ZPRÁVY

V neděli odstartují netradiční závody kočárků

7. dubna 2014, 20:41, Hana Písková
V neděli odstartují netradiční závody kočárků Zábřeh, Loštice - Neděle bude na mnoha místech republiky patřit takzvaným Strolleringovým závodům. Maminky a tatínkové v nich změří síly v netradiční disciplíně – chůzi s kočárkem. Na oblíbené závody se chystají v Zábřehu a v Lošticích. Cílem akce je motivovat především maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu.

 „Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem a bez nutnosti hlídání a zároveň podpořit slogan Šťastná máma, šťastné dítě. Navíc pravidelné sportovní aktivity maminky probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života, že hýbat se je normální,“ vysvětluje zakladatelka celorepublikových závodů Edita Berková. V Zábřehu se v neděli 13. dubna utkají soutěžící na stokrokové dráze. Soutěžit se bude v disciplínách maminka, tatínek, rodiče a prarodiče. Děti od tří do deseti let pak mohou soupeřit v disciplíně běh s dětských kočárkem.

„Novinkou oproti loňskému roku je štafetový běh, kdy poběží nejprve maminka, následně tatínek a jako
poslední starší sourozenec,“
upřesňuje organizátorka závodů Marie Novotná. Startovné je letos stanoveno na padesát korun za každou přihlášenou rodinu, jejíž členové pak mohou soutěžit ve všech vypsaných kategoriích. Polovina z vybraného výtěžku podpoří Centrum Paraple. Díky sponzorům a místním obchodníkům čekají na výherce krásné ceny. Celá akce tentokrát proběhne v prostoru před zábřežským kulturním domem, částečně i uvnitř. „Maminkám a jejich dětem tak budeme moci nabídnout pohodlnou možnost přebalení či nakrmení miminek,“ dodává Novotná. I letos se účastníci dočkají bohatého doprovodného programu. Chystá se zábavná show pro děti i dospělé, mnoho atrakcí v podobě skákacího hradu, malování na obličej, výroba velikonočních dekorací, sportovní dovednostní dráha či taneční vystoupení. „Uvnitř kulturního domu chystáme pro maminky bazárek se zánovním dětským oblečením za velmi příznivé ceny,“ láká k účasti organizátorka.

V podobném duchu proběhnou ve stejném termínu závody kočárků také v Lošticích, startovat se bude ve Ztracené ulici u dětského hřiště. Obě akce začínají v patnáct hodin. V předstihu se mohou zájemci zaregistrovat na stránkách zavodykocarku.cz.


Foto: red
Maminky s kočárky budou v neděli běhat v Zábřehu i v Lošticích.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.4.2014 21:03
Titulek: Kultura
Autor: Jitka
75
V Zábřehu, v Lošticích, ale v Mohelnici zase nic. Kdo tady má na starosti organizaci kulturních akcí?
Reagovat
Datum: 7.4.2014 21:46
Titulek: Re: Kultura
Autor: Martin
81
Mohelnické kulturní centrum s.r.o., www.mks-mohelnice.cz/kontakty
Reagovat
Datum: 7.4.2014 21:54
Titulek: Re: Kultura
Autor: marion
62
Tam se dit nic nebude. Vedouci studuje a sbira clanky do zpravodaje od prispivatelu a na NIC vic nema cas. ;-) Hlavne kliiidek a pohodicku a kazdy mesic penize a premie na ucte...
Reagovat
Datum: 7.4.2014 21:54
Titulek: Re: Kultura
Autor: marion
63
Tam se dit nic nebude. Vedouci studuje a sbira clanky do zpravodaje od prispivatelu a na NIC vic nema cas. ;-) Hlavne kliiidek a pohodicku a kazdy mesic penize a premie na ucte...
Reagovat
Datum: 8.4.2014 18:50
Titulek: Re: Kultura
Autor: Jitka
76
Tak jsem se trošku informovala, kdo tam teď šéfuje. Ty holky na to nemají, je to vidět na té nabídce. Ale je to možná tím, že tam není žádný ředitel. Předchozího ředitele vyhodila starostka a pak nikoho nového nepřijala.
Reagovat
Datum: 8.4.2014 18:55
Titulek: Re: Kultura
Autor: Wolfenstein
73
Méně zaměstnanců = větší díl koláče pro stávající sestavu.
Reagovat
Datum: 8.4.2014 19:03
Titulek: Re: Kultura
Autor: PetR ReZež
62
125
Kulturní akce ubývají, odměny přibývají.
Reagovat
Datum: 8.4.2014 19:16
Titulek: Re: Kultura
Autor: Žežulka
39
Vy jste ale chytrej.
Reagovat
Datum: 8.4.2014 22:12
Titulek: Re: Kultura
Autor: Réňa
71
Hlavně má pravdu. A to Vás žere.
Reagovat
Datum: 15.4.2014 16:19
Titulek: Re: Kultura
Autor: Petra Zezulová
63
Jejda! Tady kejhla potrefená! ;pD
Reagovat
Datum: 8.4.2014 22:09
Titulek: Re: Kultura
Autor: RenzeZ-PetroS
42
Tak proč by přijímala. Svého času JZH prohlásila, že v Mohelnici je kultury moc. Byla to vizitka práce někoho jiného - ne její. Tak pasovala svou švagrovou do role šéfové kulturáku a její úhlavní kamarádku do podrole zástupce. Rozdělila drobky, holky jsou jí vděčné a.....je noha v nohávě! Hlavně nic nedělat, v klidu se zašít a mít své jisté. Však starostka nad svými věrnými podrží ochrannou ruku. Jsme rodina ne?
Reagovat
Datum: 11.4.2014 20:12
Titulek: závody
Autor: Eva
38
Ono je to tak,že hlavní organizátorka musí mít řádný kurz stroleringu a být zaregistrovaná.Jsem ze Špk,kde jsem chodila cvičit k paní Novotné,která za náma dojížděla ze Zábřeha,protože v Špk tuto licenci asi žádná maminka na mateřské nemá?Tak si myslím,že tentokrát je v tom mohelnický kulturák nevinně.....
Reagovat
Datum: 13.4.2014 18:05
Titulek: Re: závody
Autor: Renáta Rosípalová
61
To je nesmysl. Když mohla dojet ze Zábřehu do Šumperka... A když to může být v Lošticích. Tak je to jen o tom, že ty dvě, co teď ovládají náš kulturák v Mohel prostě O VÍKENDU!?!? NEBUDOU PRACOVAT!!! To po nich nikdo nemůže chtít!
Reagovat
Datum: 14.4.2014 17:18
Titulek: Re: závody
Autor: Petra Zezulová
67
A ono se NĚKDE pracuje o víkendu??? To snad ne! A v kultůráku v Mohel se přece pracuje od pondělí do čtvrtka od 9 do 14. To je snad běžné, ne? Za to mega pemzum kvalitně odvedené práce si snad lidi zaslouží spravedlivý odpočinek, ne???

;o)
Reagovat