ZPRÁVY

V Libině hořel v garáži automobil

29. prosince 2012, 00:18, mošo
V Libině hořel v garáži automobil Libina – Hustý černý kouř, valící se z garáže rodinného domu v Libině, přiměl ve čtvrtek několik lidí, aby zavolali na tísňovou linku hasičů. V prostoru, který služil také jako dílna, došlo ke vznícení vybavení. Plameny pohltily také zaparkovaný automobil.
Na místo se rozjely profesionální jednotky z Uničova a Šumperka, k nimž se přidali dobrovolní hasiči z Oskavy a Libiny. Podle mluvčího Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeňka Hošáka začal oheň ohrožovat přilehlý rodinný domek. Bojovníci s plameny však po chvíli vytáhli auto z garáže a pustili do dohašování a chlazení. Během hodiny se jim tak podařilo zabránit dalšímu šíření požáru a uhasit menší ohniska.

Jejich úkolem bylo také provést důkladnou kontrolu stropních prostor pomocí termokamery. Nebezpečné tepelné hodnoty totiž hrozily dalším rizikem vzniku požáru či exploze nebezpečných látek, například plynových lahví. Hasiči však žádné takové předměty nenalezli. Prověřili také přilehlé půdní prostory.

Příčina požáru je stále v šetření. Předběžný odhad škody činí 100 tisíc korun. foto: archiv HZS Olomouckého kraje


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.