KULTURA

V Londýně bojují o další hit

28. července 2015, 10:00, Jan Kratochvíl
V Londýně bojují o další hit Šumperk - Ve slavném studiu BBC v Londýně natáčí v těchto dnech šumperská kapela O5 a Radeček novou skladbu, se kterou chce navázat na mimořádný úspěch písně Vloupám se, která se od začátku letošního roku až do teď drží mezi nejhranějšími singly v českých rádiích.

 Hudebníci z podhůří Jeseníků nahrávají nový singl pod dohledem světoznámého producenta Jaye Reynoldse, který v poslední době spolupracoval například se skupinou Coldplay nebo zpěvákem Mikou. „Jay Reynolds nám míchal už minulý singl Vloupám se, a protože tehdy odvedl dokonalou práci, požádali jsme ho o spolupráci znovu. Považujeme za malý zázrak, že měl opět čas a chuť s námi pracovat,“ uvedl frontman „Radečků“ Tomáš Polák.

Testování na fanoušcích

Podle sdělení zpěváka se kapela po úspěchu minulého singlu ocitla pod velkým tlakem, když nyní od ní všichni očekávají další podobně hitovou píseň. Podaří se kapele navázat na úspěch československého duetu Vloupám se, který si na internetovém portálu Youtube poslechlo už dva a půl milionu lidí?
„Věříme, že ano. Už máme natočený demosnímek včetně základní produkce a reakce jsou příznivé, jak ze strany vydavatelství tak několika fanoušků, na kterých jsme novou píseň „testovali“,“ prozradil Tomáš Polák.

Po letech dobrý videoklip


K chystané nové písni připravuje kapela také výpravný videoklip. Jeho režisérem má být špičkový reklamní tvůrce Martin Linhart. „Po dlouhé době bychom chtěli natočit opravdu dobrý klip. Ty minulé, které jsme natáčeli skoro zadarmo na foťáky našich kamarádů, byly sice fajn, ale tentokrát chceme udělat profesionální klip se vším všudy, včetně oblečení na míru od renomovaného módního návrháře,“ přeje si zpěvák Tomáš Polák.

Tisíc kilometrů za víkend

Kromě práce na novém singlu zaměstnává „Radečky“ koncertování po celé republice. Přes léto je mohou fanoušky vidět a slyšet na padesáti koncertech! Baví kapelu život na pódiích i po dvaceti letech existence? „No, teď hrajeme opravdu často, takže je to někdy náročné, zvláště když máme všichni ještě normální zaměstnání. Koncerty nás ale pořád hodně baví. Nejhorší je cestování. Ze Šumperka je to všude daleko. Například uplynulý víkend jsme najezdili v dodávce přes tisíc kilometrů, to je jako na Makarskou do Chorvatska, akorát jsme se nekoupali v moři, ale v dodávce ve vlastním potu,“ směje se zpěvák.Foto: Pavel Remeš

Kapela O5 a Radeček odehraje přes léto padesát koncertů. V našem regionu vystoupila naposledy na konci června v Dolních Studénkách. V pátek 7. srpna pak zahraje na festivalu Fingers Up v Mohelnici. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.