ZPRÁVY

V nemocnici platí od dnešního dne zákaz návštěv

17. ledna 2013, 19:40, téma NEMOCNICE, BH
Šumperk – Vedení Šumperské nemocnice se rozhodlo po konzultacích s Krajskou hygienickou stanicí vyhlásit dočasný zákaz návštěv. Důvodem je rostoucí výskyt akutních respiračních infekcí v regionu. Zákaz platí od dnešního dne, není časově omezen a platí do odvolání.

Cílem je zabránit šíření onemocnění mezi pacienty a návštěvami. „Jsme si vědomi, že omezujeme kontakty pacientů s jejich blízkými, ale snažíme se tímto krokem zajistit jejich včasné uzdravení a návrat do domácího prostředí bez komplikací. Věříme, že pacienti i příbuzní tuto mimořádnou situaci pochopí a že v krátké době bude jejich setkání opět umožněno v neomezeném rozsahu,“ vysvětluje ředitel nemocnice Radan Volnohradský.

V rámci skupiny AGEL vyhlásily celoplošný zákaz návštěv také třinecká Nemocnice Podlesí, ostravská Vítkovická nemocnice a Nemocnice Valašské Meziříčí. Ostatní zatím k tomuto opatření nepřistoupily. Všechna zdravotnická zařízení však situaci výskytu akutních respiračních infekcí v jednotlivých regionech důkladně monitorují a jsou v kontaktu s krajskými hygienickými stanicemi.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).