ZPRAVODAJSTVÍ

V mohelnické továrně se zase kradlo

2. ledna 2018, 18:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Zaměstnanci jedné z mohelnických továren se rozhodli, že si před koncem roku přilepší. Ve firmě proto ukradli materiál, který pak obratem prodali. Měli ale smůlu, krádež praskla a zloděje už zadržela policie. Nejde o první takový případ, který se v tamní průmyslové zóně odehrál. V létě tam dělníci ukradli světlomety za statisíce korun.

 „Celkem čtyři zaměstnanci vyvezli z firmy materiál v hodnotě zhruba šestapadesát tisíc korun,“ informovala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Chmatáci výrobky přebalili do kartonových krabic, „horké“ zboží pak obratem prodali pětadvacetiletému mladíkovi. Ten se sice snažil vyšetřovatelům namluvit, že o nelegálním původu výrobků nevěděl, policisté mu ale neuvěřili. Zloděje teď policisté vyšetřují kvůli spáchání trestného činu krádež a jejich odběratel má na krku podezření ze spolupodílnictví.
Letos v létě ukradli zaměstnanci jiné mohelnické továrny desítky kusů luxusních LED světlometů na značkové vozy. Hodnota odcizeného materiálu by na černém trhu dosáhla zhruba pěti miliónů korun.
Problémy s krádežemi výrobků mají i firmy v Šumperku. Odcizené výrobky se zloději snaží prodat například přes internetové aukční servery, vyskytly se i případy, kdy ukradené předměty bez ostychu odvezli do sběrných surovin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.