SPORT

V mohelnickém revíru měli pytláka! Sázel, ovlivňoval a prodával zápasy mužského áčka

17. ledna 2018, 18:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
V mohelnickém revíru měli pytláka! Sázel, ovlivňoval a prodával zápasy mužského áčka Mohelnice - V mohelnickém revíru se vyskytl pytlák. Přeloženo do fotbalové terminologie: v podzimní části moravskoslezské ligy působil v kádru mužského áčka minimálně jeden hráč, který byl napojený na sázkařskou mafii. V rámci nekalých praktik sázel, ovlivňoval a prodával zápasy svého týmu!

 V Mohelnici nechtěli informace Týdne, které pocházejí z dobře obeznámeného zdroje, konkrétněji komentovat. Podle Mladé fronty měl být do celého průšvihu zapojen tajemný investor z Číny, co do klubu vstoupil v minulém roce.
Trenér Dušan Žmolík připustil, že podobné černoty se v českém fotbalu stále dějí a není jich málo. „Všichni chtějí vyhrát a mnohdy jakýmkoliv způsobem. Někdo tomu jde naproti i zákulisně. Někomu je v podstatně jedno, jak to dopadne, hlavně, že pro sebe vydělá peníze na sázkách a podobně,“ nebál se odložit růžové brýle. „Na konci podzimu jsme si s mančaftem sedli, něco si vyříkali a nastavili jasně daná pravidla. Pokud budu u mužstva já, tak to pro mě budou zásadní věci, které se nesmí v kabině objevit. A to nejen v ní, ale ani na stadiónu,“ zdvihl varovný prst. „Bohužel, soutěže jsou prolezlé sázkami. Všechno naneštěstí začíná už v dorosteneckých ligách. Když s tím nechce nikdo nic dělat, je lepší, pokud to jde, důkladně vyčistit vlastní hnízdo a věnovat se opravdu jen fotbalu,“ řekl hlavní kouč Mohelnice a pokračoval: „Existuje tolik indicií a podezřelých zápasů, že kdyby byla chuť a odhodlání na správných místech, šlo by to určitě řešit, nebo přinejmenším alespoň znesnadnit. Doteď není známý výsledek a rozsudek nad fotbalisty, kteří se tímto způsobem provinili v minulosti. Táhne se to několik let a už dávno mělo být rozhodnuto o vině či nevině. Realita je ale úplně jiná…“
Dušan Žmolík se jako hráč setkal s pokusem o korupci pouze jednou. V době, kdy nastupoval za Uničov, ho kontaktovali zástupci klubu, který na úrovni třetí ligy už dávno nefiguruje. „Já dostal laso v pondělí, jeden spoluhráč v úterý, třetí ve středu… Tehdy jsme měli výbornou partu a každý to v kabině hned řekl. V pátek před utkáním přiběhl do šatny předseda, že má informace, že jsme to někteří prodali, a jestli uvidí v sobotu něco špatného a podivného, bude to mít následky. Bylo nám jasné, že když neuspěli u hráčů, dají peníze rozhodčím. Tím na nás vytvořili úplně jiný tlak. Stačilo, aby někomu smolně odskočil balón, a hned mohl být podezřelý. Na pohodě nám to nepřidávalo. Naštěstí jsme vyhráli 2:1 a byl klid,“ vrátil se současný lodivod mohelnického družstva do minulosti. „Bylo to poprvé a zároveň i naposledy, kdy se mi někdo ozval. Na to, kolik je toho všude kolem, a jak dlouho jsem fotbal hrál, se sám divím, že za mnou nikdo další nepřišel a nic nezkusil. Asi věděli proč,“ naznačil jeden z věrných zastánců čistého fotbalu, že by u něj neměli sebemenší šanci. „Druhou stránkou jsou manipulace se zápasy v rámci nejrůznějších sázek. Musel bych být slepý a hluchý, abych mohl říct, že se během mojí hráčské kariéry nic nedělo. Třeba vám to nedojde hned, ale postupem času se náhodou něco dozvíte, pospojujete si souvislosti, zpětně promítnete zápas a najednou si uvědomíte, že to, o čem si s kamarády vykládáte u kávy, je zatraceně blízko vás,“ prohlásil otevřeně.
 

Dušan Žmolík nechodí kolem horké kaše. Fotbalové prostředí v Česku bylo, je a bude poznamenané nekalými praktikami.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.