ZPRÁVY

V Mohelnici se rozhořel předvolební boj

21. ledna 2014, 06:55, téma MOHELNICE, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Ačkoli od voleb do obecních zastupitelstev dělí občany více než půl roku, někde už politici začali vytahovat kritiku a špínu na své konkurenty. Například v Mohelnici odstartovala s předvolební agitací starostka Jana Zwyrtek Hamplová, která v novoroční zdravici nenechala nit suchou na městské opozici. Ta kontrovala vlastním spotem, kde pro změnu napadá současné vedení města.

„Můj předchůdce (Antonín Navrátil, pozn. redakce) přecenil své síly s cílem učinit z Mohelnice start pro svoji politickou kariéru, nepředal mi jedinou hotovou věc a nevyřešil jediný problém, zato velkou pozornost věnoval svému mediálnímu obrazu ve zpravodaji, který postupně ovládla TOP 09,“ říká v projevu Hamplová. Jak dále oznámila, v letošních volbách bude na post starostky znovu kandidovat, aby město vyvedla z krize, do které ho prý předešlé vedení radnice dovedlo. Zmiňovaná pravicová strana odpověděla v podobném duchu, jedovaté šípy tentokrát letěly opačným směrem. „Výsledkem současného vedení města je totální chaos v zastupitelstvu. Dostáváme často na jednání zcela nepřipravené materiály, zrušilo se diskuzní fórum nebo například farmářské trhy. Ze strany vedení města jde o politiku nenávisti, kterou si lidé nepřejí,“ tvrdí ve svém novoročním přání Antonín Navrátil a upozorňuje na to, že pokud současné vedení radnice bude po volbách pokračovat, čekají město další roky stagnace.

Průsečík obou názorů: město je na tom špatně

Jediným společným jmenovatelem obou protichůdných názorů je špatná situace jak v zastupitelstvu města, tak i jeho občanů. Opozice i současné vedení radnice mají zcela opačné názory na tak zásadní projekty, jako je odkanalizování Mohelnice, městská spalovna a tvorba nových pracovních míst. Obě videa s kritickými názory mohou zájemci najít na internetu. Zdravici starostky Hamplové je možné zhlédnout na webových stránkách města, video s projevem zastupitele Navrátila je k dispozici například na serveru youtube.comDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.1.2014 09:27
Titulek: Městská spalovna ?
Autor: Michal Trlica
139
101
Chtěl bych jen poopravit autora tohoto článku co se týče nazvu "městská spalovna". Vzbuzuje to totiž dojem, že v Mohelnici plánují postavit nějakou malou spalovnu, která by byla určena pro zpracování odpadu, který vyprodukuje Mohelnice a přilehlé obce. Něco jako místní, regionální, jak i manipulativně tvrdí paní starostka Jana Zwyrtek Hamplová. Ale v plánu je v Mohelnici postavit spalovnu o roční kapacitě 100 000 tun odpadu. To je 80 krát více než je místní potřeba. Aby byla tato roční kapacita naplněna, bude se odpad svážet z okruhu až 100 km. Takže myslím, že označení městská, místní či regionální spalovna není na místě.
Reagovat
Datum: 21.1.2014 16:17
Titulek: Těžko říct
Autor: kinderman
138
102
Těžko říct, co je horší. Zda to, jak si v Mohelnici blogerka J.Z.H. (nezapomenutelný je zejména patolízalský text po volbě Zemana prezidentem) s úžasným IQ (o němž nás také neopomněla informovat) dává půl roku před komunálkami politicky "do držky" s kalouskovsko- schwarzenbergovskou bandou TOP09...nebo Šumperk, kde se po komunálkách vždycky všichni tak nějak politicky (a především lidsky) domluví, (téměř) ti samí lidé si podělí ta samá křesla a v duhové koalici na věčné časy vstříc světlým zítřkům, řečeno s Klausem- "jedeme dál".
Reagovat
Datum: 4.2.2014 15:48
Titulek: Re: Těžko říct
Autor: Změna pro česko
94
120
Existuje možnost změny. Nenechte svůj hlas propadnout. Podpořte ve volbách Janu Zwyrtek Hamplovou! Je už načase skončit s čachrováním na radnici a vykázat ty korupčníky do patřičných mezí. Zveřejnění všech zakázek a dodavatelů by hodně pomohlo! Volte změnu, volte osvědčené a férové lidi.
Reagovat
Datum: 4.2.2014 16:27
Titulek: Re: Těžko říct
Autor: aNONYM
125
137
Copak Hamplová je nějaká změna, když tam straší už tolik let? Dejte si obklad.
Reagovat
Datum: 16.3.2014 18:24
Titulek: Re: Těžko říct
Autor: Michal
97
No je! K HORŠÍMU.
Reagovat
Datum: 16.3.2014 18:26
Titulek: Re: Těžko říct
Autor: ANDREA
127
PROBOHA JEN TO NE! KDO JSOU TI OCVĚDČENÍ FÉROVÍ? ZWYRTEK HAMPLOVÁ? FÓR DNE!
Reagovat
Datum: 16.3.2014 18:23
Titulek: Re: Těžko říct
Autor: Robert
103
119
Hele nevím. Ale v Šumperku to alespoň tak nějak funguje. Město nestagnuje. Ano jsou problémy, i nějaké ty kauzy vylezou na povrch, ale pořád je něco v pohybu. Mohelnice HNIJE za živa. Zablýsklo se na lepší časy chvíli po minulých komunálkách. Ale co na pramni sedí žába JZH, už zase mohelnické vody smrdí hnilobou...Tak co je lepší?
Reagovat
Datum: 22.2.2014 13:16
Titulek: Radši svatební video
Autor: Svatebčan
118
Mno, já to neřeším a když tu bylo zmíněno video, tak si sháním někoho kdo udělá dobré svatební video http://www.yourlifevideo.cz
Reagovat

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.