ZPRÁVY

V Mohelnici se rozhořel předvolební boj

21. ledna 2014, 06:55, téma MOHELNICE, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Ačkoli od voleb do obecních zastupitelstev dělí občany více než půl roku, někde už politici začali vytahovat kritiku a špínu na své konkurenty. Například v Mohelnici odstartovala s předvolební agitací starostka Jana Zwyrtek Hamplová, která v novoroční zdravici nenechala nit suchou na městské opozici. Ta kontrovala vlastním spotem, kde pro změnu napadá současné vedení města.

„Můj předchůdce (Antonín Navrátil, pozn. redakce) přecenil své síly s cílem učinit z Mohelnice start pro svoji politickou kariéru, nepředal mi jedinou hotovou věc a nevyřešil jediný problém, zato velkou pozornost věnoval svému mediálnímu obrazu ve zpravodaji, který postupně ovládla TOP 09,“ říká v projevu Hamplová. Jak dále oznámila, v letošních volbách bude na post starostky znovu kandidovat, aby město vyvedla z krize, do které ho prý předešlé vedení radnice dovedlo. Zmiňovaná pravicová strana odpověděla v podobném duchu, jedovaté šípy tentokrát letěly opačným směrem. „Výsledkem současného vedení města je totální chaos v zastupitelstvu. Dostáváme často na jednání zcela nepřipravené materiály, zrušilo se diskuzní fórum nebo například farmářské trhy. Ze strany vedení města jde o politiku nenávisti, kterou si lidé nepřejí,“ tvrdí ve svém novoročním přání Antonín Navrátil a upozorňuje na to, že pokud současné vedení radnice bude po volbách pokračovat, čekají město další roky stagnace.

Průsečík obou názorů: město je na tom špatně

Jediným společným jmenovatelem obou protichůdných názorů je špatná situace jak v zastupitelstvu města, tak i jeho občanů. Opozice i současné vedení radnice mají zcela opačné názory na tak zásadní projekty, jako je odkanalizování Mohelnice, městská spalovna a tvorba nových pracovních míst. Obě videa s kritickými názory mohou zájemci najít na internetu. Zdravici starostky Hamplové je možné zhlédnout na webových stránkách města, video s projevem zastupitele Navrátila je k dispozici například na serveru youtube.comDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.1.2014 09:27
Titulek: Městská spalovna ?
Autor: Michal Trlica
148
109
Chtěl bych jen poopravit autora tohoto článku co se týče nazvu "městská spalovna". Vzbuzuje to totiž dojem, že v Mohelnici plánují postavit nějakou malou spalovnu, která by byla určena pro zpracování odpadu, který vyprodukuje Mohelnice a přilehlé obce. Něco jako místní, regionální, jak i manipulativně tvrdí paní starostka Jana Zwyrtek Hamplová. Ale v plánu je v Mohelnici postavit spalovnu o roční kapacitě 100 000 tun odpadu. To je 80 krát více než je místní potřeba. Aby byla tato roční kapacita naplněna, bude se odpad svážet z okruhu až 100 km. Takže myslím, že označení městská, místní či regionální spalovna není na místě.
Reagovat
Datum: 21.1.2014 16:17
Titulek: Těžko říct
Autor: kinderman
148
109
Těžko říct, co je horší. Zda to, jak si v Mohelnici blogerka J.Z.H. (nezapomenutelný je zejména patolízalský text po volbě Zemana prezidentem) s úžasným IQ (o němž nás také neopomněla informovat) dává půl roku před komunálkami politicky "do držky" s kalouskovsko- schwarzenbergovskou bandou TOP09...nebo Šumperk, kde se po komunálkách vždycky všichni tak nějak politicky (a především lidsky) domluví, (téměř) ti samí lidé si podělí ta samá křesla a v duhové koalici na věčné časy vstříc světlým zítřkům, řečeno s Klausem- "jedeme dál".
Reagovat
Datum: 4.2.2014 15:48
Titulek: Re: Těžko říct
Autor: Změna pro česko
104
126
Existuje možnost změny. Nenechte svůj hlas propadnout. Podpořte ve volbách Janu Zwyrtek Hamplovou! Je už načase skončit s čachrováním na radnici a vykázat ty korupčníky do patřičných mezí. Zveřejnění všech zakázek a dodavatelů by hodně pomohlo! Volte změnu, volte osvědčené a férové lidi.
Reagovat
Datum: 4.2.2014 16:27
Titulek: Re: Těžko říct
Autor: aNONYM
134
151
Copak Hamplová je nějaká změna, když tam straší už tolik let? Dejte si obklad.
Reagovat
Datum: 16.3.2014 18:24
Titulek: Re: Těžko říct
Autor: Michal
108
106
No je! K HORŠÍMU.
Reagovat
Datum: 16.3.2014 18:26
Titulek: Re: Těžko říct
Autor: ANDREA
145
PROBOHA JEN TO NE! KDO JSOU TI OCVĚDČENÍ FÉROVÍ? ZWYRTEK HAMPLOVÁ? FÓR DNE!
Reagovat
Datum: 16.3.2014 18:23
Titulek: Re: Těžko říct
Autor: Robert
119
136
Hele nevím. Ale v Šumperku to alespoň tak nějak funguje. Město nestagnuje. Ano jsou problémy, i nějaké ty kauzy vylezou na povrch, ale pořád je něco v pohybu. Mohelnice HNIJE za živa. Zablýsklo se na lepší časy chvíli po minulých komunálkách. Ale co na pramni sedí žába JZH, už zase mohelnické vody smrdí hnilobou...Tak co je lepší?
Reagovat
Datum: 22.2.2014 13:16
Titulek: Radši svatební video
Autor: Svatebčan
124
Mno, já to neřeším a když tu bylo zmíněno video, tak si sháním někoho kdo udělá dobré svatební video http://www.yourlifevideo.cz
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).