaroslav Kropáč
Rapotín - Téměř devadesát vzrostlých topolů v okolí Rapotína půjde během tohoto a příštího roku k zemi. Pokácet dřeviny plánují Lesy ČR. Stromy jsou podle státního podniku ve špatném stavu a přestárlé.

 Mýcení bude probíhat především v okolí řeky Losinka. „Jedná se o stromy, které byly vysázeny v padesátých letech minulého století a dnes jsou ve fázi rozpadu. Byly zde potvrzeny defekty na kmenech a napadení dřevokazným hmyzem,“ uvedl Miroslav Cháb z Lesů ČR. Samotné kácení pak bude probíhat ve dvou etapách.

Náhrada bude


Za celkem sedmaosmdesát pokácených topolů a menší množství keřů plánují Lesy vysadit náhradu. O jaké dřeviny půjde, ale vedení podniku nespecifikovalo. V posledních letech zmizely z okolí Losinky a Desné stovky stromů. Správci toků je odstranili v rámci čištění koryta řeky. Akce se setkala s odporem části veřejnosti i ochránců přírody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 14.1.2016 06:47
Titulek: Bez titulku
Autor: radek
A co mají topoly společného z lesem? Dle mého názoru to je stejně jako v Šumperku kácejí se jen zdravé stromy! Já dělám v lese už od roku 1996 a to co se děje v lese za těch dvacet let nemá obdoby!! Firmy zajímají jen zdravé stromy a souše které ohrožují turisty nikoho nijak netíží. Neustále se dělají na oko výchovné zásahy bez efektu poněvadž napadené stromy kůrovcem se nechávaji záměrně stát aby napadly kůrovci další zdravé stromy a firmy měly dostatek kvalitního dřeva. Jsem též zvedavý zda budou kmeny na pařezu po skácení v takovém stavu aby byly pokáceny všechny topoly. A zároveň by mě zajímalo jak probíhalo řádné výběrové řízení na tuto zakázku a kam půjde vytěžené dřevo.
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.