SPORT

V Libině „vypustili Krakena“! Je to odměna a zadostiučinění, jásal po zisku soutěžního titulu zakladatel Lukáš Vrána

12. dubna 2017, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
V Libině „vypustili Krakena“! Je to odměna a zadostiučinění, jásal po zisku soutěžního titulu zakladatel Lukáš Vrána Libina - V rodné obci ho zná skoro každý. Za Libinu by položil život, zvláště pokud by šlo o florbalový klub. Sportovní „dítě“ počaté před sedmnácti lety, kterému se s velkou láskou věnuje dodnes, se propracovalo k historickému úspěchu. Pod vedením hrdého zakladatele Lukáše Vrány se podařilo vyhrát krajskou ligu.

 Málokdo ho osloví jinak než zažitou přezdívkou. S velkou dávkou nadsázky by se tak dalo říct, že v Libině vypustili mistrovského Krakena. Soutěžní šampióni totiž v nejednom vítězném utkání budili svými ofenzivními schopnostmi stejný rozruch a obavy jako obří hlavonožec z legendárního britského filmu Souboj Titánů. Přemoct se nechali pouze ve třech případech a většinou byli velmi suverénní.
Slastnější vyvrcholení si ani nemohli přát. Razítko na celkový triumf si obstarali skalpem letitého rivala ze Šumperka. „Derby je vždycky prestižní. Bylo to pro nás nejlepší možné zakončení a ještě k tomu v domácí hale. Snad jen průběh mohl být s ohledem na to, že jsme vedli o tři góly, trochu klidnější a pohodovější. Naši borci si mysleli, že se jim nemůže nic stát. Nekompletní soupeř se ale nevzdal a statečně stahoval a kousal,“ ocenil snažení protivníka „Kraken“ Vrána.
Ač měli libinští florbalisté titul jistý, v tříbodovém duchu zvládli i závěrečné utkání povedené sezóny. „Prostějov k nám přijel v silné sestavě a přispěl k dobré úrovni. I když za nás nastoupil každý, kdo mohl chodit, předvedli jsme lepší výkon než proti Šumperku,“ bilancoval klubový vůdce, jenž herně absentoval kvůli natrženým postranním vazům v koleni.
Oslavy mohly začít. Byly velkolepé, a jak už bývá zvykem, protáhly se až do ranních hodin. „Za ty roky je to pro mě zadostiučinění a odměna za práci a úsilí, které jsem do florbalu v Libině vložil. Poskládali jsme vyvážený tým, v němž se podařilo skloubit dravé mládí se zkušenostmi starších pardálů. Klukům to dohromady klapalo, jsem za to rád,“ netajil svou spokojenost Lukáš Vrána.
Před časem prohlásil, že případný posun do vyšší ligy není na pořadu dne. Platí to i dnes? „Mladší kluci navrch chtějí a nikdo se jim nemůže divit. V případě, že by zůstali stát na místě, by to pro ně mohlo být demotivující. Něco vyhráli a rádi by si vyzkoušeli kvalitnější úroveň. Dříve narozeným jedincům se ale postupovat moc nechce. Mančaftu do toho mluvit nebudu, rozhodnutí nechám na hráčích. Čas máme do června. Až se dohodnou, přihlásím soutěž, kterou si vybrali,“ osvětloval Vrána.
Pokud bude upřednostněna postupová varianta, Libina se vklíní mezi regionální elitu a narážela by na vlajkové lodě Hranic, Prostějova, Olomouce, Kostelce, Jeseníku či Mohelnice.


Foto: fbc

Soutěžní mistři - horní řada zleva: Tomáš Petržela, Lukáš Vrána ml., Josef Andrle, Lukáš Vrána st., Ondřej Vlček, Petr Čikl, Jiří Pluskal, Ondřej Černý, Martin Heger. Dolní řada: David Kocián, Tomáš Čech, Zdeněk Šenk, Vladimír Minařík, Martin Vicenec. Leží: Lukáš Sladomel.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.4.2017 10:31
Titulek: Má to chybu
Autor: Kikss
88
Schází tam senior Karel Vrána.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.