SPORT

V mohelnickém revíru měli pytláka! Sázel, ovlivňoval a prodával zápasy mužského áčka

17. ledna 2018, 18:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
V mohelnickém revíru měli pytláka! Sázel, ovlivňoval a prodával zápasy mužského áčka Mohelnice - V mohelnickém revíru se vyskytl pytlák. Přeloženo do fotbalové terminologie: v podzimní části moravskoslezské ligy působil v kádru mužského áčka minimálně jeden hráč, který byl napojený na sázkařskou mafii. V rámci nekalých praktik sázel, ovlivňoval a prodával zápasy svého týmu!

 V Mohelnici nechtěli informace Týdne, které pocházejí z dobře obeznámeného zdroje, konkrétněji komentovat. Podle Mladé fronty měl být do celého průšvihu zapojen tajemný investor z Číny, co do klubu vstoupil v minulém roce.
Trenér Dušan Žmolík připustil, že podobné černoty se v českém fotbalu stále dějí a není jich málo. „Všichni chtějí vyhrát a mnohdy jakýmkoliv způsobem. Někdo tomu jde naproti i zákulisně. Někomu je v podstatně jedno, jak to dopadne, hlavně, že pro sebe vydělá peníze na sázkách a podobně,“ nebál se odložit růžové brýle. „Na konci podzimu jsme si s mančaftem sedli, něco si vyříkali a nastavili jasně daná pravidla. Pokud budu u mužstva já, tak to pro mě budou zásadní věci, které se nesmí v kabině objevit. A to nejen v ní, ale ani na stadiónu,“ zdvihl varovný prst. „Bohužel, soutěže jsou prolezlé sázkami. Všechno naneštěstí začíná už v dorosteneckých ligách. Když s tím nechce nikdo nic dělat, je lepší, pokud to jde, důkladně vyčistit vlastní hnízdo a věnovat se opravdu jen fotbalu,“ řekl hlavní kouč Mohelnice a pokračoval: „Existuje tolik indicií a podezřelých zápasů, že kdyby byla chuť a odhodlání na správných místech, šlo by to určitě řešit, nebo přinejmenším alespoň znesnadnit. Doteď není známý výsledek a rozsudek nad fotbalisty, kteří se tímto způsobem provinili v minulosti. Táhne se to několik let a už dávno mělo být rozhodnuto o vině či nevině. Realita je ale úplně jiná…“
Dušan Žmolík se jako hráč setkal s pokusem o korupci pouze jednou. V době, kdy nastupoval za Uničov, ho kontaktovali zástupci klubu, který na úrovni třetí ligy už dávno nefiguruje. „Já dostal laso v pondělí, jeden spoluhráč v úterý, třetí ve středu… Tehdy jsme měli výbornou partu a každý to v kabině hned řekl. V pátek před utkáním přiběhl do šatny předseda, že má informace, že jsme to někteří prodali, a jestli uvidí v sobotu něco špatného a podivného, bude to mít následky. Bylo nám jasné, že když neuspěli u hráčů, dají peníze rozhodčím. Tím na nás vytvořili úplně jiný tlak. Stačilo, aby někomu smolně odskočil balón, a hned mohl být podezřelý. Na pohodě nám to nepřidávalo. Naštěstí jsme vyhráli 2:1 a byl klid,“ vrátil se současný lodivod mohelnického družstva do minulosti. „Bylo to poprvé a zároveň i naposledy, kdy se mi někdo ozval. Na to, kolik je toho všude kolem, a jak dlouho jsem fotbal hrál, se sám divím, že za mnou nikdo další nepřišel a nic nezkusil. Asi věděli proč,“ naznačil jeden z věrných zastánců čistého fotbalu, že by u něj neměli sebemenší šanci. „Druhou stránkou jsou manipulace se zápasy v rámci nejrůznějších sázek. Musel bych být slepý a hluchý, abych mohl říct, že se během mojí hráčské kariéry nic nedělo. Třeba vám to nedojde hned, ale postupem času se náhodou něco dozvíte, pospojujete si souvislosti, zpětně promítnete zápas a najednou si uvědomíte, že to, o čem si s kamarády vykládáte u kávy, je zatraceně blízko vás,“ prohlásil otevřeně.
 

Dušan Žmolík nechodí kolem horké kaše. Fotbalové prostředí v Česku bylo, je a bude poznamenané nekalými praktikami.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.