SPORT

V létě skončím, prozradil trenér losinských fotbalistů Jiří Mika

13. února 2019, 18:00, Petr Fišer
V létě skončím, prozradil trenér losinských fotbalistů Jiří Mika Velké Losiny – Dokončí rozehranou sezónu a řekne poslední ahoj. Za věrným působením JIŘÍHO MIKY u fotbalistů Velkých Losin se zatáhne opona. „Bude to šest a půl roku. Dospěl jsem k názoru, že je načase, aby došlo ke změně. Chce to čerstvý vítr,“ vysvětloval důvod svého rozhodnutí přenechat trenérskou židli někomu jinému.

S myšlenkou, že by zamával na rozloučenou, si pohrával delší dobu. „Může to být nějaké dva roky dozadu. Hráči, co se mnou začínali v devatenácti nebo ve dvaceti letech, odrostli a mají jiné priority. Našli si přítelkyně a samostatné bydlení, chodí do práce. Jejich zájem o fotbal ochabl. Už pro ně není číslo jedna,“ vypozoroval hlavní kouč. „V Losinách fungujeme jako jedna velká rodina, všichni jsme kamarádi. Pořádáme ples, jezdíme na chaty, vymýšlíme různé společné akce. Vždycky jsme měli výbornou partu. Jsme pohromadě dlouho a kluci mě z trenérského hlediska neberou jako dřív. I proto bude lepší, když přijde někdo nový, kdo mužstvo převezme, pozvedne a dodá mu novou motivaci. Nic netrvá věčně a moje mise v létě vyprší. Ve fotbalovém životě to takhle chodí,“ prohlásil smířeně.

TĚLEM I DUŠÍ LOSIŇÁK

Losinský kormidelník se v minulosti ocitl v hledáčku několika vážných zájemců. O jeho služby mimo jiné stály kluby z vyšších soutěží. „Samozřejmě, že mě to potěšilo. Bylo to ocenění práce, kterou jsem odváděl. Protože podnikám, musím se hodně otáčet. Navíc jsem tělem i duší Losiňák. Z těchto důvodů jsem veškeré nabídky smetl ze stolu.“
Od letních měsíců bude figurovat v kolonce nezadaných trenérů. Je velmi pravděpodobné, že nad hlavou demokraticky smýšlejícího lodivoda zasviští další lasa. Na přestupovém trhu by mohl být žádaným zbožím. „Musela by to být oboustranně zajímavá výzva. A to z hlediska finančního i hráčského. Neměl bych zapotřebí dojíždět někam, kde se pořádně netrénuje. Nebo trénuje, ale v malých počtech,“ zamyslel se čistě teoreticky nad případnou alternativou.
Další štaci momentálně neplánuje. „Jsem táta tří dětí, takže se chci naplno věnovat otcovským povinnostem. Fotbal mi bude chybět, ale zase ne tolik, jak si možná kdekdo myslí. Losinám budu rád pomáhat dál, akorát s jinými věcmi. A kdyby přišla nabídka, která by stála za to, abych o ní přemýšlel? Důležité slovo by měla manželka. Všechno by musela posvětit a schválit. Rodinu jsem doteď skrz svoje aktivity okrádal ze všeho nejvíc a mám jí co vracet.“

PŘEKVAPENÍ: IVO LAZAROV!

Ač je Jiří Mika na odchodu, nic nevypouští. V jarní sezóně krajského přeboru bude toužit po co nejlepším konečném výsledku. Přispět k němu má překvapivá zimní posila. O návrat na výsluní se pokusí kontroverzní forvard Ivo Lazarov! „Oslovili jsme ho s tím, jestli si nechce prodloužit kariéru o zajímavé angažmá. Hned v prvním přáteláku proti Zábřehu naznačil, že by pro nás mohl být platnou součástí kádru. Dal nádherný gól. Naznačil, zasekl a uklidil balón parádně k tyči. Patřil k nejlepším hráčům na hřišti,“ pokyvoval uznale hlavou losinský vůdce.
Jelikož Lazarova dobře zná, ví, čeho je schopen. V kladném i záporném smyslu. „Hned ze začátku jsme si to na férovku vyříkali a objasnili. Stejně jako od ostatních od něj budu vyžadovat stoprocentně odmakanou práci. Bez keců, připomínek a výstupů proti rozhodčím. Platí to nejen o zápasech, ale i o trénincích. Seznámil jsem ho s tím, co po něm chci, a teď bude záležet na jeho inteligenci a přístupu, jak se ke všemu postaví. Pokud bude naše dohody porušovat a objeví se u něj problémy v komunikaci a disciplíně, na plac se nedostane. V předešlých letech jsem posadil na lavičku spoustu jiných borců,“ zdvihl Mika varovný prst. „Zatím je na něm vidět velká chuť a snaha. Jsme dospělí chlapi a věřím, že jsme se pochopili a všechno bude fungovat ku prospěchu celého týmu. Vždycky to byl technický, kreativní a konstruktivní fotbalista s vytříbeným čichem na góly. Když se nevykašle na běhání a bude chodit do soubojů, budeme v něm mít dobrého útočníka, co nám může pomoci.“


Foto: Petr Fišer

Dlouhá mise trenérského kapitána Jiřího Miky u losinského kormidla v létě vyprší.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.