ZPRAVODAJSTVÍ

V mohelnické továrně se zase kradlo

2. ledna 2018, 18:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Zaměstnanci jedné z mohelnických továren se rozhodli, že si před koncem roku přilepší. Ve firmě proto ukradli materiál, který pak obratem prodali. Měli ale smůlu, krádež praskla a zloděje už zadržela policie. Nejde o první takový případ, který se v tamní průmyslové zóně odehrál. V létě tam dělníci ukradli světlomety za statisíce korun.

 „Celkem čtyři zaměstnanci vyvezli z firmy materiál v hodnotě zhruba šestapadesát tisíc korun,“ informovala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Chmatáci výrobky přebalili do kartonových krabic, „horké“ zboží pak obratem prodali pětadvacetiletému mladíkovi. Ten se sice snažil vyšetřovatelům namluvit, že o nelegálním původu výrobků nevěděl, policisté mu ale neuvěřili. Zloděje teď policisté vyšetřují kvůli spáchání trestného činu krádež a jejich odběratel má na krku podezření ze spolupodílnictví.
Letos v létě ukradli zaměstnanci jiné mohelnické továrny desítky kusů luxusních LED světlometů na značkové vozy. Hodnota odcizeného materiálu by na černém trhu dosáhla zhruba pěti miliónů korun.
Problémy s krádežemi výrobků mají i firmy v Šumperku. Odcizené výrobky se zloději snaží prodat například přes internetové aukční servery, vyskytly se i případy, kdy ukradené předměty bez ostychu odvezli do sběrných surovin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.