SPORT

V neděli přiskotačí černý kůň, šumperští Dietos pošilhávají po play off

8. dubna 2015, 15:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
V neděli přiskotačí černý kůň, šumperští Dietos pošilhávají po play off Šumperk - Dietos ze Šumperka znovu pošilhávají po play off. Po loňském neúspěchu, kdy zůstali viset v základní skupině, je návrat do vyřazovací fáze velmi láká. „Jsme zařazeni do divizní skupiny Východ, která se na první pohled jeví docela hratelně. Budeme se soustředit na svoje výkony a uvidíme,“ hlásil za klub amerického fotbalu oddílový funkcionář Milan Kolařík.

 Šumperskou nevýhodou by mohl být fakt, že Dietos nedisponují širokým kádrem. A to i s ohledem na to, že v nové sezóně dojde ke změně počtu hráčů na hrací ploše. Z původních sedmi borců se přistoupilo na rozšířenější osmičkovou verzi. „Někteří kluci navíc budou nastupovat se sebezapřením způsobeným zdravotním stavem. Patří jim za to velký dík. Zároveň to potvrzuje skvělou partu, v níž dýchá jeden za druhého a nikdo nehodlá vzdávat nic předem. Určitě je to velice pozitivní zpráva a signál vycházející směrem z mužstva. Na druhou stranu jsme z výše uvedených důvodů radši trochu opatrnější a malinko zdrženliví,“ vysvětloval Kolařík.
Napětí v Šumperku stoupá každým dnem. Letošní premiéra se nezadržitelně blíží. Už v neděli po obědě přijede na Tyršův stadión první soupeř. „Ostravští Steelers mají v soutěžích dva týmy, my se poměříme s jejich dvojkou. Nejspíš to bude mix mladých hráčů s těmi, kteří se nedostali do hlavního celku. Taky by v něm mohla být spousta mladíků, co vloni skončili na druhém místě v Juniorském poháru. Dá se očekávat, že se všichni do jednoho budou chtít předvést a ukázat před vlastními trenéry a zabojovat o možnost zahrát si zápasy ve vyšší divizi, to znamená v jedenáctkovém fotbalu. Vyloučit se nedá ani přítomnost některých vypomáhajících áčkařů,“ nechal nahlédnout pod pokličku premiérového protivníka Milan Kolařík, expert Týdne na americký fotbal. „Kluby ze severovýchodu Moravy nám nikdy moc neseděly. Osobně považuji Ostravu za černého koně, který všem zatopí a mohl by míchat s postupovými kartami,“ dodal varovně.
Dietos hodně spoléhají na podporu věrných diváků. Ruku v ruce s tím doufají, že fanouškům přes zimu fotbalově vytrávilo a budou pořádně hladoví po čerstvých zápasových zážitcích. „Vždycky byli skvělí! Mohou se těšit na staré i nové tváře. Za jejich povzbuzování se jim budeme snažit odvděčit bohatou tombolou a především pěknou hrou s dobrými výsledky. Tak, abychom se na konci mohli radovat společně,“ prohlásil kouč šumperského družstva Jan Kolařík.
Od nadcházejícího ročníku bude mít k dispozici nového trenérského pomocníka. Bude jím dlouholetá hráčská stálice a nesmlouvavý linebacker David Mangl. Zaujme post defenzivního koordinátora.
I za přítomnosti dalšího asistenta Lubomíra Ničeho prodělal celý mančaft povedené soustředění v domácích podmínkách. „Přístup kluků byl více než příkladný, evidentně si všechno užívali. O to aktuálnější je otázka, že když si dokážou udělat čas na celé tři dny, proč si ho častokrát neumí najít na dvouhodinový trénink o víkendu?“ podivoval se Niče. „Kdyby byla taková účast pokaždé, věřím tomu, že bychom si pískali úplně jinou písničku. Zvláště pokud si vezmeme, že nemáme úplně nejpočetnější kádr a soupeři se každým rokem zlepšují a zlepšují,“ přidal se ke kritice tréninkové docházky některých jedinců Milan Kolařík. „Letos se navíc zapojíme do soutěže osmičkového fotbalu, tudíž se nároky na hráče ještě zvýší,“ připomněl jednu z největších změn.

DOMÁCÍ ZÁPASY

NEDĚLE 12. DUBNA: 13.45 Šumperk – Ostrava Steelers 2.
NEDĚLE 7. ČERVNA: 13.45 Šumperk – Vysočina Gladiators.
SOBOTA 20. ČERVNA: 13.45 Šumperk – Přerov Mammoths.


Foto: Jaroslav Frank

Novým blízkým pomocníkem hlavního trenéra je David Mangl. Jeho doménou bude hra v defenzívě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).