SPORT

V NEDĚLI TO VYPUKNE. Běžecké zápolení ŠumperRUN napíše premiérovou kapitolu

29. května 2019, 11:00, Petr Fišer
V NEDĚLI TO VYPUKNE. Běžecké zápolení ŠumperRUN napíše premiérovou kapitolu Šumperk – Nová sportovní akce, kterou má pod palcem Město Šumperk společně s Tělovýchovnou jednotou, se svého startovního výstřelu dočká už v neděli 2. června. Zazní v pravé poledne úderem dvanácté hodiny. Součástí závodu, jehož základní tábor se postaví na náměstí Míru u radnice, budou vložené dětské kategorie a také zajímavý doprovodný program.

 Více než kdy jindy platilo, že kdo zaváhá, má holt smůlu. Původně zamýšlená kapacita prvního ročníku běžeckého zápolení pro širokou amatérskou veřejnost s názvem ŠumpeRUN se zaplnila během jednoho týdne. „Proto jsme startovní pole rozšířili o další stovku. Noví zájemci toho záhy bezezbytku využili, takže máme plno v maximální možné míře,“ pochlubil se za partu snaživých organizátorů Jan Kostecký. „Velký zájem nás samozřejmě potěšil. Víc než 350 běžců bohužel uspokojit nemůžeme, a tak je toto číslo konečné. Absolvují tři kola v celkové délce deseti kilometrů,“ přihodil Kostecký.

Veškeré dění se bude odehrávat na zajímavě vymyšlené trati, která téměř dokonale kopíruje hranice městské památkové zóny. Natěšení aktéři se divákům ukážou u klášterního kostela, v bezprostřední blízkosti Geschaderova domu či u městských hradeb.

Mládežníci se poměří na třech různě dlouhých distancích měřících od 350 do 1350 metrů. Jako první se postaví na start nejmenší děti (10.30 h.), další věkové skupiny budou následovat postupně. Registrace jsou stále k dispozici a není vyloučeno, že v případě mladých účastníků budou k mání i
první červnovou neděli.

Prezentace se spustí v osm ráno ve vestibulu radnice a pro každou kategorii se uzavře hodinu před začátkem závodu. „Všechny přihlášené prosíme, aby ji nenechávali na poslední chvíli a dostavili se včas,“ zdůrazňoval Bohuslav Vondruška, jenž vede organizační tým.

Na sportovní soupeření a slavnostní vyhlášení výsledků plynule naváže hudební vystoupení šumperské kapely Trocha klidu. „ŠumperRUN neděláme jen pro samotné závodníky. Věříme, že dorazí i hodně fanoušků, kteří běžce podpoří a vytvoří jim bouřlivou kulisu a atmosféru,“ přál si Vondruška.

Se zajištěním zdárného průběhu budou v den D spojena i určitá dopravní omezení, a to zejména v oblasti historického centra a pěších zón. „Předem děkujeme za vstřícnost a trpělivost,“ vzkazovali obyvatelům města pořadatelé.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.