ZPRÁVY

V nemocnici platí od dnešního dne zákaz návštěv

17. ledna 2013, 19:40, téma NEMOCNICE, BH
Šumperk – Vedení Šumperské nemocnice se rozhodlo po konzultacích s Krajskou hygienickou stanicí vyhlásit dočasný zákaz návštěv. Důvodem je rostoucí výskyt akutních respiračních infekcí v regionu. Zákaz platí od dnešního dne, není časově omezen a platí do odvolání.

Cílem je zabránit šíření onemocnění mezi pacienty a návštěvami. „Jsme si vědomi, že omezujeme kontakty pacientů s jejich blízkými, ale snažíme se tímto krokem zajistit jejich včasné uzdravení a návrat do domácího prostředí bez komplikací. Věříme, že pacienti i příbuzní tuto mimořádnou situaci pochopí a že v krátké době bude jejich setkání opět umožněno v neomezeném rozsahu,“ vysvětluje ředitel nemocnice Radan Volnohradský.

V rámci skupiny AGEL vyhlásily celoplošný zákaz návštěv také třinecká Nemocnice Podlesí, ostravská Vítkovická nemocnice a Nemocnice Valašské Meziříčí. Ostatní zatím k tomuto opatření nepřistoupily. Všechna zdravotnická zařízení však situaci výskytu akutních respiračních infekcí v jednotlivých regionech důkladně monitorují a jsou v kontaktu s krajskými hygienickými stanicemi.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.