V Nitře to jelo jako nikdy

19. června 2008, 11:13, mar, Tým InLine Sokol Šumperk
Nitra/Šumperk - Šestý díl Nestlé LifeInline Tour hostila Slovenská Nitra. Na Výstavišti se představilo celkem 210 registrovaných bruslařů, kteří se dopoledne museli vypořádat s  deštěm a chladem.

Na desetikilometrové trati jsme byli zastoupeni pěticí závodníků, z nichž byl nejaktivnější Svatopluk Sladký, který převážně určoval tempo závodu a v konečném účtování obsadil druhé místo celkově a první v kategorii M 3. Další z našich dojel mladý Jan Choma na sedmé pozici a v těsném závěsu za ním, na osmém místě, náš nejzkušenější borec Martin Holoubek, kterému však přes pracovní vytížení nezbývá čas na trénink. První místo v kategorii M 4 vybojoval  šumperský Petr Janda a celkově obsadil patnáctou pozici. Poslední z našich Tomáš Březina měl velkou smůlu, bohužel závod nedokončil. Dalším úspěchem na desítce bylo obsazení druhé pozice naším týmem ve složení Sladký, Choma a Holoubek.

Na trať jednadvacítky se postavili dva závodníci šumperského sokola. Milan Jeřábek, který opět potvrdil svou výbornou formu, když vybojoval celkově jedenáctou příčku a v kategorii M 4 obsadil druhé místo. Roman Fišnar měl smolný den a dojel na devatenáctém místě. Po závodě řekl: “První dvě kola to bylo docela v pohodě, ale ve třetím kole jako když utne, všechna síla byla v tu ránu pryč a až do konce jsem se trápil.“ Závěrem je nutno vyzdvihnout umístění v týmech na 21 kilometrů, kdy tým ve složení  Roman Fišnar, Milan Jeřábek a Filip Adlt obsadili vynikající 1. místo – gratulujeme.

Příští neděli nás čeká Praha s puncem mistrovství republiky v maratónu, tak bychom rádi popřáli všem závodníkům hodně štěstí a sil.